Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Moderátor: j.ree

Odpovědět
FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

HighFlyer píše:Takze jsem si domluvil obedovou schuzku v Brne (odjezd z Phy pohodlne okolo 10h rano)
Jak si to resil s autem, resp. predpokladam ze si to absolvoval s Letuskou? :?:


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

HighFlyer píše:Mozna by bylo z hlediska ctenarskeho komfortu lepsi, kdybys uz v prvnim prispevku napsal, jestli mluvis o single nebo return. Ani ja ani -predpokladam- vetsina zde pritomnych nezvlada cteni myslenek na dalku.


Jen nerad cituji sám sebe, nicméně...

Zlin142 píše:...Gatwick, který není o moc dražší (v konečném součtu levnější), do centra se dá dostat přímým vlakem za +-35 minut (cheap day saver zpáteční jízdenka začína někde na 8 librách).


takže čtení nikoli myšlenek, ale psaného textu nezvládáš skutečně jen asi ty.


HighFlyer píše:Predpokladam, ze umyslne (protoze nedovedes pripustit, ze by Ryanair mohl byt v nekterem pripade lepsi nez jine alternativy)


Ale jistě že dokážu připustit, že to může být "lepší" alternativa, dokonce i na (první pohled) levnější. Otázka je, jestli se nevyplatí těch pár korun připlatit a letět se slušným LCC.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

No když někam poletím tak spíš přes noc. Já si hlavně dřív najivně myslel že letenky se kupují levně na poslední chvíli, moc jsem nelítal a když jsem loni letěl do JAR tak jsem to nezařizoval já. No v podstatě jsem v životě nekupoval letenku, všude jsem si dojel autem. Takže až teď zjišťuju že levný letenky se kupujou dopředu. Bohužel opravdu nejsem schopen žádnou najít, prostě se vždycky dostanu při return ticket na 5000 a víc.

Jo a CDG je hnus, čekal jsem tam 4 hodiny na přestup a dovedu si představit lepší místa.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

bugr píše:Takže až teď zjišťuju že levný letenky se kupujou dopředu. Bohužel opravdu nejsem schopen žádnou najít, prostě se vždycky dostanu při return ticket na 5000 a víc.


A kam chceš letět? Londýn nebo jinam nebo je to jedno, resp. chceš letět "někam" kde návštěva destinace stojí za to nebo se chceš jen proletět?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

FlightDetent píše:
HighFlyer píše:Takze jsem si domluvil obedovou schuzku v Brne (odjezd z Phy pohodlne okolo 10h rano)
Jak si to resil s autem, resp. predpokladam ze si to absolvoval s Letuskou? :?:


Pendolino nebo bus SA. (Kdybych jel autem, tak bych jeste musel dotahnout to, ze by zustalo v BRQ a ja s z Londyna vratil do PRG :-))


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

Zlin142 píše:Jen nerad cituji sám sebe, nicméně...
Zlin142 píše:...Gatwick, který není o moc dražší (v konečném součtu levnější), do centra se dá dostat přímým vlakem za +-35 minut (cheap day saver zpáteční jízdenka začína někde na 8 librách).


Voila! Skutecne jsem to prehledl. Omlouvam se.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

no syn chce jen tak letět a já se dostat na nějaký dobrý letiště kde přistávají velký letadla, takže asi amstr nebo munich i když ten se dá autem nebo z toho munichu někam což vyjde možná levnějš. nevim jak je to na Heathrow se spocením, přece jen se angláni účastní dost válečných operací tak předpokládám že tam bude tvrdší ochrana

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Z Garáží se tam dá spottit docela obstojně i když překážek je tam víc než dost. Někdy i cedule, ze pozorovani letadel strictly prohibited(nikdo nic neřikal)... ale jinak nádhera :)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

zákaz pozorování? to jako fakt, to mám čumět do země když jsem tam? to je výborný

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

asi tak...
Obrázek
I tak u me vede AMS tim provozem a podminkama pro spottery (i kdyz Kagban uz bohuzel zavreli) MUC je ale taky dobrej, jaxou tam na spottery zarizeny...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Dovolím si trochu oživit toto vlákno ohledně tradiční a nejstarší linky Ryanu v ČR. Na 28. 10. chci jednosměrku BRQ - STN, zatím je k mání s -33% za 1189 Kč - zpáteční segment už mám za 4 GBP :D Myslíte, že cesta "tam" půjde ještě dolů? Nechci být chamtivý a už je to koneckonců skoro za měsíc ale zatím jsem skoro vždy vlezl na BRQ - STN a zpět do 1000 Kč...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

persona píše:Dovolím si trochu oživit toto vlákno ohledně tradiční a nejstarší linky Ryanu v ČR. Na 28. 10. chci jednosměrku BRQ - STN, zatím je k mání s -33% za 1189 Kč - zpáteční segment už mám za 4 GBP :D Myslíte, že cesta "tam" půjde ještě dolů? Nechci být chamtivý a už je to koneckonců skoro za měsíc ale zatím jsem skoro vždy vlezl na BRQ - STN a zpět do 1000 Kč...


A už je to bez -33% za 1448 Kč - zajímavé... Že by systém viděl zvýšený zájem? Zkusím ještě odpoledne...

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Ne ze bych si primo vedl statistiky, ale tahle linka me celkem zajima a musim rict, ze to je opravdu hop a nebo trop....myslim ze tech 1100 byla dobra cena a ja bych ji osobne bral.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

MiraCBaBRNO píše:Ne ze bych si primo vedl statistiky, ale tahle linka me celkem zajima a musim rict, ze to je opravdu hop a nebo trop....myslim ze tech 1100 byla dobra cena a ja bych ji osobne bral.


A teď už za 1770 Kč :-) No, uvidíme, jestli to nepadne se sekvencí 10 - 5 - 1 EUR, ale už je to skoro za měsíc...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

slíbený tip pro jjj (a další zájemce): V souvislosti s jednocentovou/jednoeurovkou akcí a tím, že pro nízkonákladové cestovatele je zřejmě nejvyužívanější Londýn, upozorňuji na aktuální akci britského hotelového řetězce Travelodge (http://www.travelodge.co.uk), kdy jsou k mání double rooms za 9 GBP noc od 20. 11. do 10. 1. Za sebe mohu doporučit již 6x s úspěchem ověřenou lokalitu Croydon Central (jižní předměstí Londýna - 5. zóna Transport for London, kam míří vlak každých 3-5 min. a je tam za 17 min. pak 3 min. pěšky z nádraží, cena single jízdenky 4.40 GBP - kdo má třídenní nebo týdenní Travelcard nabitou na svůj Oyster toto neřeší - výborná vybavenost supermarkety, hospodou, kavárnami, sushi barem atd.). Hotel je cca 2.5 roku starý (nový) a není tedy ještě výrazněji opotřebený. Zmiňovaná lokalita je k mání aktuálně za 9 GBP v termínu 3-7. 1. 2010 pak nastupují ještě velmi snesitelné ceny 19 GBP/double/noc. I proto tak často jezdím do Londýna (ve třech posledních případech jsem vždy bydlel za 9 liber/noc.)


Odpovědět