Germanwings

Moderátor: j.ree

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

Don intanon píše:A ta logika je dva nouzaky = vetsi kapacita? Asi jo kdyz to ma EZY i Germanwinds, ale mel jsem za to, ze nouzaky pro usporadani LCC je spis nutne zlo


Nejspíš to bude nutné zlo, zdůvodněné vyšší kapacitou :) ..až zas tak dalece do toho nevidim. Jak jsem koupil, tak prodávám. Ale na druhou stranu, jaký jiný důvod by to mohlo mít?


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Lingus píše:
Don intanon píše:
Lingus píše:
poja píše:http://www.planes.cz/cs/photo/1037878/a319-d-agwd-germanwings-praha-ruzyne/

tak to sem z toho jelen z fotky neni poznat zdaje na boku napsano 319 nebo 320...A320 už v tý době 4U neměl a a 319 ma jeden exit...
znáte nekdo řešení

Jak která. Např. všechny A319 EZY mají také 2 nouzáky. Je to kvůli vyšší kapacitě.

A ta logika je dva nouzaky = vetsi kapacita? Asi jo kdyz to ma EZY i Germanwinds, ale mel jsem za to, ze nouzaky pro usporadani LCC je spis nutne zlo

Nejspíš to bude nutné zlo, zdůvodněné vyšší kapacitou :) ..až zas tak dalece do toho nevidim. Jak jsem koupil, tak prodávám. Ale na druhou stranu, jaký jiný důvod by to mohlo mít?

Je to vyssi kapacitou... Neznam presne cisla, ale dejme tomu napr., ze pri kapacite do 150 pax staci po jednom nouzaku u kridel, nad 150 pax uz musi mit dva...

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Kamyl píše:Je to vyssi kapacitou... Neznam presne cisla, ale dejme tomu napr., ze pri kapacite do 150 pax staci po jednom nouzaku u kridel, nad 150 pax uz musi mit dva...


Ajo, z duvodu vyssi kapacity LCC jsou nutne dva nouzaky..))
Puvodne jsem myslel, ze pri usporadani s dvema nouzaky vznikne vetsi kapacita, coz my stale nedavalo smysl :lol:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Don intanon píše:
Kamyl píše:Je to vyssi kapacitou... Neznam presne cisla, ale dejme tomu napr., ze pri kapacite do 150 pax staci po jednom nouzaku u kridel, nad 150 pax uz musi mit dva...


Ajo, z duvodu vyssi kapacity LCC jsou nutne dva nouzaky..))
Puvodne jsem myslel, ze pri usporadani s dvema nouzaky vznikne vetsi kapacita, coz my stale nedavalo smysl :lol:

Nene, A/ je správně... :wink:

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Je to tak, dokud u B739 nezvýšili počet nouzáků, měl max pax 189 jako B738....


T.Krulis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 06. 2010, 10:57
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od T.Krulis »

jo,letel jsem s nima uz ctyrikrat za pritelkyni do Kolina nad Rynem,kde bydli...,a musim se pripojit k ostatnim-je to opravdu snad nejlepsi low-cost tady v Evrope,snad je to proto,ze jejich majoritnim vlastnikem je primo Lufthansa,ktera se stara o podstatnou cast jejich provoznich slozek-catering,check-in,udrzba letadel od LH Technik atp...,zpatecni letenka se vsim vsudy(podle noveho konceptu rezervaci best tariff)vyjde s cca 3 tydennim predstihem bookingu na necelych 2500 Kc a v cene je zahrnute uplne vsecko:check-in zavazadla do 20 kg,rezervace zvoleneho sedadla a tzv.snack-Gutschein,na jehoz zaklade po predlozeni palubnimu personalu dotycny obdrzi male obcerstveni(nealko napoj a k tomu croissant,susenku nebo proste to,co maji zrovna na sklade...),servis je vseobecne dobry,letiste v Koline prehledne s dobrou organizaci,se zavazadlem jsem taky nikdy nemel problem...,navic jako snad jedina low-cost spolecnost v Evrope nabizeji vernostni program(Boomerang club)ci primo Germanwings card,ktera prinasi radu vyhod...,a prime pripojne lety z CGN s kompletni tranzitni procedurou,ktera je zahrnuta v cene jako u ostatnich standartnich aerolinek.Ve srovnani s autobusovou dopravou do teto lokality,kdy SA do Kolina jedou temer 10 hodin se zastavkama po celym Nemecku a cena je uplne stejna,rozhodne doporucuju Germanwings vyuzit-primo,za necelou hodku a kvalitni sluzby.

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Germanwings - model letadla

Příspěvek od padre22 »

Velká prosba.

Neletíte někdo v nejbližších dnech či měsících s Germanwings ?
Chtěl bych poprosit o koupení modelu letadla 1:200 z palubního prodeje.
Stojí 9 Euro. Peníze pošlu předem na účet a pak případně vyzvednu na letišti.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Germanwings - model letadla

Příspěvek od loupeznik »

puskin22 píše:Neletíte někdo v nejbližších dnech či měsících s Germanwings ?
Chtěl bych poprosit o koupení modelu letadla 1:200 z palubního prodeje.
Stojí 9 Euro. Peníze pošlu předem na účet a pak případně vyzvednu na letišti.

Teď jsem udělal booking na 17.12., jestli je to ještě aktuální...

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od padre22 »

to loupeznik:

Promin, ze jsem se neozval driv. Dlouho jsem tu nebyl. Diky moc za ochotu. Kamarad mi jej dovezl zacatkem prosince. Pokud jsi jej i tak koupil, zaplatim a odeberu. Je to par euro :-).
Priste se polepsim a drive odvolam poptavku.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

více spojů z Prahy

Příspěvek od HonzaLB »

Nízkonákladová letecká společnost Germanwings v rámci svého letního letového řádu pro rok 2012 navýšila počet letů na trase Kolín/Bonn – Praha z původních sedmi letů týdně na deset. Nově budou k dispozici dva lety vždy v pondělí, středu a pátek a to vždy ranní a večerní spoje. Jde o vstřícný krok k pasažérům cestujícím pracovně, kteří tak mohou zvládnout služební cestu včetně zpátečního letu do České Republiky v jednom dni. Po zbytek týdne – v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli zůstává letový plán jako doposud – každý den jeden spoj.

V letním letovém plánu pro rok 2012 přichází nízkonákladová letecká společnost Germanwings s nejlákavější nabídkou za celou dobu svého desetiletého působení na trhu: všechny lety pro léto následujícího roku lze rezervovat od středy 14.září od 18:00 na webových stránkách www.germanwings.com nebo v cestovních kancelářích. Nabídka letů vyniká především novými trasami, Germanwings vylepšili stávající síť a výrazně zvýšili frekvenci letů na mnoha trasách. Nízkonákladová letecká společnost se samozřejmě i ve druhé dekádě přináší výhodné ceny.

Pro letní letový plán Germanwings výrazně navýšili svoji nabídku do německého hlavního města: v budoucnu tak budou Germanwings létat na trase Kolín/Bonn – Berlín 46krát týdně (až 8krát denně). Díky tomu vzroste přepravní kapacita o více než 31 %. Ze Stuttgartu do Berlína bude místo současných 30 letů týdně celkem 42 spojů (7 denně), což je nárůst o 40 %. Zcela nové trasy budou Germanwings obsluhovat v nadcházejícím létě především do Prištiny – a to z německých letišť Stuttgart, Düsseldorf, Mnichov, Hamburg, Kolín/Bonn, Frankfurt, Berlin-Schönefeld a Hannover. Navýšena bude také frekvence letů na trasách mezi letištěm Kolín/Bonn a Dublinem, Edinburghem, již zmíněnou Prahou, Barcelonou a Curychem, stejně jako spoje ze Stuttgartu do Moskvy a Budapešti. Také do sicilského města Catanie budou Germanwings z Hannoveru létat častěji. Nízkonákladová letecká společnost nabízí na mnoha trasách kromě stávajících večerních letů také doplňkové ranní lety, takže například obchodní cestující si díky tomu může naplánovat jednodenní pracovní cestu a ušetřit si tak přenocování mimo domov.

Celkem nabízejí Germanwings ve svém jubilejním roce 2012 více než 10 milionů míst. Letecká společnost byla založena v říjnu roku 2002 a od té doby se velice úspěšně rozvíjí. U příležitosti svého výročí nabízí cestujícím manažerům jistotu: Germanwings mají nejlepší nabídku mezi nízkonákladovými leteckými společnostmi. Vedle promyšleného letového plánu s nanejvýš atraktivními nabídkami tras k Kolína/Bonnu, Stuttgartu, Berlína, Hannoveru a
Dortmundu patří z jedněm z nejlepších nabídek na trhu. Cestující také naleznou v prvních deseti řadách mladého Airbusu A319 tolik místa na nohy jako u jiných klasických leteckých společností. Vynikající služby a la carte na palubě, možnost rezervace prostředního sedadla pro maximální pohodlí, členství v Miles & More věrnostního programu Lufthansy a v neposlední řadě jedny z celosvětově nejlepších internetových stránek pro rezervaci letů jsou typické atributy nabídky Germanwings. K tomu boduje ještě výhodnými akcemi a nabídkami pro cestující na pracovních cestách, pro rodiny, sportovce nebo samostatně cestující děti. Všechny lety Germanwings mohou být také kombinovány s lety mateřské společnosti Lufthansa.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od happyna »

Obrázek
Za zmínku stojí PRG-CGN-PRG v letních měsících(červen, červenec, srpen), letenky se dají sehnat za 1500Kč.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od rpet »

kdyby jen to... ja jsem v sobotu booknul pro mati a moji neter return letenky PRG - CGN - LHR za 4000 CZK na osobu v tom vyssim programu... jen jsem udelal chybku pri platbe. zjistil jsem, ze je dobry zadat kartu "Visa" a ne kartu "Visa Debit". za tu mi tam naskocilo 224CZK fee za platbu kartou, u "Visa" volby to projde ciste bez poplatku...

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od don_quijote »

rpet píše:kdyby jen to... ja jsem v sobotu booknul pro mati a moji neter return letenky PRG - CGN - LHR za 4000 CZK na osobu v tom vyssim programu... jen jsem udelal chybku pri platbe. zjistil jsem, ze je dobry zadat kartu "Visa" a ne kartu "Visa Debit". za tu mi tam naskocilo 224CZK fee za platbu kartou, u "Visa" volby to projde ciste bez poplatku...


A nemusíš potom mít Visa kreditku, aby to šlo zaplatit? Třeba u LAN to tak fungovalo, že šlo platit jenom kreditkou...

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od rpet »

no, ono ti to na vyber z nekolika moznosti, pricemz i Visa karet jsou tri: Visa, Visa Electron a Visa debit.

Visa bude asi kreditni a je s priplatkem, Visa debit je bez priplatku, Visa elektron je taky bez priplatku - alespon se to tak tvari.

zajimavy je, ze bracha si booknul pozdejsi termin s visa elektron, a system mu ji nevzal, musel zadat Visa debit, ovsem s priplatkem :!:

je v tom jakysi chaos, budu to muset casem nejak odzkouset.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od Globik »

rpet píše:no, ono ti to na vyber z nekolika moznosti, pricemz i Visa karet jsou tri: Visa, Visa Electron a Visa debit.

Visa bude asi kreditni a je s priplatkem, Visa debit je bez priplatku, Visa elektron je taky bez priplatku - alespon se to tak tvari.

zajimavy je, ze bracha si booknul pozdejsi termin s visa elektron, a system mu ji nevzal, musel zadat Visa debit, ovsem s priplatkem :!:

je v tom jakysi chaos, budu to muset casem nejak odzkouset.

Chaos je v tom obecně. Na holidayautos.co.uk je Visa debit bez poplatku, ostatní karty s poplatkem. Zkusil jsem svoji Visa electron (KB, debetní) použít jako Visa debit a bez problému.


Odpovědět