Ryanair

Moderátor: j.ree

beardie
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Status: Offline

Re: Ryanair

Příspěvekod beardie » 31. 01. 2019, 03:00

Vyššie ceny leteniek

Marty-t
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Pohlaví: muž

Příspěvekod Marty-t » 31. 01. 2019, 17:05

MOL plánuje po 100pct. ovládnutí Laudamotionu v následujících let provést další akvizice a přeměnit tak Ryanair na konzorcium hned několika brandů - viz. http://www.airliners.de/ryanair-airlines/48668 . Zde se také popisují proběhlá jednání s Norwegianem, ale ten je asi zatím podle spekulací pro MOL příliš velké/drahé sousto...

Marty-t
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny

Příspěvekod Marty-t » 04. 02. 2019, 10:55

Ryanair ve čtvrtletí prodělal půl miliardy. Ceny letenek jsou příliš nízké, varuje

Více na https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... je-1355976

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod atr » 05. 02. 2019, 02:00

Neletěl jste někdo s Ryanair-em v rámci komplet dovolené od cestovky. Mám mít nárok na 20 kg zavazadlo a má být online check-in. 4 lidi z toho 1 dítě - budou po mě chtít příplatek za výběr místa, aby bylo dítě společně, anebo už se s tím počítá ? U zavazadel asi platí 1 ks 20 kg a asi se nedá v rámci rodiny sčítat ? Mohu si vzít 3x kufr do 20 kg a k tomu nadrozměrné zavazadlo - slunečník ? U klasického charteru nikdy nebyl se slunečníkem problém, ale tady tomu moc nevěřím. Dík

Mat
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod Mat » 18. 02. 2019, 20:25

Dneska mě velmi mile na lince PRG-BGY překvapilo letadlo Ryanairu s novým interiérem, konkrétně EI-FOS. Podle dat z Flightradaru (https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ei-fos) to vypadá, že přeletělo 12. února z Londýna a už v Praze zůstalo. Nemá někdo bližší informace? Zasloužila si Praha od Ryanu konečně aspoň jeden novější stroj nebo je to záskok za letadlo na údržbě/něco podobného?

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747, B757, B787
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod RadekB » 18. 02. 2019, 20:39

Mat píše:Dneska mě velmi mile na lince PRG-BGY překvapilo letadlo Ryanairu s novým interiérem, konkrétně EI-FOS. Podle dat z Flightradaru (https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ei-fos) to vypadá, že přeletělo 12. února z Londýna a už v Praze zůstalo. Nemá někdo bližší informace? Zasloužila si Praha od Ryanu konečně aspoň jeden novější stroj nebo je to záskok za letadlo na údržbě/něco podobného?

Mám takovej pocit, že ty jejich letadla se tady točí dost často a není tam defacto žádné pravidlo. Co zaujalo mne v prosinci, bylo to že skoro 16 let starej EI-DAM měl jak nový sedačky (Ok to ještě chápu) tak i hezky modře vysvícenej strop jak mají letadla se sky interiorem :clap:

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod JiS_Progressus » 19. 02. 2019, 06:06

RadekB píše:
Mat píše:Dneska mě velmi mile na lince PRG-BGY překvapilo letadlo Ryanairu s novým interiérem, konkrétně EI-FOS. Podle dat z Flightradaru (https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ei-fos) to vypadá, že přeletělo 12. února z Londýna a už v Praze zůstalo. Nemá někdo bližší informace? Zasloužila si Praha od Ryanu konečně aspoň jeden novější stroj nebo je to záskok za letadlo na údržbě/něco podobného?

Mám takovej pocit, že ty jejich letadla se tady točí dost často a není tam defacto žádné pravidlo. Co zaujalo mne v prosinci, bylo to že skoro 16 let starej EI-DAM měl jak nový sedačky (Ok to ještě chápu) tak i hezky modře vysvícenej strop jak mají letadla se sky interiorem :clap:

Ryanair má nastavenu poměrně intenzivní rotaci letadel. Na každé bázi a na každé lince je letadlo zatěžováno jiným způsobem. A aby letadla v rámci flotily měla vyvážené opotřebení, občas prostě letadlo odletí, od nás obvykle na Stansted a tam proběhne "Aircraft change", posádka si přesedne do jiného a hurá zpět. Teď už budou v Praze 4 kousky, tak se třeba někomu vyplatí udělat statistiku :-)
Pro porovnání, v době kdy měl v Praze základnu Wizz, v těch lepších dobách měli dvě letadla. Dlouhou dobu to byla dvojice LKE+LKF, později LWL+LWK, která se i po závadách a podobně vracela.

Mat

Příspěvekod Mat » 19. 02. 2019, 13:03

Aha, tak to s nima mám pořád ještě málo zkušeností. Díky za objasnění :D

miropiro
Nováček
Nováček