Easyjet.com

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Samsonek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 06. 02. 2012, 06:29
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Samsonek »

Chtěl bych si koupit zpáteční letenku s EasyJet do míst kam jejich přímé lety z Prahy nelétají (např. na IOM s přestupem v LGW). Zkoušel jsem to na http://www.easyjet.com (i na jiných vyhledávačích), ale nějak se mi to nedaří (letenku s přestupem to nenajde). Vyhledávám to špatně, nebo to opravdu nejde ?

Budu si tedy muset koupit dvě zcela samostatné letenky, které budou časově navazovat:
1) PRG-LGW a zpět
2) LGW-IOM a zpět

Ale jak to bude v případě nzpoždění ?
Když mám jedinou letenku, např. s KLM do JFK s přestupem v AMS, tak v případě zpoždění z Prahy mi v AMS automaticky KLM zabezpečí rebooking.
Ale když budu mít ty 2 samostatné letenky EasyJet, z Prahy bude mít první let zpoždění a ten navazující let v LGW nestihnu - uznají mi EasyJet bezplatný rebooking letu z té druhé samostatné letenky ?


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Fabo »

Easyjet neprodava prestupne letenky.

z toho vyplyva:

-ne, nelze je koupit na jeden ticket
-ne EZY negarantuje prestup, rebooking, vraceni penez atd. - z jejich pohledu proste cestujici nenastoupil.

co k tomu:
-nektere treti strany nabizeji ruznym zpusobem zabezpeceni onoho prestupu. Namatkou SkyPicker a ViaMilano.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od hafi »

Easy konkrétně nabízí i něco jako záchranný poplatek, kdy tě přebookují na nejbližší další volný let za 110E, nezávisle na tom, kolik je aktuální cena, ale platí pouze pokud se dostavíš do 2 hodin po původním odletu - tj. celkem spolehlivě funguje pro zpoždění do 3 hodin. Nad 3 hodiny máš už nárok na kompenzaci dle směrnice EU (s výjimkou vnějších vlivů - typicky počasí, stávka, ...).

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Marty-t »

Společnost EasyJet oznámila, že očekává více jak čtvrtinový propad svých ročních zisků. Důvody: slabší libra a tudíž dražší palivo obchodované v USD, malý zájem díky terorismu o letní destinace Turecko, Tunisko... Akcie od začátku roku: minus 50pct.

Zdroj: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/333 ... rtinu.html

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od tomassanto »

Měl bych dotaz ohledně kdysi medializovaného overnookingu... V případě že se včas odbavím online, budu mít zakopená i konkrétní sedadla, je pak téměř jistota že daným letem odletím a nebo můžu přijít na gate a dozvědět se že smůla?


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Tony Smoke »

tomassanto píše:Měl bych dotaz ohledně kdysi medializovaného overnookingu... V případě že se včas odbavím online, budu mít zakopená i konkrétní sedadla, je pak téměř jistota že daným letem odletím a nebo můžu přijít na gate a dozvědět se že smůla?


Pokial viem, tak v pripade overbookingu rozhoduje sequence number alebo security number na letenke, cize v akom poradi bol spraveny check in. Cierneho Petra maju v rukach najvyssie cisla. Cize ak si spravis vcas online check in, mal by si byt ok ;)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od pepa007 »

Nevím jak easyjet, a možná budu trochu offtopic, ale jednou se mi stalo u Lufthansy, že jsem měl hotovej online checkin, ZAPLACENÝ konkrétní místo v letadle, digitální palubní lístek - a asi hodinu před odletem se mi najednou bez varování změnilo zaplacený 27A na 28A. Naštěstí to bylo prakticky stejný místo, tak jsem to nehrotil, ale stejně by mě zajímalo jak je to možný? Podotýkám že jsem zaplatil za to, že jsem si mohl vybrat konkrétní místo.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od micaello »

A nedoslo ke zmene typu letadla?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Night fly »

micaello píše:A nedoslo ke zmene typu letadla?


To ani nemusela byt zmena typu, ale zmena puvodne planovaneho letadla za jine tehoz typu (napr.kvuli MX), ale mirne odlisne vnitrni konfigurace. To se stat muze, a zejmena zmena tesne pred odletem by tomu napovidala.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od micaello »

Tak jsem to myslel :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od pepa007 »

Night fly píše:
micaello píše:A nedoslo ke zmene typu letadla?


To ani nemusela byt zmena typu, ale zmena puvodne planovaneho letadla za jine tehoz typu (napr.kvuli MX), ale mirne odlisne vnitrni konfigurace. To se stat muze, a zejmena zmena tesne pred odletem by tomu napovidala.


Myslím si že ne, díval jsem se na FR24 na imatrikulaci a nedošlo ke změně "kusu".

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od CheckFlyer »

„EasyJet vykázal nečekaně velkou ztrátu, vliv má slabá libra" – e15.cz

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/easyjet-vykazal-necekane-velkou-ztratu-vliv-ma-slaba-libra-1332503

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Globik »

Tohle vyšlo ve čtvrtek v Hospodářkách (a v pátek bylo aktualizováno):
http://byznys.ihned.cz/c1-65881230-easy ... iky-i-asie
"Evropští pasažéři si od středy mohou rezervovat letenky do Ameriky či Asie i od nízkonákladové společnosti easyJet. Usnadní se jim tak přestupy během dálkových letů. Britské aerolinky sice samy do dálných krajů nelétají, ale spojily se se svými dvěma nízkonákladovými kolegy – norským Norwegian Air Shuttle a kanadským WestJet,..."
Člověk by z toho pochopil, že se jedná o středu předcházející dni vydání článku. Nicméně na webu to třeba New York nenabízí.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od HonzaLB »

nabízí, jen přes jiný odkaz
https://www.easyjet.com/en/worldwide

Globik píše:Tohle vyšlo ve čtvrtek v Hospodářkách (a v pátek bylo aktualizováno):
http://byznys.ihned.cz/c1-65881230-easy ... iky-i-asie
"Evropští pasažéři si od středy mohou rezervovat letenky do Ameriky či Asie i od nízkonákladové společnosti easyJet. Usnadní se jim tak přestupy během dálkových letů. Britské aerolinky sice samy do dálných krajů nelétají, ale spojily se se svými dvěma nízkonákladovými kolegy – norským Norwegian Air Shuttle a kanadským WestJet,..."
Člověk by z toho pochopil, že se jedná o středu předcházející dni vydání článku. Nicméně na webu to třeba New York nenabízí.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od happyna »

easyJet bude nabízet letenky s přestupem na další čtyři letecké společnosti (NEOS, Aurigny, La Compagnie a Corsair)
http://happyfly.cz/easyjet-bude-nabizet ... e-corsair/


Odpovědět