Germanwings

Moderátor: j.ree

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od happyna »

Nějaký menší info k novým Germanwings

Liebe Germanwings-Gäst


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od dydzej »

happyna píše:Nějaký menší info k novým Germanwings

Liebe Germanwings-Gäst

v tomhle jazyce je to pro mnohe srozumitelnejsi :)
Dear Germanwings Guests

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od pavelpmi »


kumarviky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 01. 02. 2013, 00:38
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od kumarviky »

Zdar,
v pondělí letím z Londýna přes Dusseldorf do Prahy. Zajímalo by mě, zda si mám vytisknout boarding pass jako u Ryanairu nebo stačí přijít k check inu a ukázat ID :)
Díky za pomoc

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od rpet »

letos na jare jsem letel LHR-CGN-PRG a ukazal jsme jim jen potvrzovaci email v mobilu a boarding pass mi vytiskli. ale jestli to stale plati, nevim, radeji se koukni na jejich stranky.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Germanwings - chyba v rezervacnim systemu?

Příspěvek od Night fly »

At delam co delam, nedari se mi rezervovat let PRG-BLQ (prakticky kdykoliv v dubnu nebo v kvetnu), prestoze jednotlive segmenty booknout jdou. BLQ-PRG jde bez problemu. Cim to :?:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od Globik »

Poslední příspěvek je tu pět let starý, tak si říkám, zda si to novináři nepopletli, ale údajně Luftwaffe kvůli současné situaci kompletně zařízla značku Germanwings.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od Mat »

Je to trochu dělání senzace z něčeho, co normální člověk vůbec nepozná. Germanwings operovaly všechna letadla jako wet-lease pro Eurowings, létalo to i pod kódem EW. Prakticky to znamená, že Eurowings přišly o cca 30 letadel, na druhou stranu je třeba “odkoupí” a posádka přejde pod ně, tak jako tak to všechno patří Lufthanse.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od Orus-x »

Germanwings už teď byla v podstatě mrtvá schránka, všechny lety lítaly pod kódem Eurowings. Důvod, proč to LH Group formálně pořád zachovávala mi není jasný, můj dohad je, že kvůli nějakým odborářským věcem - jiné kolektivní smlouvy, rozdělení zaměstnanců do formálně více samostatných entit, aby se s tím managementu lépe pracovalo :D Letadla Germanwings libovolně formálně přecházena pod Eurowings a naopak. Stejným způsobem ještě drží tu rakouskou značku Eurowings Europe Gmbh (taky všechny linky lítají jako EW) a Luftfahrtgesellschaft Walter (LGW) - pro Dášeny..

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od whiskey »

Orus-x píše:Germanwings už teď byla v podstatě mrtvá schránka, všechny lety lítaly pod kódem Eurowings. Důvod, proč to LH Group formálně pořád zachovávala mi není jasný, můj dohad je, že kvůli nějakým odborářským věcem - jiné kolektivní smlouvy, rozdělení zaměstnanců do formálně více samostatných entit, aby se s tím managementu lépe pracovalo :D Letadla Germanwings libovolně formálně přecházena pod Eurowings a naopak. Stejným způsobem ještě drží tu rakouskou značku Eurowings Europe Gmbh (taky všechny linky lítají jako EW) a Luftfahrtgesellschaft Walter (LGW) - pro Dášeny..

na FT pisali, ze v 4U malo vela ludi povodne LH kontrakty, takze velmi pravdepodobne mas pravdu s tymi odborarmi :)

martinpes
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 12. 10. 2014, 17:57
Stav: Offline

Re: Germanwings

Příspěvek od martinpes »

Aktuálně je podle Airfleets u Germanwings vedeno 9 letadel (6xA319, 3xA320). V rámci LH Group často tak zvláštně putují od jedné dceřinky ke druhé - takže v minulosti některé z nich byly u EW a dokonce i u LGW.


Odpovědět