Ryanair

Moderátor: j.ree

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Chyba v rezervačním systému

Příspěvekod Alexx » 22. 11. 2018, 09:35

Ahoj,

může to být můj ojedinělý případ, ale už dvakrát se mi stalo následující:

Bookoval jsem letenku pro sebe a několik dalších, které jsem vybíral z dříve uložených spolucestujících. Později jsem zjistil, že se příjmení posledního spolucestujícího přepsalo na příjmení přihlášeného uživatele (tj. moje).

Poprvé jsem si myslel, že jsem prostě idiot, že je to moje chyba. Zaplatil jsem za změnu jména.

Dnes jsem bookoval zase letenku s Ryanem a dával jsem si na to pozor. A stalo se zase to samé, do zaplacení jsem viděl všechna jména správně, po zaplacení jsou v rezervaci všechna jména správně až na posledního, kde je změněné příjmení (za moje).

Informoval jsem Ryanair (nějakým formulářem) a budu se snažit z nich vytáhnout poplatek za první změnu jména, protože jsem si na 100% jistý že chyba je u nich. Je mi jasné, že to bude boj na dlouhém kolbišti.

Tak si dávejte majzla, ať do podobné pasti nespadnete - je tam hodina nebo den nebo tak nějak na bezplatnou opravu jména.

Pokud jste se s podobným problémem setkali, kontaktujte mě, můžeme vymyslet společný postup.

bphot0
Cestující Economy (low-cost)
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753

Re: Ryanair

Příspěvekod bphot0 » 22. 11. 2018, 11:16

Dobre vedet a dat si pozor.

Akorat presne nerozumim, jak to bylo. Protoze z toho, co pises, vyplyva, ze jsi kupoval letenku pro sebe a skupinu. A kdyz pred platbou bylo
vse OK, a po platbe se posledni jmeno zmenilo na Tvoje, tak mi z toho plyne, ze jsi tam musel byt dvakrat…

hafi
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod hafi » 22. 11. 2018, 11:57

Nedávno jsem kupoval letenku pro dvě jiné uložené osoby (pro sebe ne). A rezervace proběhla bez problémů. Nemohl to spíše být šotek prohlížeče, kdy se pokusil do daného pole něco předvyplnit? To furt může být chyba webu, pokud maj nekorektní pojmenovaný vstupní pole, ale hůř se to prokáže. Pamatuju, že kdysi jsem na jednom eshopu měl přihlašovací jméno ve tvaru jmeno.prijmeni a ačkoli jsem to tam vyplnil správně, tak mi to nepřihlásilo neb prohlížeč tam hned po odkliknutí vnutil vždy email ve tvaru jmeno.prijmeni@poskytovatel.tld, čímž přihlášení neprošlo. Musel jsem buď promazat prohlížeč nebo jít z jiného, aby to prošlo.

Alexx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alexx » 22. 11. 2018, 12:25

bphot0 píše:Dobre vedet a dat si pozor.

Akorat presne nerozumim, jak to bylo. Protoze z toho, co pises, vyplyva, ze jsi kupoval letenku pro sebe a skupinu. A kdyz pred platbou bylo
vse OK, a po platbe se posledni jmeno zmenilo na Tvoje, tak mi z toho plyne, ze jsi tam musel byt dvakrat…

Změnilo se pouze příjmení. Jméno zůstalo.

hafi píše:Nedávno jsem kupoval letenku pro dvě jiné uložené osoby (pro sebe ne). A rezervace proběhla bez problémů. Nemohl to spíše být šotek prohlížeče, kdy se pokusil do daného pole něco předvyplnit? To furt může být chyba webu, pokud maj nekorektní pojmenovaný vstupní pole, ale hůř se to prokáže. Pamatuju, že kdysi jsem na jednom eshopu měl přihlašovací jméno ve tvaru jmeno.prijmeni a ačkoli jsem to tam vyplnil správně, tak mi to nepřihlásilo neb prohlížeč tam hned po odkliknutí vnutil vždy email ve tvaru jmeno.prijmeni@poskytovatel.tld, čímž přihlášení neprošlo. Musel jsem buď promazat prohlížeč nebo jít z jiného, aby to prošlo.

Před platbou na nějaké potvrzovací obrazovce kde ti vnucujou kufry atp. bylo vše OK. Takže nemyslím že za to může nějaký autocomplete.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Mat » 04. 01. 2019, 21:08

Nemáte někdo zkušenost, jak u Ryanairu vypadá rušení linky? Chtěl jsem na duben booknout OSR - BGY, ale u všech termínů na celý LLŘ systém ukazuje "všechna místa vyprodána", což je nesmysl. Po březen je všechno normální. Je nějaká šance, že to ještě někdy půjde koupit, nebo Ostrava přišla o další linku?

Dog

Příspěvekod Dog » 04. 01. 2019, 22:30

Obávám se, že B) je správně.
Nezaplatíš, nelítáme... :-b

4nada
Nováček
Nováček

Příspěvekod 4nada » 04. 01. 2019, 23:20

Tak toho by byla fakt škoda. Super linka. No a když zruší ještě tohle, tak už to bude zase ještě víc mrtvější letiště. Když jsem koukala, že na zimní období dali let v neděli až s odletem skoro v 23:00, tak jsem si říkala, že to půjde ke dnu. Vytíženost žádná sláva. To že se již nezobrazují další měsíce svědčí hodně. Zbyde zase jen Londýn.
Letiště 10 minut od baráku a zase abych někam dojížděla. :(

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Mat » 04. 01. 2019, 23:40

Podle cen na leden - březen je vytíženost opravdu špatná. Přitom v tom LLŘ už jsou časy zase slušné. Třeba se to ještě vrátí, ale takhle pozastavit prodej asi není běžná praxe...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 05. 01. 2019, 00:44

Mat píše:Nemáte někdo zkušenost, jak u Ryanairu vypadá rušení linky?

Casto presne tak, jak popisujes.

Mat píše:takhle pozastavit prodej asi není běžná praxe...

U Ryanairu celkem bezna je.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Mat » 05. 01. 2019, 09:25

Škoda. Akorát by bylo fajn, kdyby tu linku teda vyhodili z LŘ, aby to člověk věděl jistě...

Jenyk

Příspěvekod Jenyk » 06. 01. 2019, 16:41

Z článku http://www.planes.cz/cs/article/202868/ ... em-odvetvi cituji: "Ryanair začne v tomto roce přezbrojovat a zařazovat do flotily první 737 MAX 200 z objednávky 135 letadel. Nový 737 MAX 200 je „zhuštěná“ varianta MAX 8 pro 197 cestujících (obr. 13) a roztečí sedadel 28". Snížená rozteč dovoluje zvýšit počet cestujících o 11 proti typické konfiguraci 737 MAX 8."

Mám delší nohy a naposledy jsem se u WizzAiru v A321 skoro nevešel. Ten tam má dnes kolik, ví někdo? Abych věděl, komu se vyhnout. I když ... když jeden s nějakou ojebávkou začne, ostatní se přidají. Vrátím se k vlaku :oops:

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)

Příspěvekod lukoslaf » 06. 01. 2019, 17:50

Jenyk píše:Z článku http://www.planes.cz/cs/article/202868/ ... em-odvetvi cituji: "Ryanair začne v tomto roce přezbrojovat a zařazovat do flotily první 737 MAX 200 z objednávky 135 letadel. Nový 737 MAX 200 je „zhuštěná“ varianta MAX 8 pro 197 cestujících (obr. 13) a roztečí sedadel 28". Snížená rozteč dovoluje zvýšit počet cestujících o 11 proti typické konfiguraci 737 MAX 8."

Mám delší nohy a naposledy jsem se u WizzAiru v A321 skoro nevešel. Ten tam má dnes kolik, ví někdo? Abych věděl, komu se vyhnout. I když ... když jeden s nějakou ojebávkou začne, ostatní se přidají. Vrátím se k vlaku :oops:

Naposledy DUB VIE kupene cez RYR ale operoval LAUDA A321. Mam 187cm a uz po 5tich minutach by som vystupil. A to maju tipujem aero po AB...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 07. 01. 2019, 13:02

Jenik & Lukoslaf: A priplatek za nouzak neni reseni, ktere by pripadalo v uvahu?

pachezz1

Příspěvekod pachezz1 » 07. 01. 2019, 13:28

A to ty laudí áčka jsou na tom imho líp než FR737... já mám 185cm, nějak se tam zkroutim ale pohodlný to není... za 10€ to vydržim, za 50€ už bych asi hledal alternativu...

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)

Příspěvekod lukoslaf » 07. 01. 2019, 13:35

HighFlyer píše:Jenik & Lukoslaf: A priplatek za nouzak neni reseni, ktere by pripadalo v uvahu?

Vacsinou berem vzdy 1A pokial je dostupne.
Toto bolo kupovane tesne pred vianocami a tusim den alebo 2 pred odletom.
Ostalo na mna 36E...

Zpět na “Nízkonákladové společnosti”