Norwegian.no

Moderátor: j.ree

Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Hiko »

Doči píše:ta akce byla vyhlasena na FB strankach primo norwegian.com nebo na nejakych jinych?

Bylo to přímo na FB společnosti


Doči
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 14. 04. 2013, 21:01
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Doči »

Hiko píše:
Doči píše:ta akce byla vyhlasena na FB strankach primo norwegian.com nebo na nejakych jinych?

Bylo to přímo na FB společnosti


Dik; a jenom vice takovych akci ;)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od pepa007 »

Zajímavost k Norwegian - jak pořád rostou, tak začínají asi lítat víc linek který nejsou z/do skandinávie. Teďka jsem s nima koupil za super cenu Barcelona-Londýn. A je to přímo z El Prat, přímo na Gatwick. Takže žádný Girona nebo Reus na Stansted nebo Luton (nebo Southend).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od micaello »

Super webovka L-) , dik

Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Hiko »

pepa007 píše:... jak pořád rostou, tak začínají asi lítat víc linek který nejsou z/do skandinávie. ...


Pravda, po otevření báze na Gatwicku začnou létat i z německých letišť na španělská (Kanáry, Andalusie). Začíná se jim to pěkně rozjíždět, ještě by mohli vrátit spojení PRG s TRD, BGO a SVG a budu ještě spokojenější 8)


JFS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 08. 07. 2010, 23:00
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od JFS »

Ahoj, nevíte někdo, jak to funguje s tou mobilní letenkou? Na stránkách norwegianu píší, že můžu rovnou ke gatu, ale nejsem si jist, jestli to stačí.. Mám to i vytištěné, sedadlo rezervovaný.. Díky

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Lkprak »

Od 28.2.2015 část pilotů Norwegianu stávkuje. Zatímco včera bylo zrušeno jen minimum letů, dnes je jich o mnoho více, převážně v rámci Skandinávie (ale i např. linka z Kodaně do Prahy a zpět). Já s nimi mám letět v pátek do Osla. Mám koupenou jen jednosměrnou letenku, už v sobotu se totiž vracím s Air Baltic přes Rigu zpátky do Prahy.
Společnost sice na svých webových stránkách uvádí, že udělá vše proto, aby všichni cestující dosáhli svého cíle, ale máte někdo zkušenosti, jak to u této společnosti konkrétně funguje? V případě zrušení mého letu, mohu např. očekávat přesměrování na let s jinou společností? Vím, že u klasických společností s tím není problém, ale nízkonákladovky se k tomu moc nemají.
Předem děkuji všem za odpověď.

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od manilair »

Lkprak píše:Od 28.2.2015 část pilotů Norwegianu stávkuje. Zatímco včera bylo zrušeno jen minimum letů, dnes je jich o mnoho více, převážně v rámci Skandinávie (ale i např. linka z Kodaně do Prahy a zpět). Já s nimi mám letět v pátek do Osla. Mám koupenou jen jednosměrnou letenku, už v sobotu se totiž vracím s Air Baltic přes Rigu zpátky do Prahy.
Společnost sice na svých webových stránkách uvádí, že udělá vše proto, aby všichni cestující dosáhli svého cíle, ale máte někdo zkušenosti, jak to u této společnosti konkrétně funguje? V případě zrušení mého letu, mohu např. očekávat přesměrování na let s jinou společností? Vím, že u klasických společností s tím není problém, ale nízkonákladovky se k tomu moc nemají.
Předem děkuji všem za odpověď.


obávám se, že pokud opravdu nepoletí, následuje pouze vrácení peněz nebo nabídka přesměrování na jiný let (den) s nimi. Přebukování na jiného dopravce je pro tento typ společnosti drahé. Možná bude více info v obchodních podmínkách na letence.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Lkprak »

manilair píše:
Lkprak píše:Od 28.2.2015 část pilotů Norwegianu stávkuje. Zatímco včera bylo zrušeno jen minimum letů, dnes je jich o mnoho více, převážně v rámci Skandinávie (ale i např. linka z Kodaně do Prahy a zpět). Já s nimi mám letět v pátek do Osla. Mám koupenou jen jednosměrnou letenku, už v sobotu se totiž vracím s Air Baltic přes Rigu zpátky do Prahy.
Společnost sice na svých webových stránkách uvádí, že udělá vše proto, aby všichni cestující dosáhli svého cíle, ale máte někdo zkušenosti, jak to u této společnosti konkrétně funguje? V případě zrušení mého letu, mohu např. očekávat přesměrování na let s jinou společností? Vím, že u klasických společností s tím není problém, ale nízkonákladovky se k tomu moc nemají.
Předem děkuji všem za odpověď.


obávám se, že pokud opravdu nepoletí, následuje pouze vrácení peněz nebo nabídka přesměrování na jiný let (den) s nimi. Přebukování na jiného dopravce je pro tento typ společnosti drahé. Možná bude více info v obchodních podmínkách na letence.



Děkuji za odpověď. Přesměrování na jiný let s nimi by mi nevadilo, ale vzhledem k tomu, že velká většina letů v rámci Skandinávie je zrušená, tak to bude asi problém.

A propos, možná se to už tady řešilo, ale radši se zeptám ještě jednou. V tomto případě je nebo není stávka považována za vyšší moc? Nebo-li, jinak řečeno, v případě zrušení letu, náležely by mně kompenzace podle EU - legislativy?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Tony Smoke »

Ak ti zrusia let, tak dodatocne k refundacii by si mal mat narok na kompenzaciu vo vyske 250€. Na stranke europa.eu sa pise:
Financial compensation

In addition, if you are denied boarding, your flight is cancelled or arrives more than 3 hours late on arrival at the final destination stated on your ticket, you may be entitled to compensation of €250 - 600, depending on the distance of the flight:

Within the EU
◾1,500 km or less - €250
◾over 1,500 km - €400


Takze cena letenky+250€, za to by si si mal vediet zabezpecit nejaku oneway nahradu, ci? Nejaka LH alebo AF by sa oneway mohla zmestit...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od JackBrno »

Stávka není vyšší moc, takže nárok na odškodnění by měl být.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1310
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Lkprak »

TonySmoke, JackBrno: Díky moc za dobré zprávy. Hned mám lepší náladu a jsem klidnější. Každopádně bych byl radši, kdyby to zrušené nebylo a já doletěl včas. Ale je fajn, že existuje alternativa.

GlobeCZE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 08. 10. 2011, 15:06
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od GlobeCZE »

JFS píše:Ahoj, nevíte někdo, jak to funguje s tou mobilní letenkou? Na stránkách norwegianu píší, že můžu rovnou ke gatu, ale nejsem si jist, jestli to stačí.. Mám to i vytištěné, sedadlo rezervovaný.. Díky


Pozdě, ale přece.. a třeba se to bude někomu hodit...

když se e-odbavíš, máš v mobilu boarding pass a nepotřebuješ odbavit zavazadlo, tak jdeš přes security rovnou ke gatu... všude, kde je to potřeba, se QR přečte z mobilu/tabletu

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od pavelpmi »

Norwegian DIrect To Gate je jen pro lety v rámci severských zemí a od tam do Evropy.

GlobeCZE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 08. 10. 2011, 15:06
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od GlobeCZE »

Zajímavý, PRG - CPH i PRG - HEL to normálně fungovalo ;) Postup: Online check in - boarding pass do mailu - na letišti rovnou k security, qr kod přečten z tabletu, to samý u gate... úplně stejný princip jako pak v rámci severských zemí.

Ale z toho odkazu, co jsi posílal, to spíš vypadá, že v rámci severských zemí se nemusíš ani online checkovat?


Odpovědět