Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Moderátor: j.ree

Odpovědět
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Wizz má promo na pár předvánočních dnů do Londýna z Brna za 269 (337 Kč s převodem, 404 Kč s VISA/Mastercard) - kdybych tam dnes kouknul, nekupoval bych Ryan za stále pěkných 899 Kč. Chybami se člověk učí. Stále.


procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od procvi »

persona píše:Wizz má promo na pár předvánočních dnů do Londýna z Brna za 269 (337 Kč s převodem, 404 Kč s VISA/Mastercard) - kdybych tam dnes kouknul, nekupoval bych Ryan za stále pěkných 899 Kč. Chybami se člověk učí. Stále.


I když je zase pravda, že Ryan má po dlouhatánské době Londýn z Brna v akci za 130,- , ale nekoukal jsem kolik, přesně těchto levných letenek do systému uvolnil.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Všimli jste si taky těch jednosměrek BRQ - STN v předvánočním čase za 149 Kč? :-) Pěkné

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od procvi »

No tak levnej STN od Ryana nebyl ani loni v zimě.

'persona' Jinak se nemůžu dočkat tvýho reportu z prvního letu z Bergama ;-)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od pavelpmi »

procvi píše:'persona' Jinak se nemůžu dočkat tvýho reportu z prvního letu z Bergama ;-)


Není to toto? :wink:
persona píše:Dobré ráno, právě jsem dorazil z letiště do práce. Čerstvě a stručně k prvnímu letu Ryanu z Milána (Bergama) do Brna:

Termín "inaugurační" mi přijde v tomto případě silně neadekvátní, neboť - 3x hanba brněnskému letišti - se nekonalo žádné (opravdu ŽÁDNÉ uvítání) prvního letu této linky. Čekal jsem alespoň obvyklou vodní slavobránu od hasičů (když ne víno, pivo, chléb a sůl), ale jejich auta jsem vyhlížel marně. Rovněž žádná delegace ani jediný zástupce města nebo kraje, jen jeden zaměstnanec letiště si to natáčel na video zpovzdálí. Za plotem se krčili 3 lidé, jeden s malým stativem, ale hádám, že mezi nimi nebyl Jan Sůra ;-) Nevím jestli to bylo kvůli slabému obsazení prvního letu (slovenskou letuškou potvrzený odhad 80 lidí sem, z Brna 130 prodaných letenek, většina cestujících Češi). Prostě hrůza. Let trval 62 minuty, v ranním Miláně i Bergamu slejvák, doprava k letadlu busem, na letišti ráno velmi dlouhá fronta na security a inovace Ryanu v podobě váhy přišpendlené na měřící klícky (2 ks). Dvoučlenný dozor netrval na napasování zavazadla do rámu, spokojil se s položením na jeho horní hranu a převážením (já 7.8 kg, táta 6.3 kg, cena za segment BGY - BRQ 7 a 5 EUR, přistání o 20 minut dříve - posádka nepustila fanfáru! a dokonce ani nijak neavizovala, že jde o první let této linky).

Já se spíš nemůžu dočkat toho z Asie - za 14 dní mě čeká HKG a BKK, tak bych rád načerpal ještě nějaké poznatky před cestou. :wink:


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Koukám, že na 20. - 31. 12. jsem prodělal. Nyní zpátečka za 498 Kč, já kupoval za 1800 Kč. Ach jo.... a je tam toho spousta, i v lednu.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od procvi »

persona píše:Koukám, že na 20. - 31. 12. jsem prodělal. Nyní zpátečka za 498 Kč, já kupoval za 1800 Kč. Ach jo.... a je tam toho spousta, i v lednu.


Konkurence v podobě Wizzairu snižuje ceny značně

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Zdravím z brněnského letiště (s napájecí šňůrou na rameni před gatem č. 2) :-) Dnešní odlet má zpoždění ze 17.05 na 18.25 a letiště nejprve ohlásilo, že brána bude zavřená během 2 minut, i když zpoždění bylo vypsané na obrazovkách už půl hodiny. V dalším hlášení bylo anoncováno zpoždění a teprve ve třetím čas zpoždění :-)

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od bubo »

aktualni prilet (dle systemu RLP) je 17:58 mistniho casu, na odlet mate slot na 19:16 mistniho casu. Ale na to bych moc nespolehal, urcite budete sedet v masine a davat ready message....

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Tak, tak, odstartovali jsme nějak 19.10 a čekali 50 minut v letadle, prý kvůli zácpě a řízení v Bruselu. Londýn je plný sněhu, tisk šílí a jak budu mít nějaké zajímavé fotky, dám je sem.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Hleďme, v období Vánoc bude druhá frekvence v úterý a sobotu a od 17. 12. do 7. 1. (z Brna 10.10 - 11.20)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od HighFlyer »

Tusi pls nekdo, kdy bude zahajen prodej BRQ-STN na leto 2012?

tomrs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 11. 2011, 21:01
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od tomrs »

Dobry vecer,
letim s touto spolecnosti poprve z Brna do Londyna. Prosel jsem vyplnovacim formulari a zaplatil jsem penize za budouci letenky. Vytikl jsem si do pdf souboru nutne informace viz priloha. Do emailove schranky mi dosel email ve kterem je rozepsany udaje o letu s inicialy, jaka polozka co stoji,rezervacni cislo atd. Nevim jaky postup je dale, mohl by me nekdo poradit?

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »


tomrs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 11. 2011, 21:01
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od tomrs »

Diky moc, mel bych dotaz ja jsem nechtel ze zacatku zadne zavazadlo,kdyby si to situace vynutila a zavazadlo musel mit tak jak se da zavazadlo dokoupit? Diky


Odpovědět