IcelandExpress

Moderátor: j.ree

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

IcelandExpress

Příspěvek od BA001 »

Přidávám ještě jednoho úplně nového evropského low-cost dopravce: 27. února zahajuje provoz společnost Iceland Express, která se bude snažit konkurovat islandskému národnímu dopravci Icelandair. Prvními destinacemi budou Londýn Stansted a Kodaň (obě operované denně). Cenový rozdíl je opět markantní: Iceland Express se zaštiťuje, že bude na svých letech z Reykjavíku o 60% levnější než národní dopravce. Zájem o letenky je obrovský, v prvním týdnu po zahájení prodeje prodala společnost téměř 5,000 letenek (z toho 80% přes internet).

Pro nás je zajímavé, že Icelandexpress nabízí přitažlivou alternativu pro cestu z ČR na Island s přestupem např. na Stanstedu; zpáteční letenka ze STN do Reykjavíku stojí 109 liber. Jen pro srovnání: SAS nabízí letenku přes Kodaň za min. 14,000,-Kč a Icelandair nabízí letenky mezi Británií a Islandem od 189 liber! Co se týče charterových letů z PRG do Keflavíku -Fischer a Travel Servis, cena do 10,000,-Kč - jsou organizovány hlavně pro islandské turisty a létají tedy především na podzim a v zimě, to se ale nedá na Island za turistikou cestovat, poněvadž jsou tam krátké dny a mizerné počasí.

Přemýšlel jsem i nad nedávnou diskusí na těchto stránkách nad transatlantickými low-cost lety..... Takže, co myslíte, low-cost let z Islandu do Ameriky, to by se mohlo brzy stát realitou... :)
Adresa zatím pouze v islandštině:( http://www.icelandexpress.is/



Upraveno - BA001 on 20/01/2003 18:47:42

Upraveno - BA001 on 21/01/2003 234:54


Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Iceland Express

Příspěvek od Richiee »

Icelandair asi zareaguje tvrdě.Snížení cen letenek 100%,ale jejich strategie budou nové destinace.Myslím že s Boeingem 737-700 by se mohli dostat opravdu málo kam přes Atlantik

michalplot
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 13. 01. 2003, 21:15
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Iceland Express

Příspěvek od michalplot »

Myslím že z Islandu do Ameriky by to s 73G neměl být větší problém. Vždyť Lufthansa lítá denně s 73G pronajatym od švýcarského PrivatAir z Duesseldorfu do Newarku. Je tam teda jenom bussines class v konfiguraci pro 48 lidí.

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od RadekFM »

IcelandExpres přidává na leťák09 12 nových letišť. Severomoraváci, máme tu KRK-KEF, není to bomba ? :)
http://icelandexpress.cmail3.com/t/y/e/hdkhlh/htttjikl/

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od poja »

RadekFM píše:IcelandExpres přidává na leťák09 12 nových letišť. Severomoraváci, máme tu KRK-KEF, není to bomba ? :)
http://icelandexpress.cmail3.com/t/y/e/hdkhlh/htttjikl/


severomoravaci no nekupte zpatečku za 359e :D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od Globik »

Máte někdo zkušenosti? Služby na palubě, atd.atd.
Ceny letenek LGW-EWR a možnost přebukování za pouhých 30 € + aktuální rozdíl ceny mě velmi lákají :wink: Že mají jen 737 je mi fuk.

Hikooki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 05. 2007, 21:49
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od Hikooki »

V létě 2007 jsem letěla CPH-KEF-CPH, celkem tehdy RT za 310€ (kupováno 2 měsíce do odletu), plus do Kodaně za pár stovek se SkyE. Na cestu tam MD-90, zpátky letěl 757 od Astraeus. Oba lety fajn, jídlo sice jen prodávaný snack, jinak servis na palubě žádný, ale sympatická byla bagáž do 20 kg zdarma.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od Globik »

No tohle je TATL let, tak doufám 23 kg :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od hafi »

Nevíte někdo o něčem alá pelikán, letuška, kde by šly koupit letenky na iceland express a zaplatit prevodem? co jsem zkusil, tak to lety ěchto aerolinek nenajde...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od Globik »

hafi píše:Nevíte někdo o něčem alá pelikán, letuška, kde by šly koupit letenky na iceland express a zaplatit prevodem? co jsem zkusil, tak to lety ěchto aerolinek nenajde...

Zeptej se SZ perodejce. Pokud je to v retailových rezervačních systémech, půjde to koupit prakticky kdekoli.
Nebo zavolej na Asianu nebo na SA.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od bugr »

nemá někdo zkušenost jestli jde změnit u Icelandu jméno bez poplatku? Kámoš omylem zadal dvakrát svoje jméno a měl by letět s přítelkyní :-)
Nechce se jim platit 35EUR..

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od Zdenek »

Když si ho přítelkyně vezme, bude mít stejné jméno. :)

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od Jerry X »

Zdenek píše:Když si ho přítelkyně vezme, bude mít stejné jméno. :)

Akorát se dotyčná bude jmenovat Josef (hádám) ;)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4079
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od HighFlyer »

bugr píše:Kámoš omylem zadal dvakrát svoje jméno a měl by letět s přítelkyní :-)
Nechce se jim platit 35EUR..

Nechci byt az prilis kruty, ale kdo je tak *****, ze zada dvakrat svoje jmeno misto jmena druheho cestujiciho, si snad i zaslouzi zaplatit 35 éček jako pokutu za ******.

Gargamel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04. 06. 2012, 13:57
Stav: Offline

Re: IcelandExpress

Příspěvek od Gargamel »

IcelandExpress mi uz dvakrat prebookovali lety. Rozdily jsou cca 17 hodin! Tzn. budu si muset vzit o den dovolene vic. Nejvic se ale bojim, ze mi prebookuji zpatecni let, posilaji sice oznameni e-mailem, ale bude celkem problem si jej v divocine precist. K tomu mam navazane dalsi lety, nastesti jsem si je dal den pred, zatim mam rezervu.

No je tohle normalni? Jednostranne menit casy/data v takove mire? Kdyby to bylo +- 30 minut, je mi to jedno.


Odpovědět