Easyjet.com

Moderátor: j.ree

Odpovědět
pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od pavelpmi »



Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Bzzz »

Hezké odpoledne, mám otázku. Má EZY ještě free seating nebo už se do letadla nastupuje klasicky s boarding passem na konkrétní místo ? Jde mi o to, že cestuji s dvěma dětmi a zajímalo by mě, jestli mi případně systém při internetovém odbavení dá sedadla u sebe, když pozná, že jsou to děti nebo hrozí, že budeme rozházený po celém letadle. Fuj, to jsem to napsal dost kostrbatě :-) Prostě jestli mám investovat do přednostního nástupu (jestli ho ještě mají) nebo do rezervace místa při rezervaci letenky nebo jestli to dobře dopadne :-)

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Marek.R »

Bzzz píše:Hezké odpoledne, mám otázku. Má EZY ještě free seating nebo už se do letadla nastupuje klasicky s boarding passem na konkrétní místo ? Jde mi o to, že cestuji s dvěma dětmi a zajímalo by mě, jestli mi případně systém při internetovém odbavení dá sedadla u sebe, když pozná, že jsou to děti nebo hrozí, že budeme rozházený po celém letadle. Fuj, to jsem to napsal dost kostrbatě :-) Prostě jestli mám investovat do přednostního nástupu (jestli ho ještě mají) nebo do rezervace místa při rezervaci letenky nebo jestli to dobře dopadne :-)

Easyjet nemá free seating, takže si můžeš za poplatek vybrat místo.

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Bzzz »

Marek.R píše:
Bzzz píše:Hezké odpoledne, mám otázku. Má EZY ještě free seating nebo už se do letadla nastupuje klasicky s boarding passem na konkrétní místo ? Jde mi o to, že cestuji s dvěma dětmi a zajímalo by mě, jestli mi případně systém při internetovém odbavení dá sedadla u sebe, když pozná, že jsou to děti nebo hrozí, že budeme rozházený po celém letadle. Fuj, to jsem to napsal dost kostrbatě :-) Prostě jestli mám investovat do přednostního nástupu (jestli ho ještě mají) nebo do rezervace místa při rezervaci letenky nebo jestli to dobře dopadne :-)

Easyjet nemá free seating, takže si můžeš za poplatek vybrat místo.


Díky, Marku. Už mám koupená místa :-)

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Hop »

Dobrý den,

mám podobný dotaz ohledně přidělování míst. Letím prvně s EZY a při web check-inu to píše, že je možné vybrat místa během web check-in (za poplatek) nebo že budou automaticky přidělena na letišti. Tomu rozumím, ale kde mi ta místa na letišti přidělí, když budu mít proveden web check-in, budu mít jen handy a půjdu rovnou na pasovku a pak do gate - to mi jako přidělí až před nástupem do letadla po načtení kódu letenky? Nebo musím nejdřív na klasický check-in na letišti? S low-cost v Evropě nelítám, v Asii to má třeba Air asia tak, že když jsem odbaven přes web a nevybral jsem si místo, tak přijdu na klasický check-in na letišti, tam si vyberu místo a oni mi vytisknou palubní vstupenku. Má to EZY také tak? Je to routing PRG-CDG-PRG.

Předem díky za info.

Hop


737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od 737 »

Hop píše:Dobrý den,

mám podobný dotaz ohledně přidělování míst. Letím prvně s EZY a při web check-inu to píše, že je možné vybrat místa během web check-in (za poplatek) nebo že budou automaticky přidělena na letišti. Tomu rozumím, ale kde mi ta místa na letišti přidělí, když budu mít proveden web check-in, budu mít jen handy a půjdu rovnou na pasovku a pak do gate - to mi jako přidělí až před nástupem do letadla po načtení kódu letenky? Nebo musím nejdřív na klasický check-in na letišti? S low-cost v Evropě nelítám, v Asii to má třeba Air asia tak, že když jsem odbaven přes web a nevybral jsem si místo, tak přijdu na klasický check-in na letišti, tam si vyberu místo a oni mi vytisknou palubní vstupenku. Má to EZY také tak? Je to routing PRG-CDG-PRG.

Předem díky za info.

Hop


Ta místa se Vám přidělí při online check-in. Na vytištěné palubní vstupence (tu si vytisknete doma nebo kdekoliv jinde) budete mít uvedené přidělené sedadlo. Tedy aspoň tak to bylo vloni, kdy jsem letěl s EasyJetem naposledy, ale nepředpokládám, že by se od té doby něco změnilo.

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Hop »

Díky moc! Říkal jsem si, že je divné, aby provedli seating až na letišti, když budu odbaven přes web check-in. Takže si místa raději vyberu předem a bude klid :wink:

Ještě jednou díky,
Hop

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Tony Smoke »

Hop píše:Díky moc! Říkal jsem si, že je divné, aby provedli seating až na letišti, když budu odbaven přes web check-in. Takže si místa raději vyberu předem a bude klid :wink:

Ještě jednou díky,
Hop


neviem, ci si ich vyberies, kolega pisal, ze ti budu pridelene. Ale tak ja som s EZY neletel, tak neviem na isto.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od lukaskr »

Pokud nezaplatis, tak ti je prideli.

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od Hop »

Jasne, radeji si mista vyberu sam, sic za nejaky poplatek, nez to nechat na softwaru. Jak jsem psal, mam zkusenost s low-costama v JV Asii, kde to pri web check-inu taky zobrazi moznost vyberu mist za poplatek, ale kdyz to ignoruju, tak si mista vyberu na letisti pri check-in a bez poplatku. Tady je to bud vybrat a zaplatit nebo nezaplatit a byt odkazany na software. Jeste jednou diky :wink:

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od PavelD »

Fascinuje mne nastavení systémů. Dnes mi přišel email

!! IMPORTANT INFORMATION relating to your flight. Please Read !!

Po prostudování, co se proboha zase stalo, jsem zjistil, že naplánovaný přílet se posunul o 5 minut.
Z pohledu IT to chápu, ale znám spoustu lidí, které by to k smrti vyděsilo.

Tak alespoň vím, že budeme mít rychlejší letadlo :D

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Easyjet.com - seating

Příspěvek od palan »

Jaké máte zkušenosti se seatingem u Easyjetu když na jednu rezervaci letíte dva? Hrozí, že nás rozesadí, nebo se vyplatí připlatit 150, abychom seděli spolu?

A věc druhá - píšou že doporučují přednostní nástup do letadla, abyste stihli uložit příruční zavazadla do omezenýho prostoru schránek nad sedadly - co jsem tak pročítal a ptal se, u Wizzu tím že zavazadla zpoplatnily problém s místem není. A co u easyjetu? Případně - co se stane, když už tam místo nebude? A chápu správně, že můžu mít JEDNO zavazadlo - tj. když si vezmu kufr co splňuje max. rozměry na palubu tak si už nesmím vzít batoh pod sedačku?

Samozřejmě se všema těma příplatkama (výběr místa, přednostní boarding,...) se nám už let s easyjetem nevyplatí :D tak by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti je a zda se obávat rozesazení nebo nemožnosti uložení zavazadla.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od hafi »

místa dávají postupně dle času checkinu, tedy pokud to máš na jedné letence a uděláš to zároveň budeš mít asi 5/6 šanci, že budete vedle sebe (zbylá 1/6 bude, pokud to zrovna vyjde na zlom řady).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od micaello »

Ano, zavazadlo muzes mit jen jedno = bud kufr, co se vleze do binu nebo kufr/batoh, co se vleze pod sedadlo.

Co se děje s kufry, které se nevejdou ke konci boardingu do binu? Dostanou visačku a putují do nákladového prostoru.

Checkuj se přes internet hned, jak to otevřou a na 99% dostaneš místo, co chceš (pokud to není extra seat jako u nouzáků apod.). A pokud náhodou to fakt spočítá blbě a hodí vás přes uličku (což se mi ještě nestalo), tak domluvit se přece dá téměř kdykoliv..

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Easyjet.com

Příspěvek od palan »

Obchodní podmínky: "Požadovanými dokumenty pro cestující na mezinárodních letech (včetně letů v rámci EU) je platný cestovní pas, nebo bude za určitých okolností akceptován platný státní průkaz totožnostiEU za předpokladu, že je případně doplněn jakýmikoli dalšími relevantními dokumenty, jako jsou víza. "

V potvrzení rezervace: "Odbavení: easyJet je bezletenková společnost. Vše, co potřebujete je platný pas. Nemusíte nás kontaktovat pro opětovné potvrzení."

Mám to chápat tak, že si musím běžet zařídit cestovní pas pro let Praha - Řím? Ten jejich popis v obchodních podmínkách je fakt výborně definovanej :D


Odpovědět