Air Berlin

Moderátor: j.ree

Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis u ČSA

Příspěvek od HighFlyer »

euroflyer píše:Tiskem minulý týden proběhla nenápadně zpráva, že ostravský CEAM získal zakázku na servis boeingů Air Berlin. Co to znamená pro ČSA, nekončí u nich s maintenance Air Berlin?


Treba tuto otazku zodpovi pan Heczko, viceprezident CSA pro udrzbu, ktery prave odesel (nebo byl odejit po ztrate jednoho z nejvetsich zakazniku na udrzbu?)


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

RAdek píše:Zkoušel jsem booknout letenku na zimu z Vídně do Innsbrucku přes web Airberlin (zřejmě aktivně nahradili zrušený Skyeurope), ale nechce mně naběhnout další stránka po zadání data. Máte někdo stejnou zkušenost? Možná mám starý prohlížeč. Má někdo nějakou radu?


Aktivně je nahradily NIKI - www.flyniki.com/de/niki-world/presse/pr ... bruck.html

AirDanke
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 27. 07. 2008, 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Las Palmas, zimní sezóna..

Příspěvek od AirDanke »

Zdravím, booknul jsem si zhuba před měsícem letenky 13.02. - 20.02.09 s AirBerlin z Vídně přes Norinberk na Gran Canaria. celé to vyšlo na 6.700 Kč, což si myslím, že docela jde (jsem sice zvyklý létat s Ryanairem) když ale v ceně je občerstvení, zavazadla a návaznost letů, jsem celkem spokojený. Navíc jsou na linkách nasazeny A320 a A330, tak se docela těším, osobně preferuju Airbusy, jsou mnohem hezčí, ale celkově mi to je prakticky jedno, hlavně, že lítám :) na A330 se hrozně těším, nikdy jsem ničím tak velkým neletěl :) no ale jinak doufám, že mi AirBerlin nekrachne jak straší strýček Mc O´Learry :-) protože pořád říká, že tuhle zimní sezonu nepřežije a já bych měl po dovolené :( no uvidíme..

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od HighFlyer »

Vi nekdo, proc je Praha v mape destinaci Air Berlin a tvari se to, ze z Prahy jsou lety na Phuket, do New Yorku, Capetownu, Miami a Fort Myers?

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Pan Am »

HighFlyer píše:Vi nekdo, proc je Praha v mape destinaci Air Berlin a tvari se to, ze z Prahy jsou lety na Phuket, do New Yorku, Capetownu, Miami a Fort Myers?


Jsou ti schopni do uvedených destinací prodat lety z Prahy, tj. s připojným letem. Je to tam už několik měsíců, myslím tak od minulé zimy.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od HighFlyer »

Pan Am píše:
HighFlyer píše:Vi nekdo, proc je Praha v mape destinaci Air Berlin a tvari se to, ze z Prahy jsou lety na Phuket, do New Yorku, Capetownu, Miami a Fort Myers?

Jsou ti schopni do uvedených destinací prodat lety z Prahy, tj. s připojným letem. Je to tam už několik měsíců, myslím tak od minulé zimy.

Vim, ze to tam je uz delsi dobu a nekolikrat jsem zkousel zjistit cenu, ale ani jednou se mne nepodarilo najit konkretni let, porad mne to hazelo chybovou hlasku. Ale mozna delam neco spatne.

BTW, ktera spolecnost provozuje ty pripojny lety z/do Phy a na kterou bazi AB?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od euroflyer »

HighFlyer píše:Vim, ze to tam je uz delsi dobu a nekolikrat jsem zkousel zjistit cenu, ale ani jednou se mne nepodarilo najit konkretni let, porad mne to hazelo chybovou hlasku. Ale mozna delam neco spatne.

BTW, ktera spolecnost provozuje ty pripojny lety z/do Phy a na kterou bazi AB?

většinou je to Praha - Düsseldorf s OK, Mnichov s OK nebo LH.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od bugr »

jde někde najít která jsou dobrá/špatná místa v A330-300? Uspořádání sedadel, full dobytčák, mají na svých stránkách. Ale na seatexpert ani seatguru jsem AB nenašel. Letím s nima ve čtvrtek do FNC a nevím kam si to vybrat.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Kamyl »

Ja s nima letel, jeste v dobach, kdy byly LTU (tam s D-AERS a zpatky s D-AERF) a zdalo se mi to cca stejne vsude, sedel jsem oba segmenty vzadu, je tam vyhoda, ze vzadu je 2 - 3 - 2, takze byla sirsi ulicka...
Kdy presne letis zpatky?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Malvolio »

bugr píše:jde někde najít která jsou dobrá/špatná místa v A330-300? Uspořádání sedadel, full dobytčák, mají na svých stránkách. Ale na seatexpert ani seatguru jsem AB nenašel. Letím s nima ve čtvrtek do FNC a nevím kam si to vybrat.


Já bych bral asi 37-45 K,H.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od bugr »

to mě taky napadlo, skoro vždy sedím za křídlem. Jen aby tam nebylo nějaký blbý sedadlo, třeba nesklápěcí nebo jiná věc kterou člověk z obrázku neodhalí.
Třeba to bude fakt prázdný a zbytečně plaším.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Malvolio »

bugr píše:to mě taky napadlo, skoro vždy sedím za křídlem. Jen aby tam nebylo nějaký blbý sedadlo, třeba nesklápěcí nebo jiná věc kterou člověk z obrázku neodhalí.
Třeba to bude fakt prázdný a zbytečně plaším.


V posledních řadách se zužuje trup, ale do 45 by to mělo být OK.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Kamyl »

Taky sedavam vzdycky vzadu... O zadnem blbem sedadle nevim, mozna posledni rada nepujde sklopit, tam byla hned prepazka a zachod za sedadly...

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od Kamyl »

Malvolio píše:
bugr píše:to mě taky napadlo, skoro vždy sedím za křídlem. Jen aby tam nebylo nějaký blbý sedadlo, třeba nesklápěcí nebo jiná věc kterou člověk z obrázku neodhalí.
Třeba to bude fakt prázdný a zbytečně plaším.


V posledních řadách se zužuje trup, ale do 45 by to mělo být OK.

Ja sedel na 50A a bylo to nahodou dobry, protoze tam byla sirsi ulicka, tak se dalo i dobre chodit a stat vedle sedadla...
Zpatky jsem letel v rade 40 vpravo a teda se mi rozhodne zdala lepsi ta 50ta rada nez 40.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Berlin

Příspěvek od bugr »

to mě taky napadlo tam jak jsou ty 2-3-2
třeba se se mnou nebudou bavit, přidělí mi prostřední sedadla a bude po ptákách :D

Taková řada 47 vypadá hodně dobře, aspoň podle obrázku.


Odpovědět