Germanwings

Moderátor: j.ree

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

tak jsme se opět po skoro 2letech proletěl s germanwings PRG-CGN-EDI...a musim rict že zase nadsenej nevim jak je to možný když třeba sky maj uplne nový letadla a novej interier oproti 4U je to vevnitř takový zapšklý kdežto u 4U to vevnitř uplně svítí čistotou i ty sedačky jsou daleko pohodlnější mi přijde a potahy příjemnější na posez...krom toho ma 319 onkýnka výš než 737 takže nebolí za krkem :)...až si rikam škoda že k nam nelitaj castejc a i odjinud..neletel jste někdo nebo nepoletíte v nejbližší době shanel jsem letadýlko ale ani na jednom letu ho neměli :(


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

poja píše:tak jsme se opět po skoro 2letech proletěl s germanwings PRG-CGN-EDI...a musim rict že zase nadsenej nevim jak je to možný když třeba sky maj uplne nový letadla a novej interier oproti 4U je to vevnitř takový zapšklý kdežto u 4U to vevnitř uplně svítí čistotou i ty sedačky jsou daleko pohodlnější mi přijde a potahy příjemnější na posez...krom toho ma 319 onkýnka výš než 737 takže nebolí za krkem :)...až si rikam škoda že k nam nelitaj castejc a i odjinud..neletel jste někdo nebo nepoletíte v nejbližší době shanel jsem letadýlko ale ani na jednom letu ho neměli :(


to je zdeformovaný vnímání. sky má letadla vevnitř menší, barvy cirkusovější, image lowcostu, "slovenský", kdežto germanwings má větší letadla, decentní barvy vzbuzující dojem luxusu, je to německý, má to něco společnýho s lufthansou atd. ať chceš nebo ne, vždycky to budeš vnímat trochu zkresleně. :lol:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

pepa007 píše:to je zdeformovaný vnímání. sky má letadla vevnitř menší, barvy cirkusovější, image lowcostu, "slovenský", kdežto germanwings má větší letadla, decentní barvy vzbuzující dojem luxusu, je to německý, má to něco společnýho s lufthansou atd. ať chceš nebo ne, vždycky to budeš vnímat trochu zkresleně. :lol:


Offtopic: Já jsem měl takový zkreslený dojem z Pendolina. když jsem ho viděl poprvé. Předtím jsem jel několikrát s německým ICE. Pak jsem vlezl do Pendolina a říkám si: "proti ICE nic moc, laciný interiér, jako v TGV, holt to asi mělo být levné". A pak jsem znovu viděl ICE a pochopil jsem, že je to jen pozlátko. Např.ve velkoprostorákách jsou sedadla v uspořádání 2+2, v pendolinu 2+1, tedy jsou širší.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Globík píše:Offtopic: Já jsem měl takový zkreslený dojem z Pendolina. když jsem ho viděl poprvé. Předtím jsem jel několikrát s německým ICE. Pak jsem vlezl do Pendolina a říkám si: "proti ICE nic moc, laciný interiér, jako v TGV, holt to asi mělo být levné". A pak jsem znovu viděl ICE a pochopil jsem, že je to jen pozlátko. Např.ve velkoprostorákách jsou sedadla v uspořádání 2+2, v pendolinu 2+1, tedy jsou širší.


já mám negativní dojem z pendolina neustále. podle mě to je skanzen debility. v každé stanici to hlásí v 3 jazycích asi 80% naprosto nepodstatných informací, totální amatérismus. když tím člověk jezdí častějí tak je to strašně otravný. a nedokážu najít jediný ospravedlnění proč noha stolku je přesně v místě, kde by měl člověk sedící v přirozené poloze svoji nohu. tohle je pro mě absolutně neomluvitelný diletantství. a pak je tam mnoho dalších detailů který na airways.cz ale nepatří...

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

pepa007 píše:já mám negativní dojem z pendolina neustále. podle mě to je skanzen debility. v každé stanici to hlásí v 3 jazycích asi 80% naprosto nepodstatných informací, totální amatérismus. když tím člověk jezdí častějí tak je to strašně otravný. a nedokážu najít jediný ospravedlnění proč noha stolku je přesně v místě, kde by měl člověk sedící v přirozené poloze svoji nohu. tohle je pro mě absolutně neomluvitelný diletantství. a pak je tam mnoho dalších detailů který na airways.cz ale nepatří...


To se musí přiznat, pendolino mi taky nějak k srdci nepřirostlo. Jede to o pár minut rychleji než nejrychlejší EC, které mi přijdou mnohem pohodlnější. K tomu TGV - jsou pravda postarší, ale na rozdíl od pendolina se stačí podívat z okna a vidím že JEDU a to mi ten pocit vynahradí.

Ale třeba se jednou taky dočkáme že do Prahy budeme jezdit jako teď z Madridu do Barcelony :-)


poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

http://www.planes.cz/cs/photo/1037878/a ... ha-ruzyne/

tak to sem z toho jelen z fotky neni poznat zdaje na boku napsano 319 nebo 320...A320 už v tý době 4U neměl a a 319 ma jeden exit...
znáte nekdo řešení

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

:) pockat pockat a co ten cumak? neni to zapujceny kryt od CSA????

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

dubaf píše::) pockat pockat a co ten cumak? neni to zapujceny kryt od CSA????


zkus navštívit očního:-)čumák má fialové pruhy, tím pádem to vypadá na air berlin

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

hlavn eje to tam i napsaný :) ale to porad neřeší 2exity na 319 :idea:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Air Berlin má všechno jenom A319, ta druhá řada jsou D-AGWA až D-AGWL..

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Sorry, myslím Germanwings a píšu Air Berlin. Příště si to budu muset po sobě přečíst :x

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

poja píše:http://www.planes.cz/cs/photo/1037878/a319-d-agwd-germanwings-praha-ruzyne/

tak to sem z toho jelen z fotky neni poznat zdaje na boku napsano 319 nebo 320...A320 už v tý době 4U neměl a a 319 ma jeden exit...
znáte nekdo řešení

Jak která. Např. všechny A319 EZY mají také 2 nouzáky. Je to kvůli vyšší kapacitě.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

A hlavně je to pod tou fotkou všechno napsaný - že je to A319, registračka i že čumák pochází od AB.... :lol:

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

Tak ten čumák je naprosto jasnej. To snad ani neni třeba si číst :lol:

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Lingus píše:
poja píše:http://www.planes.cz/cs/photo/1037878/a319-d-agwd-germanwings-praha-ruzyne/

tak to sem z toho jelen z fotky neni poznat zdaje na boku napsano 319 nebo 320...A320 už v tý době 4U neměl a a 319 ma jeden exit...
znáte nekdo řešení

Jak která. Např. všechny A319 EZY mají také 2 nouzáky. Je to kvůli vyšší kapacitě.

A ta logika je dva nouzaky = vetsi kapacita? Asi jo kdyz to ma EZY i Germanwinds, ale mel jsem za to, ze nouzaky pro usporadani LCC je spis nutne zlo


Odpovědět