Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Moderátor: j.ree

Odpovědět
DC34
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02. 04. 2007, 22:52
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od DC34 »

Zdravím :wink: Potřebuju poradit... Máte někdo zkušenost s letem Brno - Londýn s Ryan air? Nemám zkušenost ani s nákupem letenek přes net, ani s cestováním s lowcosty, a tak prosím o radu. Může mi někdo popsat celou procedůru, od nákupu letenky přes net až po přistání na Stanstedu, hezky polopatě? Prosím :lol: Příp. mě ještě pak zajímá navazující let Londýn - Glasgow, což je mé cílové letiště... Díky moc, celkem spěchá!


ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Příspěvek od ok »

Otazka je jestli neni rychlejsi, levnejsi a bezpecnejsi (co se tyce moznosti zmeskani prestupu) letet primo s Flyglobespan z PRG.

Obecne receno, k nakupu letenky potrebujes kartu se kterou jde platit pres net, nejlepe tu, ze kterou si dana spolecnost uctuje nejnizsi poplatek. Pak doporucuju porovnat vsechny nabidky, ktere prichazeji v uvahu. Ve tvem pripade je to Ryanair do STN a easyJet, Air Berlin nebo Ryanair do GLA/PIK, nebo ten Flyglobespan. Proklikej se az ke konecne cene a tu porovnej. Nekdy je to dost zdlouhava procedura, zvlast kdyz ti tak nezalezi na datu jako na cene.

Pokud zvolis tu variantu s prestupem, tak dej pozor abys tam mel dostatecnou rezervu. Je jedno jestli navazujici let provozuje stejna spolecnost, tak jako tak musis pri prestupu vyzvednout zavazadla a jit na check-in. Kdyz ti navazujici let uleti, musis si koupit jiny.

Samotny let s nizkonakladovkou se lisi jen tim, ze nedostanes najist zadarmo a nekdy si vybiras sedadlo az v letadle misto na check-inu. Take se ti neustale snazi neco prodat. Krome jidla a nabidky z in-flight magazinu mi dneska u Thomsonfly nabizeli losovani o letenky a vybirali penize na vypusteni jakehosi slona do volne prirody.

Pokud nakonec skoncis v Prestwicku (Ryanair tam leta ze STN), muzes zadat dost velkou slevu pri koupi jizdeky na vlak do Glasgow, pokud ukazes neco, co pripomina elektronickou letenku.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od HighFlyer »

DC34 píše:Zdravím :wink: Potřebuju poradit... Máte někdo zkušenost s letem Brno - Londýn s Ryan air? Nemám zkušenost ani s nákupem letenek přes net, ani s cestováním s lowcosty, a tak prosím o radu. Může mi někdo popsat celou procedůru, od nákupu letenky přes net až po přistání na Stanstedu, hezky polopatě? Prosím :lol: Příp. mě ještě pak zajímá navazující let Londýn - Glasgow, což je mé cílové letiště... Díky moc, celkem spěchá!


Postup je od kolegy/ne "ok" popsan precizne.

Ja jenom doplnim svoji vlastni zkusenost: Letel jsem z Brna s Ryanairem 5x a vzdy absolutni spokojenost. Vsechny lety nacas (to je to hlavni, co me zajima), posadka prijemna, kufry dosly. Cena o 30-90% nizsi nez vsechny ostatni varianty (CSA, British, easyJet, nebo Thomsonfly z Phy, SkyEurope z Blavy nebo Austrian z Vidne). Vic me nezajima.

Dvakrat jsem to dokonce zkombinoval s prestupem na Stanstedu do dalsi destinace a vse klaplo, jak melo. Na prestup bych doporucoval vybrat navazny let 2-3 hodiny po pristani predchoziho (to je ale stejne vetsinou porad min casu nez ztravis kodrcanim na zivotu nebezpecne a nevyzpytatelne D1, kde hrozi riziko zmeskani letu daleko vic nez pri prestupu z jednoho letadla na druhy).

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od Kamyl »

Muzu jen souhlasit, ja letel v unoru BRQ - STN s Ryanem a taky vse naprosto O.K., let nacas, dokonce jeste o neco drive - zpatecni totez. Cena za zpatecni letenku 755,- Kc all inc., takze priste, kdyz poletim do Londyna, tak neni co resit...

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

ok píše:Otazka je jestli neni rychlejsi, levnejsi a bezpecnejsi (co se tyce moznosti zmeskani prestupu) letet primo s Flyglobespan z PRG.


a možná i bezpečnější vůbec. Nikde jinde jsem nezažil tak (opakovaně) prasecká přistání jako u Ryanairu. FR je bezkonkurenčně největší sh*t mezi low-cost aerolinkami. Takže možná se vyplatí jet vlakem do PRG ne že ne.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Zlin142 píše:
ok píše:Otazka je jestli neni rychlejsi, levnejsi a bezpecnejsi (co se tyce moznosti zmeskani prestupu) letet primo s Flyglobespan z PRG.


a možná i bezpečnější vůbec. Nikde jinde jsem nezažil tak (opakovaně) prasecká přistání jako u Ryanairu. FR je bezkonkurenčně největší sh*t mezi low-cost aerolinkami. Takže možná se vyplatí jet vlakem do PRG ne že ne.


ale no tak, tomu se říká haló efekt...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

pepa007 píše:
Zlin142 píše:
ok píše:Otazka je jestli neni rychlejsi, levnejsi a bezpecnejsi (co se tyce moznosti zmeskani prestupu) letet primo s Flyglobespan z PRG.


a možná i bezpečnější vůbec. Nikde jinde jsem nezažil tak (opakovaně) prasecká přistání jako u Ryanairu. FR je bezkonkurenčně největší sh*t mezi low-cost aerolinkami. Takže možná se vyplatí jet vlakem do PRG ne že ne.


ale no tak, tomu se říká haló efekt...


Tomu se rika zaslepenost a fanatismus, ale to je ve vztahu Zlin142-Ryanair znama vec (podobne jako Thisway a SkyEurope).

Tvrdy pristani se cas od casu povede kazde spolecnosti. Jestli je to low-cost nebo legacy na to vubec nema vliv. Zazil jsem je u obou ve stejne mire.

Chapu, ze nekdo nemusi zrovna milovat Ryanair a muze k tomu mit spoustu dobrych duvodu, ale mysli si snad nekdo, ze nebyt Ryanairu (a par dalsich), tak by dnes CSA prodavaly letenky za 1990Kc? A za to patri Ryanairu uctiva poklona a nekonecny dik.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

HighFlyer píše:Chapu, ze nekdo nemusi zrovna milovat Ryanair a muze k tomu mit spoustu dobrych duvodu, ale mysli si snad nekdo, ze nebyt Ryanairu (a par dalsich), tak by dnes CSA prodavaly letenky za 1990Kc? A za to patri Ryanairu uctiva poklona a nekonecny dik.


Když už jseš v tom čecháčkovsky uctivém předklonu nechceš rovnou O'Learymu napsat děkovný dopis jak že jsme mu tady v tom Buranově neskonale vděční, že k nám zavedl leteckou dopravu??? :roll:
Jestli něco, tak tací jako O'Leary (nebo místní břídilská obdoba Vik) dělají LCC jen špatné jméno a medvědí službu. Pokud má někdo z low-costů nepopiratelnou zásluhu na vytvoření konkurenčního prostředí u nás tak je to go resp. easy, Ryanair se svojí "Vídní" přišel k hotovému.

HighFlyer píše:Tvrdy pristani se cas od casu povede kazde spolecnosti. Jestli je to low-cost nebo legacy na to vubec nema vliv. Zazil jsem je u obou ve stejne mire.


Zvláštní, že já s nima letěl 5x a pětkrát to byl pecka o runway jako by to letadlo ukrad. Asi jsem měl "štěstí".

toto mluví za vše...
http://www.youtube.com/watch?v=ZkKPirksymQ

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Zlin142 píše:
HighFlyer píše:Chapu, ze nekdo nemusi zrovna milovat Ryanair a muze k tomu mit spoustu dobrych duvodu, ale mysli si snad nekdo, ze nebyt Ryanairu (a par dalsich), tak by dnes CSA prodavaly letenky za 1990Kc? A za to patri Ryanairu uctiva poklona a nekonecny dik.


Když už jseš v tom čecháčkovsky uctivém předklonu nechceš rovnou O'Learymu napsat děkovný dopis jak že jsme mu tady v tom Buranově neskonale vděční, že k nám zavedl leteckou dopravu??? :roll:
Jestli něco, tak tací jako O'Leary (nebo místní břídilská obdoba Vik) dělají LCC jen špatné jméno a medvědí službu. Pokud má někdo z low-costů nepopiratelnou zásluhu na vytvoření konkurenčního prostředí u nás tak je to go resp. easy, Ryanair se svojí "Vídní" přišel k hotovému.

HighFlyer píše:
toto mluví za vše...
http://www.youtube.com/watch?v=ZkKPirksymQ


Hustyyyy... :roll: :cry: :roll:

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

dracoola píše:
Zlin142 píše:
HighFlyer píše:
HighFlyer píše:
toto mluví za vše...
http://www.youtube.com/watch?v=ZkKPirksymQ


Hustyyyy... :roll: :cry: :roll:


V které části je to nejhustější...? Nehce se mi to celé prohlížet... :wink:

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Jafa píše:
dracoola píše:
Zlin142 píše:
HighFlyer píše:
HighFlyer píše:
toto mluví za vše...
http://www.youtube.com/watch?v=ZkKPirksymQ


Hustyyyy... :roll: :cry: :roll:


V které části je to nejhustější...? Nehce se mi to celé prohlížet... :wink:


Treba jak meli proslej skluz ale leteli dal anebo jak nekontrolujou pasy v gate pred vstupem do letadla nebo ten uklid a zadnej security check v letadle vzhledem k zadnemu casu na pruletech... Hruza!!! :roll:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Je to asi každého vlastní zkušenost a sympatie. Osobně jsem si řekl, že Ryanem už nikdy nepoletím. Prostě si asi radši připlatím a poletím SkyEurope nebo Germanwings nebo prostě aerolinkou kde je kultura cestování o něco blíž mému standartu. Nemůžu si pomoct, ale Ryan je pro mě obýčejný dobytčák. Ale respektuji jeho přínos a taky si myslím, že kdo fakt chce letět za co nejnižší ceny tak zvolí FR. Jestli mu nevadí, že pak bude 100km od centra, anebo že ho nakonec stejně oberou na checkinu....teda jestli nepoletí jen tak bez věcí. Protože Ryanair chce přece lidi naučit létat bez kufru. Omyl FR chce jenom co nejvíc na lidech vydělat. Ta společnost přímo křičí do světa:" lidí ste hovada...." sory za ta silná slova. Nemám rad O'Learyho nebo jak se jmenuje.

Jak jsem byl teď v Benátkach tak tam u checkinu brečela nějaká Američanka, že přece je v Benátkach a letadlo nikde. Ona měla nějaky canc (asi z cestovky) kde bylo čislo FR letu a odlet z Venice. Bohužel ta cestovka tam zapomněla dodat, že odlet je z Trevisia. :D

Ale pro mně za mně lítejte Ryanem, komu co nejvíc vyhovuje. Ono svůj účet ta AL splní. A - B. Ale za jakých podmínek.

Já jsem dost zarputilej odpůrce všeho statniho a mám rád trhové hospodářství, nechci napsat přímo kapitalizmus, ale když se z něho vytratí Etika tak je to na mě trochu moc. Zisk není všechno. Ale O'Leary moc dobře ví, že lidi jdou hlavně po ceně...a pak svoje chybi často litujou. Znám to...je to něco jako koupit levné párky...ale to už je OT.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Ty máš něco proti levným párkům? Vždyť je po nich tak báječně špatně! :wink:

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

hm, chtěl jsem někdy až pojedu na závody do Brna zaletět jen tak na otočku do Londýna a když to tady čtu tak nevim, už takhle se pokaždý v letadle bojím....

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Zlin142 píše:Když už jseš v tom čecháčkovsky uctivém předklonu nechceš rovnou O'Learymu napsat děkovný dopis jak že jsme mu tady v tom Buranově neskonale vděční, že k nám zavedl leteckou dopravu??? :roll:
Jestli něco, tak tací jako O'Leary (nebo místní břídilská obdoba Vik) dělají LCC jen špatné jméno a medvědí službu. Pokud má někdo z low-costů nepopiratelnou zásluhu na vytvoření konkurenčního prostředí u nás tak je to go resp. easy, Ryanair se svojí "Vídní" přišel k hotovému.


to myslíš vážně? HighFlyer má pravdu, přečti si jeho příspěvek pořádně a zkus trochu přemejšlet než napíšeš nějakej blábol o "čecháčkovským předklonu" :roll:


Odpovědět