Norwegian.no

Moderátor: j.ree

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Tony Smoke »

micaello píše:
s543 píše:Ono také 787 v 3-3-3 uspořádání opravdu není o co stát - je to s malým rozdílem to co 3-3-3 v A330. 3-3-3 v 777 je dramaticky lepší, ale s postupující dobou nám asi nezbývá než se s tím smířit.

Tak tripl v konfigu 3-3-3 je uz pomalu unikat, nove se v nem uz nedodavaji a ty stare prochazi refitem na 3-4-3 (viz treba QR). Hnus velebnosti. Na obhajobu 787 aspon to, ze je znatelne tissi nez urvanej tripl..


Ako pise micaello, na 3-3-3 v triple sa uz pomaly neda narazit, tazke sa s tym fakt treba zmierit. Avsak na rozdiel od hlucnosti mne osobne pride ovela dolezitejsia pohodlnost sedadiel. V novembri som letel VIE-DOH v B787 a potom DOH-BKK v B777(3-4-3) a v triple sa mi sedelo ovela lepsie ako v Dreamlineri a to som mal v oboch pripadoch extra legroom.

Tipujem, ze u norwegian ten komfort nebude ziadne terno, low cost je low cost.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od pepa007 »

777 3-3-3 jsem asi nikdy neviděl a 330 v 3-3-3 asi taky ne. Myslím že 737 a 787 Norwegian bude "komfortem" naprosto srovnatelná. Já dodnes s hrůzou vzpomínám na economy v LH 748 a musím říct že proti tomu zlatej Ryanair i WizzAir - to bylo fakt peklo.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od pepa007 »

Ale téma je Norwegian. Myslím že TATL zpátečka pod 4000 Kč (fakt se dá najít) je naprostá pecka!! Já jsem nadšenej! I když já osobně asi nikdy nepoletím ze Shannonu do prdelákova u New Yorku, tak jim strašně fandím, protože to je další tlak na ostatní dopravce a jejich TATL linky.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Tony Smoke »

Tiez si myslim, ze tieto ich spojenia asi v zivote nevyuzijem, avsak co by mi chybalo je zabudovane IFE. Ano, budu sice ponukat spojenie na entertainment portal cez wifi, ale drzat si 6 hodin mobil/tablet v ruke je celkom slusna zataz na ruky a hlavne krcnu chrbticu :(

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od pepa007 »

Tony Smoke píše:Tiez si myslim, ze tieto ich spojenia asi v zivote nevyuzijem, avsak co by mi chybalo je zabudovane IFE. Ano, budu sice ponukat spojenie na entertainment portal cez wifi, ale drzat si 6 hodin mobil/tablet v ruke je celkom slusna zataz na ruky a hlavne krcnu chrbticu :(


Oni tam nebudou mít IFE? Pamatuju si že měli nejlepší IFE na světě a funkční Wi-Fi přes kterou jsem uskutečnil i Skype videohovor už někdy v roce 2014. Ten trend vlastního "mediaserveru" na palubě mi připadá rozumnej a správnej, samozřejmě by to chtělo mít tam nejakej jednoduchej stojánek/držáček/popruh na iPhone/iPad. I když zrovna na iPadu asi většina lidí má ten originální cover se kterým si to normálně postavíš na stoleček.


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Tony Smoke »

pepa007 píše:
Tony Smoke píše:Tiez si myslim, ze tieto ich spojenia asi v zivote nevyuzijem, avsak co by mi chybalo je zabudovane IFE. Ano, budu sice ponukat spojenie na entertainment portal cez wifi, ale drzat si 6 hodin mobil/tablet v ruke je celkom slusna zataz na ruky a hlavne krcnu chrbticu :(


Oni tam nebudou mít IFE? Pamatuju si že měli nejlepší IFE na světě a funkční Wi-Fi přes kterou jsem uskutečnil i Skype videohovor už někdy v roce 2014. Ten trend vlastního "mediaserveru" na palubě mi připadá rozumnej a správnej, samozřejmě by to chtělo mít tam nejakej jednoduchej stojánek/držáček/popruh na iPhone/iPad. I když zrovna na iPadu asi většina lidí má ten originální cover se kterým si to normálně postavíš na stoleček.


Neviem, kde so to videl, nedari sa mi najst zdroj, ale pokial sa dobre pamätam, tak tam IFE veru nebude. iPod s coverom je tiez suboptimalny, lebo si ho nepostavis do vysky oci, krcna chrbtica stale trpi. Drziak by bol fajn, uvidime, ci bude. Kto vie, ci sa na IFE oplatilo setrit. Na druhej strane, ak sa TATL neujme, tak ich daju na linky po Europe a tam IFE netreba.

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od shady »

Letel som s DY LAX-OSL pred rokom. Vybral som si bulkhead napravo, co bola chyba. S mojimi 196cm som nohy nedokazal vystriet, lepsi je bulkhead nalavo, kde su dvere. CC je outsourcovany do Singapure, neprijemnejsi nemaju ani US mainland. Chodia po lietadle so zoznamom, ak spis zobudia ta niecim medzi fackou a strcenim, strcia ti zoznam pred oci, ze ci je toto meno na zozname tvoje. Po suhlase ti pristane na stoliku, ktory nestihnes vytiahnut tacka tretou kozmickou rychlostou.Jedlo samotne je hrozne. Ako bonus sa lietadlom siria vone vsetkych fastfoodov za security, kedze vacsina ludi si nakupila zradlo do lietadla so sebou.
Nabuduce obetujem 130e navyse a pojdem s TK.

Obrázek
hlavne jedlo

Obrázek

ranajky

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od firefly »

Letěla jsem s Norwegian 18.9.2018 PRG - ARL - LAX. Zpět 30.9. LAX - OSL -PRG.
Oba lety byly v pohodě, nemůžu si na nic stěžovat. Jediné, co mě velice zarazilo a teď nevím, zda to mám psát zde do vlákna Norwegian nebo přímo do vlákna letiště Ruzyně. V Praze ráno při check in po nás slečna na přepážce velmi důrazně požadovala vytištěnou ESTA. Když jsem jí slušně upozornila, že ESTA je elektronické povolení, které není třeba tisknout, začala vyhrožovat, že ona nás vůbec nemusí odbavit, že to prostě chce vidět a že to musíme mít. Mám již asi 4.ESTA, nikdy nikde to po mě nechtěli, létám do USA průměrně 2x do roka, někdy i 3x, vždy výchozí letiště Ruzyně. Samozřejmě si ESTA vždy vytisknu a mám to u sebe, co kdyby to třeba někde chtěli, protože po synovi to jednou chtěli ve Varšavě, když odtud letěl do NY. Takže jsem to z kabelky vyhrabala a slečně ukázala, nechtěla jsem zbytečně zdržovat. A proto to zde píšu a ptám se, jestli se nějak změnily předpisy, naposledy jsem do USA letěla z PRG v květnu tohoto roku a nikdo to po mě nechtěl.
Budu ráda za vaše zkušenosti.
Předem děkuji.
Pro jistotu to zkopíruji i do vlákna Ruzyně, tak mi prosím nenadávejte, že s tím prudím ve dvou vláknech.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Marty-t »

Norwegian prodal dvě A320neo zatím neznámému kupci. Záplatuje tak nejbolestivější finanční díry... Zdroj: http://www.airliners.de/norwegian-a320-neo/48765

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Marty-t »

Za rok 2018 si Norwegian vylítal ztrátu 149 M EUR, při o 30 pct. větším obratu - 4,1 G EUR... Proto letos jsou na pořadu dne především úspory... Zdroj: http://www.airliners.de/norwegian-milli ... lust/48790

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od whiskey »

Mozno nasetria dost aj na opravu toho lietadla, co im sedi v Irane uz nejaky ten cas...

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od zbozivulekral »

whiskey píše:Mozno nasetria dost aj na opravu toho lietadla, co im sedi v Irane uz nejaky ten cas...


To tam nesedí z nedostatku peněz, ale kvůli obchodnímu embargu.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od PavelD »

Můžu poprosit. Nemáte někdo čerstvou zkušenost s procesem odbavení a následně dopravou předem zaplaceného
zavazadla? Bez ohledu na přestup v Oslu máme "jednu" letenku na celou cestu, a nikde jsem nenašel,
zda v Oslu budu znovu zavazadlo odbavovat.
Předem díky.


Odpovědět