Easyjet.com

Moderátor: j.ree

Odpovědět
kopi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 11. 02. 2009, 13:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od kopi »

jjj píše:Mam koupenou letenku u Easyjet a uz vim, ze nepoletim. Vrati mi taxy, pokud jim to oznamim?

V podmínkách to mají, nicméně já to před asi třema lety zkoušel a nevrátili. Prostě mi na veškerou komunikaci odpovídali, že v mé rezervaci nejsou žádné poplatky, které by mi mohli vrátit. Zkus to, za to nic nedáš a kdyžtak dej vědět, jak jsi dopad.


jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od jjj »

kopi píše:
jjj píše:Mam koupenou letenku u Easyjet a uz vim, ze nepoletim. Vrati mi taxy, pokud jim to oznamim?

V podmínkách to mají, nicméně já to před asi třema lety zkoušel a nevrátili. Prostě mi na veškerou komunikaci odpovídali, že v mé rezervaci nejsou žádné poplatky, které by mi mohli vrátit. Zkus to, za to nic nedáš a kdyžtak dej vědět, jak jsi dopad.


Napsal jsem, do peti dni se vyjadri.

muf2muf
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 04. 01. 2011, 18:23
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od muf2muf »

Nevíte někdo, kdy bude další slevová akce na letenky? Dřív to bylo poměrně pravidleně každý dva nebo tři měsíce a teď už dlouho nic.. Kreditku mám připravenou, ale není za co utrácet :D

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od dydzej »

muf2muf píše:Nevíte někdo, kdy bude další slevová akce na letenky? Dřív to bylo poměrně pravidleně každý dva nebo tři měsíce a teď už dlouho nic.. Kreditku mám připravenou, ale není za co utrácet :D

Nechces slevu zadarmo, co? :lol:

muf2muf
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 04. 01. 2011, 18:23
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od muf2muf »

Samozřejmě. Občas mívají v podobných akcích opravdu zajímavý nabídky. V prosinci jsem takhle s nima byl v Paříži a zpáteční letenka pro dva + jedno zavazadlo navíc mě stály asi 2200,-. To považuju za hodně dobrou cenu.
V únoru Miláno za stejných podmínek za 1900. Vždycky bez problémů, nemám vůči nim žádný vyhrady.


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od dydzej »

muf2muf píše:Samozřejmě. Občas mívají v podobných akcích opravdu zajímavý nabídky. V prosinci jsem takhle s nima byl v Paříži a zpáteční letenka pro dva + jedno zavazadlo navíc mě stály asi 2200,-. To považuju za hodně dobrou cenu.
V únoru Miláno za stejných podmínek za 1900. Vždycky bez problémů, nemám vůči nim žádný vyhrady.

No, ono je krasne cestovat za par supu, ale lidi jako Ty aerolinku nezivi. Takze na Tvoji puvodni otazku je jednoducha odpoved: Kdo si pocka, ten se docka. :D A jestli nechces cekat, tak proste kup co zrovna je. Jak proste.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od procvi »

Chtěl jsem se zeptat, na boarding passu od EasyJetu není nikde psané, že mám koupené zavazadlo k odbavení, je to v pořádku ? Ryanair to tam myslím má, tak proto se ptám... díky

muf2muf
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 04. 01. 2011, 18:23
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od muf2muf »

Stejný obavy jsem měl, když jsem s Easy letěl prvně. Takže jsem s sebou pro jistotu měl i vytištěný potvrzovací mail, kde je zavazadlo navíc vysloveně uvedené. Na letišti mne ovšem uklidnili, že oni to v počítači mají a že vše je naprosto v pořádku. Informace o zavazadlu je pravděpodovně zakódovaná v čarovém kódu, který máš na palubním lístku. Textově to ovšem nikde zapsané není, v tom máš pravdu.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od procvi »

muf2muf píše:Stejný obavy jsem měl, když jsem s Easy letěl prvně. Takže jsem s sebou pro jistotu měl i vytištěný potvrzovací mail, kde je zavazadlo navíc vysloveně uvedené. Na letišti mne ovšem uklidnili, že oni to v počítači mají a že vše je naprosto v pořádku. Informace o zavazadlu je pravděpodovně zakódovaná v čarovém kódu, který máš na palubním lístku. Textově to ovšem nikde zapsané není, v tom máš pravdu.


Super tak díkec :-), ale fakt by to tam měli psát aby člověk měl přehled např. ke kterému jménu to zavazadlo koupil

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od 737 »

Chtěl bych se zeptat, zda u EasyJetu stále platí, že cestující nastupují do letadla v pořadí, ve kterém se dostavili k odbavení? A zda v tomto případě platí, že ti, kteří se odbaví přes internet s dostatečným předstihem, budou tedy moci nastupovat do letadla jako jedni z prvních (samozřejmě až po cestujících se speedy boardingem, což není můj případ)? V případě že ne, v čem má výhody on-line check-in pro cestujícího se zavazadly k odbavení? Díky za odpovědi.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Zdenek »

737 píše:Chtěl bych se zeptat, zda u EasyJetu stále platí, že cestující nastupují do letadla v pořadí, ve kterém se dostavili k odbavení?

Tohle slyším poprvé a viděl bych to jako fatální přeslech. Cestující nastupují do letadla v pořadí, v jakém se dostavili ke vstupu do chobotu, nebo v jakém vylezou z autobusu (pokud Tě někdo cestou od dveří BUSu ke schodům nepředběhne). Priority je použit dle nálady odbavovacího personálu, prioritní BUS sem ještě neviděl.

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od 737 »

Zdenek píše:
737 píše:Chtěl bych se zeptat, zda u EasyJetu stále platí, že cestující nastupují do letadla v pořadí, ve kterém se dostavili k odbavení?

Tohle slyším poprvé a viděl bych to jako fatální přeslech. Cestující nastupují do letadla v pořadí, v jakém se dostavili ke vstupu do chobotu, nebo v jakém vylezou z autobusu (pokud Tě někdo cestou od dveří BUSu ke schodům nepředběhne). Priority je použit dle nálady odbavovacího personálu, prioritní BUS sem ještě neviděl.


Aha, tak jsem si to asi spletl s jinou aerolinkou... :?

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od vitezslav »

737: Nespletl, dlouhou dobu to tak bylo a cestující byli podle toho, kdy se dostavili k ODBAVENÍ, rozdělení do skupin A,B,C,D a tak také nastupovali do letadla. Někde to trochu skřípalo, jinde to bylo bezchybné, např. v DTM. Nyní je to tak, že priority mají skupinu A a všichni ostatní B (vč. odbavených po netu). Kde se chodí k letadlu pěšky nebo chobotem, je to bez problémů (vyzkoušeno v PRG, AMS, CDG), v Miláně bus nejprve otevřel přední dveře pro priority pax, pak teprve pustil ostatní.

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od 737 »

vitezslav píše:737: Nespletl, dlouhou dobu to tak bylo a cestující byli podle toho, kdy se dostavili k ODBAVENÍ, rozdělení do skupin A,B,C,D a tak také nastupovali do letadla. Někde to trochu skřípalo, jinde to bylo bezchybné, např. v DTM. Nyní je to tak, že priority mají skupinu A a všichni ostatní B (vč. odbavených po netu). Kde se chodí k letadlu pěšky nebo chobotem, je to bez problémů (vyzkoušeno v PRG, AMS, CDG), v Miláně bus nejprve otevřel přední dveře pro priority pax, pak teprve pustil ostatní.


V tom případě pro mě - jako pro člověka se zavazadly k odbavení - nemá žádný smysl se odbavovat přes internet... Každopádně děkuju za informaci.

pindruska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 05. 04. 2008, 19:14
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od pindruska »

Chtěla jsem se zeptat těch, kteří letěli s Easyjetem do V. Británie - stačil skutečně jen občanský průkaz, nebyl nějaký problém? I na stránkách ministerstva zahraničí je, že stačí OP, ale raději bych to měla ještě ověřené od někoho "z terénu". :) V červnu letíme "v Easy stylu" - Easyjetem do Londýna, pak Easy busem a budeme bydlet v Easy hotelu.
Tak mě napadá ještě dotaz, zda nevíte, kde přesně je stanoviště Easy busu na letišti v LON Stansted, abychom tam zbytečně zastávku nehledali.
Díky moc. :wink:


Odpovědět