Norwegian.no

Moderátor: j.ree

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od pavelpmi »

Ano, aspoň tak jsem to pochopil. :)


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od pepa007 »

Trochu povídání o Norwegian a jak jim zdržujou vydání povolení pro lety přes atlantik http://www.nytimes.com/2016/02/23/busin ... hment.html

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od firefly »

Zatím nemám s Norwegian žádnou zkušenost.
V září s nimi letím do LAS, a zpět do PRG opět s nimi, ale z LAX. Jelikož mám zaplacen ten nejlevnější tarif, zajímá mě, co mohu očekávat a co je možné na palubě koupit. Připlatila jsem si jen 20 kg zavazadlo. Předpokládám, že nemám nárok ani na deku, polštářek atd..? Je možné zakoupit na palubě alespoň pití, nějaké sendviče?
Při letu do LAS máme přestup ve Stockholmu ( Arlanda) a na cestě z LAX přestup v Oslo ( Gardemoen ). Ani na těchto severských letištích jsem nikdy nebyla.
Budu ráda za každou zkušenost, postřeh, radu.
Předem moc děkuji.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Filisipi »

firefly píše:Zatím nemám s Norwegian žádnou zkušenost.
V září s nimi letím do LAS, a zpět do PRG opět s nimi, ale z LAX. Jelikož mám zaplacen ten nejlevnější tarif, zajímá mě, co mohu očekávat a co je možné na palubě koupit. Připlatila jsem si jen 20 kg zavazadlo. Předpokládám, že nemám nárok ani na deku, polštářek atd..? Je možné zakoupit na palubě alespoň pití, nějaké sendviče?
Při letu do LAS máme přestup ve Stockholmu ( Arlanda) a na cestě z LAX přestup v Oslo ( Gardemoen ). Ani na těchto severských letištích jsem nikdy nebyla.
Budu ráda za každou zkušenost, postřeh, radu.
Předem moc děkuji.


Ahoj, v rychlosti (mam s nimi asi 10 long haul letu)
Muzes si koupit deku a polstar (nafukovaci) tusim za 10 USD. Za sluchatka 5 USD. V dreamlineru maji obrazovku, u ktere swipnes kartu a zaplatis tim, prinesou ti to na misto. Jidlo jsou obecne nejake snacky za pomerne prijatelne ceny. Sendvice a bagety byvaji dve, ale na nekterych letech nebyly. Docela dobre jsou nudle co zalejou horkou vodou. Obecne za polivku (ty nudle), piti (colu) bagetu a neco sladkyho zaplatis do 10-15 USD. Jestli chces ale plny jidlo objednej si to dopredu.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od micaello »

Long haul s nimi nemám, jen short haul po Evropě a je to asi můj nejoblíbenější low-cost. Od známých ale vím, že se oplatí si zaplatit plné jídlo předem.
Letiště v Oslu je menší, krásné, navíc ho aktuálně vylepšují, je tam dostatek míst k sezení, dostatek restaurací, poméně pak klasických duty-free butiků. Nicméně počítej se skandinávskými cenami (cca. české ceny * 3), samotné letiště pak ve špičce je celkem full, záleží, co konkrétního tě zajímá =)


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od firefly »

Díky za vaše odpovědi.
Dívala jsem se na stránky norwegian a komplet jídlo pro 1 osobu se dá objednat předem za 35 euro. To se mi zdá celkem dost, vzhledem k tomu, že budeme 3, tak to asi pořešíme nějakými sendviči.
Při cestě tam máme ve Stockholmu čas 3 hodiny, což je tak akorát, ale při zpáteční cestě z Los Angeles máme přestup v Oslu a jen 1 hodinu a 45 minut, tak nevím, je to dostatečné nebo budeme muset klusat přes letiště?

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Hansie »

1 a 3/4 hodiny v Oslu? To stihnete přestup i s prstem v nose a dvěma kávami...Letiště je to poměrně malé a přehledné...

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Filisipi »

firefly píše:Díky za vaše odpovědi.
Dívala jsem se na stránky norwegian a komplet jídlo pro 1 osobu se dá objednat předem za 35 euro. To se mi zdá celkem dost, vzhledem k tomu, že budeme 3, tak to asi pořešíme nějakými sendviči.
Při cestě tam máme ve Stockholmu čas 3 hodiny, což je tak akorát, ale při zpáteční cestě z Los Angeles máme přestup v Oslu a jen 1 hodinu a 45 minut, tak nevím, je to dostatečné nebo budeme muset klusat přes letiště?



OSL je takové lepší Brno :D Je to tam super malinký. A na arlandu lítám každej tejden a běžně mi stačí 20-25 min (sice s garantovaným přestupem, ale stejně). Když jsem letěl do JFK z HEL měl jsem na přestup 1,5 hodiny, letadlo z HEL odletělo s hodinovým zpožděním a stihl jsem to v pohodě. a ARN je větší než OSL.

Jo a u long haulů je docela velká pravděpodobnost zpoždění. Točí ty dreamlinery dost na limit. Většinou ale informují hodně v předstihu, takže si je případně možné užít oslo/stockholm :) I když jízdenka z letiště a na letiště může stát tak třetinu letenky do LAS :D

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Airbus380 »

Rozhodně bych teda neřekl, že letiště v OSL je "super malinký" :D Je to standartní docela velké letiště, ale pravdou je, že orientace je tam opravdu velice snadná a celý terminál je kompaktní, na přestup by mělo stačit i 30 minut, to pokud budete brzo na pasovce.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od micaello »

Pasažér s tetováním vlajky ISIS. Kapitán letadla ho nechal vyhodit

http://echo24.cz/a/wE5sr/pasazer-s-teto ... al-vyhodit

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od Hansie »

Konečně trochu rozumu.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od firefly »

Ano, hned jsem klidnější :biggrin: , letím ode dneška za 50 dnů. :lol:

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od firefly »

Tak mám za sebou let s Norwegian a mohu sem hodit pár zkušeností. Trip report se mi psát nechce, protože mé cesty jsou vlastně stále jen do USA a většinou na stejná místa.
Tentokrát jsem letěla z Prahy do Las Vegas, s přestupem ve Stockholmu.
Z PRG 13.9. v 9.25 - B 737 - 100% vytíženost. Přílet do Stockholmu ( Arlanda ) na čas. Let do LAS ve 14.30 - B 787-800 také 100% obsazenost. Přílet do LAS o půl hodiny dříve. Vše bylo OK, IFE, palubní prodej, naprostá spokojenost se vším.
Ve Vegas jsme si půjčili auto a naše cesta byla následující : Laughlin, Phoenix, Flagstaff, Apache Junction, Yuma, San Diego, Palm Springs a odlet v neděli 25.9. z Los Angeles ( LAX ) s přestupem v Oslo. Opět B 787 - 800.
Přílet do Oslo měl být v 17.45, odlet do Prahy v 19.25, čili čas na přestup tak akorát.
Plánovaný odlet z LAX ve 22.35 byl zpožděn a posunut na 23.10. Byli jsem z toho dost nervózní, protože jsme se obávali, že nestihneme let do PRG.
Nový čas příletu do OSL byl 19.00, takže jsme se již smiřovali s tím, že zůstaneme v Oslu přes noc.
Asi půl hodiny před přistáním hlásili, že z důvodu zpoždění se mají pasažéři navazujících letů do Prahy, Barcelony a Krakova co nejdříve přemístit ke svým odletům, že letadla na nás počkají.
To byla velmi dobrá zpráva, i když jsme se museli smířit s tím, že náš zaplacený kufr určitě přeložit nestihnou a že nám ho tedy následující den doručí domů.
V rekordním čase jsme se dostali k našemu gate 15, který byl již uzavřen, stewardka čekala jen na nás a nastoupili jsme do letadla, kde již seděli pasažéři. Po nás nastoupilo ještě asi 20 lidí a kapitán se omlouval ostatním, že se čeká na pasažéry zpožděného letu z Los Angeles.
Po ukončení nástupu všech zbylých pasažérů jsem se domnívala, že již poletíme, ale k mému překvapení proběhlo hlášení, že se dále omlouvají za další prodlevu, že se ještě naloží zavazadla nás z letu z LAX.
Nakonec jsme odletěli místo v 19.25, jak byl plánovaný odlet, až ve 20.10, což zase až tak velké zpoždění nebylo.
My byli rádi, že jsme jak stihli let do PRG, tak že i nakonec včetně zavazadel.
Sice jsme si vůbec nestihli prohlédnout letiště v Oslu, ale zase mohu říct, že má první zkušenost s Norwegian byla veskrze pozitivní.

wikiliki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 10. 09. 2016, 13:49
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od wikiliki »

firefly píše:Tak mám za sebou let s Norwegian a mohu sem hodit pár zkušeností. Trip report se mi psát nechce, protože mé cesty jsou vlastně stále jen do USA a většinou na stejná místa.
Tentokrát jsem letěla z Prahy do Las Vegas, s přestupem ve Stockholmu.
Z PRG 13.9. v 9.25 - B 737 - 100% vytíženost. Přílet do Stockholmu ( Arlanda ) na čas. Let do LAS ve 14.30 - B 787-800 také 100% obsazenost. Přílet do LAS o půl hodiny dříve. Vše bylo OK, IFE, palubní prodej, naprostá spokojenost se vším.
Ve Vegas jsme si půjčili auto a naše cesta byla následující : Laughlin, Phoenix, Flagstaff, Apache Junction, Yuma, San Diego, Palm Springs a odlet v neděli 25.9. z Los Angeles ( LAX ) s přestupem v Oslo. Opět B 787 - 800.
Přílet do Oslo měl být v 17.45, odlet do Prahy v 19.25, čili čas na přestup tak akorát.
Plánovaný odlet z LAX ve 22.35 byl zpožděn a posunut na 23.10. Byli jsem z toho dost nervózní, protože jsme se obávali, že nestihneme let do PRG.
Nový čas příletu do OSL byl 19.00, takže jsme se již smiřovali s tím, že zůstaneme v Oslu přes noc.
Asi půl hodiny před přistáním hlásili, že z důvodu zpoždění se mají pasažéři navazujících letů do Prahy, Barcelony a Krakova co nejdříve přemístit ke svým odletům, že letadla na nás počkají.
To byla velmi dobrá zpráva, i když jsme se museli smířit s tím, že náš zaplacený kufr určitě přeložit nestihnou a že nám ho tedy následující den doručí domů.
V rekordním čase jsme se dostali k našemu gate 15, který byl již uzavřen, stewardka čekala jen na nás a nastoupili jsme do letadla, kde již seděli pasažéři. Po nás nastoupilo ještě asi 20 lidí a kapitán se omlouval ostatním, že se čeká na pasažéry zpožděného letu z Los Angeles.
Po ukončení nástupu všech zbylých pasažérů jsem se domnívala, že již poletíme, ale k mému překvapení proběhlo hlášení, že se dále omlouvají za další prodlevu, že se ještě naloží zavazadla nás z letu z LAX.
Nakonec jsme odletěli místo v 19.25, jak byl plánovaný odlet, až ve 20.10, což zase až tak velké zpoždění nebylo.
My byli rádi, že jsme jak stihli let do PRG, tak že i nakonec včetně zavazadel.
Sice jsme si vůbec nestihli prohlédnout letiště v Oslu, ale zase mohu říct, že má první zkušenost s Norwegian byla veskrze pozitivní.


taketo meskanie vyvazi ten benefit ze vsetci sa dostali tam kam mali a este aj s batozinou. Velmi profesionalny a korektny pristup - super zorganozivane. No hold. Vidno ze to organizovali Severania :-bd

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Norwegian.no

Příspěvek od RadekFM »

Ahojte, máte někdo nějaký tip s jakým předstihem koupit u norwegianu letenku? Potřebuju v srpnu do Tromso a nevím jestli s tím raději nepočkat?


Odpovědět