Air Asia

Moderátor: j.ree

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od michal4 »

Lidi, myslíte si, že je možné ještě očekávat nějakou akci AirAsia na leden 2018? Hodila by se mi pro nákup letenky na trasu BKK-REP.

V e-mailu jsem dohledal, že poslední sale byl 3. června na cestovní období od 15. ledna do 28. srpna 2018. Mimoto jsem našel pár kódů z newsletterů na slevy 10-20% (samozřejmě dávno neaktivní). Jinak už 2 1/2 měsíce od nich ani ťuk.

Dík za názor.
Sám se obávám se, že už nic nepřijde a budu muset za plnou pálku.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od michal4 »

Dneska jsem googlil, tak si odpovím sám - promo nejspíš nebude.

Nicméně - má někdo z vás zkušenosti s Asean Passem? (https://aseanpass.airasia.com/)
Vypadá to, že by se na něm dalo ušetřit. Stojí 160 USD a měly by se platit jen letištní taxy. Podle vyhledávače se zdá, že na moje data jsou trasy volné. Těch 160 USD vychází jako fajn cena, když vezmu v úvahu, že jeden let BKK-REP je za 60 USD a druhý REP-KUL 75 USD. Ale zatím jsem z toho nevyrazil letištní taxy, které se připlácí. Asi jedině si rozklikat jednotlivé lety a podívat se. Předpokládám, že to bude ten sloupeček obsahující vše kromě "fares".

stepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 01. 2015, 15:06
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR / PRG
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od stepi »

Ja pouzival ASEAN passy dva roky zpatky. Nekdy je to levnejsi, nekdy v souctu o par korun drazsi, nekdy uz to bylo plny (bookoval jsem tehdy vetsinou 1-3 mesice dopredu). Jedna dulezita vec - nekupuj si pass za 160 USD, ale za 499 MYR. Maji to koukam porad v mistni mene o ctvrtinu levnejsi ;)

Letel jsem i to co chces, ale v opacnym smeru. Konkretne KUL-REP me stalo 3 kredity + 215 CZK fees, REP-DMK 1 kredit + 790 CZK fees, takze kazda kousek pod 1100 CZK (cena kreditu tehdy pri vyuziti celyho passu 290 Kc).

Nasel jsem jeste v tabulce par prikladu fees z tehdejska, treba prijdou vhod:
CNX-HKT 169 CZK
HKT-CNX 151 CZK
CNX-DMK 98 CZK
DMK-DPS 524 CZK
BDO-SIN 139 CZK
KLO-MNL 494 CZK
MNL-PPS 867 CZK
MNL-KUL 291 CZK
KUL-SGN 215 CZK
SGN-KUL jednou 215 a jednou 637 CZK
KUL-SIN 215 CZK
KBV-KUL 282 CZK
KUL-BKI 98 CZK

michal4 píše:Dneska jsem googlil, tak si odpovím sám - promo nejspíš nebude.

Nicméně - má někdo z vás zkušenosti s Asean Passem? (https://aseanpass.airasia.com/)
Vypadá to, že by se na něm dalo ušetřit. Stojí 160 USD a měly by se platit jen letištní taxy. Podle vyhledávače se zdá, že na moje data jsou trasy volné. Těch 160 USD vychází jako fajn cena, když vezmu v úvahu, že jeden let BKK-REP je za 60 USD a druhý REP-KUL 75 USD. Ale zatím jsem z toho nevyrazil letištní taxy, které se připlácí. Asi jedině si rozklikat jednotlivé lety a podívat se. Předpokládám, že to bude ten sloupeček obsahující vše kromě "fares".

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od michal4 »

Díky :-) Zítra si to detailně propočítám. Teď už nejsem čilý a spíš bych v tom udělal nějakou chybu. Vzhledem k tomu, že na ty přesuny mám dva týdny a stihnu 5-6 letů, tak to na první pohled vychází +/- na stejno. Ačkoliv ten drahý REP v itineráři může propočty naklonit na stranu Asean Passu.
Plus díky za super tip na místní měnu. Fakt 160 USD nebo 499 MYR (čili 116 USD podle dnešního kurzu). Hlavně, že je předvybrané USD :-D

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od michal4 »

Tak je o pár hodin později a už jsem o nějakých 120 USD lehčí. Nějaký letecký bůh mě má rád. Dneska opět googlím lety BKK-REP a REP-KUL a A Skyscanner mě přesvědčí, že je můžu mít oba dva po 1350 Kč.

Tento úsek byl dost úzké hrdlo mého itineráře vzhledem k tomu, že z BKK potřebuji vyjet v pondělí ráno :-D Let REP-KUL je vůči včerejšku o 20 USD levnější a je na něm nějaký promo tarif :-) Na každý let nejspíš 3 volná místa. Mimochodem lahůdka je 6 USD poplatek za platbu kartou u REP-KUL (a 90 THB u DMK-REP, což se ještě dalo). Nicméně na webu AirAsia to i tak vyšlo levněji než u přeprodejců.
:arrow: Pozor, všichni Air Asia má nezveřejněné promo na linku REP-KUL v lednu + připočítejte si k ceně 6 USD za platbu kartou.

Takže Asean Pass padá. Aspoň dodržím svoje předsevzetí pomaleji cestovat O:-) Pass by mě sváděl všech 10 kreditů vypotřebovat nějakým šíleným routingem na 12 dní =))


Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od Petrpakl »

Ahoj, chtel bych se zeptat na zkusenosti s prirucnim zavazadlem u Air Asia.
Jak moc kontroluji rozmery a vahu? Jasne, ze nebudu prevazet piano, ale vadi jim par cm nebo 1-2 kg navic? A co druha taska, treba foto brasna? Jsou jako Ryanair, nebo to moc neresi?
Dik za pripadne odpovedi.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od michal4 »

Většinu času na to asijským přístupem úplně kašlou. Ale a) jejich ohrádky mají i váhu, b) občas se udělá zátah, kdy např. na Don Mueangu měří a váží každé zavazadlo.

adamk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 21. 08. 2018, 23:32
Oblíbené typy letadel: B747, A330, E170, BAe146
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od adamk »

Během posledních pár týdnů jsem s nimi letěl třikrát po Malajsii a ani jednou neměřili ani nevazili. Víc tašek (menších) taky neřešili.

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od Petrpakl »

michal4 píše:Většinu času na to asijským přístupem úplně kašlou. Ale a) jejich ohrádky mají i váhu, b) občas se udělá zátah, kdy např. na Don Mueangu měří a váží každé zavazadlo.


adamk píše:Během posledních pár týdnů jsem s nimi letěl třikrát po Malajsii a ani jednou neměřili ani nevazili. Víc tašek (menších) taky neřešili.


Asi to riskneme, kazdej prirucni kuft o trochu vetsi nez limit a taska pres rameno. Jde mi vlastne jen o posledni segment KUL-SIN-LHR, nechce se mi sachovat s vylezanim ven, pasovkou a dalsim check-inem. Na predchozi lety dam kufr klidne dodatecne dolu, kdyz budou delat problemy. Diky vsem za rady! :-bd

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od majkl666 »

Ahoj, chci se jen zeptat, akceptuji platebni karty nejlepe revolut na palubě nebo jen cash? A pochopil jsem správně že check-in na letišti na mezinárodních letech je zdarma? Diky

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od Globik »

A vítězným alegorickým vozem 73.ročníku květinového průvodu Aloha festivalu se stal...
P1100851.jpg
P1100851.jpg (138.97 KiB) Zobrazeno 11289 x

P1110002.jpg
P1110002.jpg (138.97 KiB) Zobrazeno 11289 x

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od pettte »

Já spíše půjdu 26.10. vyhlížet, jestli přistane AirAsia v Praze, pan agent Bureš by nám přeci nelhal, že ne? On už toho tolik zařídil! =))

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od pettte »

Je dobře, že to alespoň někdo připomenul.

Babiš lže, jako když Zeman mluví....

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sl ... &source=hp

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od pettte »

České Kiwi si pláclo s Air Asia. Letenkářské systémy z Brna pomůžou s velkou expanzí

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/do ... m=z-boxiku

Tak to si teda fakt pomohli......

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Air Asia

Příspěvek od jdr »

Česko získá spojení buď s Bangkokem, nebo Kuala Lumpur, potvrdil šéf AirAsia.
Více na https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... em-1364247


Odpovědět