Easyjet.com

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Skybob píše:Dnes jsem četl článek v novinách, že pasažéři easyjetu budou moct zaplatit tento doplatek při odbavení > pokud odmítnou nebude jim umožněn odlet.


Jo? Tak to je dobrý. A nepsali náhodou něco v tom smyslu, že by to bylo nějak dražší nebo tak? Co to bylo za noviny? A kolik vůbec dělá ten příplatek? Dík.


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

stevard píše:Ma nekdo zkusenosti, jak EZY posuzuje reklamace zavazadel? Minulej tejden mi urvali trolley u fungl novyho samsonite a ted jsem to po oprave s uctem, palubkou a vsema info odeslal mailem. Do 7mi dni ma prijit posouzeni. Cekam spis, ze low costi se budou cukat ...


S reklamací zavazadel u EZY zkušenost nemám, ale žádal jsem slevu za letenku z důvodu zrušení letu z LGW do PRG (posun na další let o 11 hodin) a dostal jsem slevu cca 2/3. Reklamaci jsem podal přes jejich anglický web, odpověď nepřišla žádná a rovnou přitekly asi za 3 týdny peníze zpět na účet, z kterého jsem platil. Do dneška nevím jak k tý slevě došli, ale nekup zpáteční do Londýna za 500 kč

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Akorát se easy jet hezky vybarvuje třeba BA tyto poplatky cestujícícm,kteří už si koupili letenky na 1.2 2007 a dál a nevěděli o této "ekologické dani" tak jim to uhradí... vím že nemůžu srovnávat BA s EZY ale slyšel jsem, že i jiné lowcosty tyto poplatky uhradí (těm kteří měli zakoupeno ještě před schválením daně)

A to mám dvě rezervace a přišlo mi to jen na jednu (nechápu :shock: :? :roll: )

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Skybob píše:Akorát se easy jet hezky vybarvuje třeba BA tyto poplatky cestujícícm,kteří už si koupili letenky na 1.2 2007 a dál a nevěděli o této "ekologické dani" tak jim to uhradí... vím že nemůžu srovnávat BA s EZY ale slyšel jsem, že i jiné lowcosty tyto poplatky uhradí (těm kteří měli zakoupeno ještě před schválením daně)

A to mám dvě rezervace a přišlo mi to jen na jednu (nechápu :shock: :? :roll: )

Jak jsem již psal, mně to nepřišlo vůbec...A kolik že to teda cca je?

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

skater píše:S reklamací zavazadel u EZY zkušenost nemám, ale žádal jsem slevu za letenku z důvodu zrušení letu z LGW do PRG (posun na další let o 11 hodin) a dostal jsem slevu cca 2/3. Reklamaci jsem podal přes jejich anglický web, odpověď nepřišla žádná a rovnou přitekly asi za 3 týdny peníze zpět na účet, z kterého jsem platil. Do dneška nevím jak k tý slevě došli, ale nekup zpáteční do Londýna za 500 kč


dík za info, to se zachovali dost seriozne. Zatim prisla automaticka odpoved, ze reklamaci vyridej do 14ti dnu (pro zmenu). Posilal sem to na jejich zakladnu v LTN, kde to vyrizujou...


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Thisway: Údajně 5 liber za jeden segment.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

vitezslav píše:Thisway: Údajně 5 liber za jeden segment.

Díky moc. To je docela nářez-dohromady 10 liber. I tak je ale cena letenky v mém případě více než vynikající.

ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Příspěvek od ok »

To dava smysl. Na BBC rikali, ze se u lowcostu zvedla dan na segment z £5 na £10. U klasickych aerolinek je to jeste daleko vyraznejsi, netyka se to ale letu mimo EU.

Mimochodem, co myslite, vyplati se jeste cekat na nejakou specialni nabidku nebo slevneni na velikonocni obdobi, nebo je lepsi zabookovat easyJet (pripadne Thomsonfly) z STN/LTN do PRG co nejdriv?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

ok píše:To dava smysl. Na BBC rikali, ze se u lowcostu zvedla dan na segment z £5 na £10. U klasickych aerolinek je to jeste daleko vyraznejsi, netyka se to ale letu mimo EU.


to zvyseni neodvisi od toho, zda je aerolinka low-cost ci neni, ale ciste od destinace a bookovane tridy. obecne se zdvojnasobuje a to podle jednoduche tabulky

evropa - economy na 10
evropa - ostatni na 20
non-evropa - economy na 40
non-evropa - ostatni na 80

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Mě napsali ať doplatím 413 kč za 2 os.
A ty jejich webovky jsou na palici chtěji peníze, ale že by jim to fungovalo to už ne.Odkaz na uhrazení doplatku prostě nefunguje :twisted: :twisted: :twisted:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

10 liber???? to se pos....li??? komu se to platí? vždyť to je 25% ceny letenky!!

tohle mě vážně se.e. v ČR platím daň 47,5%, k tomu nějaký to DPH a spotřebku (a to není rozhodně málo) a teď ještě další za letenku??

kdyby ten zkur.enej stát aspoň fungoval... ale radši z toho platíme všechny ty šmejdy na úřadech a v politice :x Stěhuju se na Jersey

Ale tohle mi zase zvedlo náladu: http://www.ryanair.com/site/EN/news.php ... -en-271206 :lol: :lol:

ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Příspěvek od ok »

Ohledne tech dani jsem se asi nejak preslechl, low-costy ale proti tomu protestujou nejvic.

pepa007 píše:Stěhuju se na Jersey

Tak to budes zase muset zaplatit hodne vysoke clo :)

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

ok píše:To dava smysl. Na BBC rikali, ze se u lowcostu zvedla dan na segment z £5 na £10.

Já jsem myslel dohromady na osobu za 2 segmenty...

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Výborný tak na poplatek jim tak akorát **** když jim pořádně nejde web není šance jak to uhradit!

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

Tak právě se mi povedlo uhradit ten doplatek sice na druhý pokus ale povedlo.Teď mi vrtá hlavou jestli mám napsat do easyjetu jestli mám doplatit i tu další rezervaci když nic nepřišlo :?: :idea:


Odpovědět