Jet2

Moderátor: j.ree

Odpovědět
BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

JET2

Příspěvek od BA001 »

Před nedávnem zahájili prodej letenek nové britské no-frill airlines JET2. Nová společnost je odnoží Channel Express a jejich první základnou se stane letiště Leeds/Bradford (LBA) v severní Anglii. Zatím prodávají tyto "překvapivé" destinace: Alicante, Nice, Barcelona, Amsterdam, Bergamo, Mallorca a Malaga. Koncept je podobný jako easyJet nebo Ryanair...... tedy omezený servis, letenky přes internet, rychlý turnaround, nekomplikovaný letový řád, jednotná flotila ze samých 737-300 (ex-Channel Express a Ansett).... A hlavně lákavé ceny: od 12 až do 60 liber za letenku.
JET2 mají v úmyslu dál expandovat, a protože severní a střední Anglie je oblastí s vysokou hustotou zalidnění a pro inboundový i outboundový cestovní ruch má potenciál skoro stejný jako Londýn, možná se napřesrok dočkáme JET2 i v Praze...
Co se té Británie týče: vůbec bude zajímavé, jak se bude dařit ČSA na nových linkách do Edinburghu a do Corku. Edinburgh je sázka na jistotu a vím, že jediné dilema, které ČSA měly, bylo, zda lítat do Edinburghu nebo do Glasgow. Ten anglický trh si pomalu rozebírají ČSA, BA a low-costi, no, ještě nějaké nové destinace přibudou, to bych se vsadil... Tipoval bych Cardiff (BMI baby) a později Belfast intl. nebo Liverpool (easyJet); netypické jsou občasné charterové lety ČSA na letiště u Southend-on-Sea (SEN), mnohem víc cargo letiště než pro civilní provoz, leží severovýchodně od Londýna v Essexu. Jiná britská low-costová společnost chtěla v roce 2003 zahájit lety do PRG z jižní Anglie, z důvodu všeobecného ekonomického poklesu se ale tyhle aerolinky vůbec nerozběhly a projekt byl odložen na neurčito. Z jižní Anglie (Bournemouth) čas od času lítají do Prahy alespoň chartery.



Upraveno - BA001 on 14/01/2003 18:585


sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

JET2

Příspěvek od sever2 »

Ale Cork leží v Irsku.

Jet2 už mají svůj kabát, koukněte: http://www.justplanes.com/News003.html

Myslím, že s konkurencí na letech mezi ČR a GB můžeme být pyšní. Dokonce ani BA s OK se nespojiy, aby čelily low-costu.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

JET2

Příspěvek od Pan Am »

BA001 líbí se mi tvoje příspěvky nízkonákladových aerolinkách! Dneska jsem se díval na www.jet2.com, stránky jsou sice graficky pěkné, ale informací o samostatné společnosti tam nejsou skoro žádné. Líbí se mi mapka na úvodní stránce - vzpomínám si, že když začínaly bmi baby, tak měly taky podobnou mapku, na které vycházelo několik linek z East Midlands a jedna směřovala do Prahy, což se mi zdálo naprosto neskutečné, že nová společnost začala létat k nám...za necelý rok se ta jejich mapa pěkně zahustila. Takže doufejme, že Jet2 přidá k současným svým šesti cílů další destinace a jednou z nich bude i Praha (třeba se brzy Praha stane typickou destinací low-cost aeroliní jako Alicante, Barcelona, Mallorca nebo Malaga a budeme říkat, to je překvapivé, že ta nová levná společnost neotevřela linku do Prahy) a mapka sítě bude o něco hustší. I když pravda řečeno linka Leeds/Bradford - Praha mi zní stejně neskutečně jako před rokem East Midlands - Praha.

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

JET2

Příspěvek od Richiee »

Podle toho co tu píšete bude JET2 jednou něco velkýho.Třeba za pár let bude nad EasyJetem a Ryanairem


Odpovědět