Ryanair - odbavení a zavazadla

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Turnhouse
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 02. 04. 2008, 16:17
Stav: Offline

Letenka pro jinou osobu

Příspěvek od Turnhouse »

Ahoj,

nevíte prosím někdo, jestli je u Ryanairu možné koupit letenku pro někoho jiného, aniž bych potom já sám letěl?

Některé low costy mají v podmínkách, že mohou kontrolovat platební kartu, na kterou byl let zakoupen (nikdy se mi to nestalo, ale s Ryanairem jsem nikdy neletěl).

Díky


zuzlik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 24. 03. 2009, 07:51
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od zuzlik »

Jistě. Sama nemám Visa Electron, tak mi letenku kupuje kamarádka.

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Ryanair - odbavení z jedno PC

Příspěvek od BOEING737 »

Dobrý den.

Mám dotaz - poletíme koncem listopadu 4 lidi a každý máme 4 vlastní letenky / kódy. Lze se normálně odbavit z jednoho PC anebo si systém RYR pamatuje I.P.adresu? Možná tato otázka zní hloupě, ale zajímá mě, jestli se mýlím, nebo ne.

Pak jsem se chtěl ještě zeptat, jestli stále platí váha kabinového zavazadla 10 kg na osobu a jestli se namátkově na Ruzyni příruční zavazadla převažují?

A poslední dotaz - dělají problémy s cestovní kosmetikou a nebo gely - když se vejdeme do 1 litru - umístění v igelitovém sáčku (mám na mysli sprch.gel, holení..)? Musí to být v mini balení anebo můžu mít třeba poloprázdnou tubu se sprch.gelem? Má s tím někdo zkušenost?

Možná znějí mé otázky hloupě - ale ptám se proto, že nevím. Prosím rejpaly, aby se raději neozývali. Děkuji a přeji pěkný den.

B737

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení z jedno PC

Příspěvek od Lucx »

BOEING737 píše:Dobrý den.

Mám dotaz - poletíme koncem listopadu 4 lidi a každý máme 4 vlastní letenky / kódy. Lze se normálně odbavit z jednoho PC anebo si systém RYR pamatuje I.P.adresu? Možná tato otázka zní hloupě, ale zajímá mě, jestli se mýlím, nebo ne.

Pak jsem se chtěl ještě zeptat, jestli stále platí váha kabinového zavazadla 10 kg na osobu a jestli se namátkově na Ruzyni příruční zavazadla převažují?

A poslední dotaz - dělají problémy s cestovní kosmetikou a nebo gely - když se vejdeme do 1 litru - umístění v igelitovém sáčku (mám na mysli sprch.gel, holení..)? Musí to být v mini balení anebo můžu mít třeba poloprázdnou tubu se sprch.gelem? Má s tím někdo zkušenost?

Možná znějí mé otázky hloupě - ale ptám se proto, že nevím. Prosím rejpaly, aby se raději neozývali. Děkuji a přeji pěkný den.

B737


První dotaz nebudu komentovat. Třeba v budoucnu zavede FR poplatek za online check-in z jiné IP adresy než byla kupována letenka :D

Z osobní zkušenosti vím, že v PRG se striktně dodržuje velikost kabinového zavazadla a samozřejmě pouze JEDEN kus. Jinak je to velice zajímavá podívaná, to rvaní kufrů a báglů do tý klece. Měl jsem pocit, že těm lidem bylo úplně fuk, že si ten kufr nebo bágl nějak poškodí. Jenom nééé platit za odbavení. Případné kabelky, tašky z duty free nacpat do zavazadla nebo dát pod bundu. Vážení jsem si nevšiml. V UK, na STN a BHX totéž, vážili jen to, co se jim nezdálo. V Itálii je to jiné kafe, tam jsou vůči nařízení FR trošičku benevolentnější. Italové jsou velmi temperamentní a jak si nějakej gate agent dovolí, tak to je potom divadlo.

Pořád platí, že v uzavíratelným sáčku mohou být tekutiny o celkovém objemu 1 litr, jednotlivé tekutiny, gely musí být do 100 ml. Měl jsem zub. pastu 125 ml, okamžitě šla do koše, byť jí v tý tubě bylo tak 20 ml.

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení z jedno PC

Příspěvek od BOEING737 »

Děkuji za odpověď. S tím zavazadlem to tedy bude veselý, ale člověk se musí nějak uskromnit :-)
A ještě jeden dotaz mám - holící strojek nebo holítko se dá propašovat?
Pěkný den
B737 :)


Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení z jedno PC

Příspěvek od Lucx »

BOEING737 píše:Děkuji za odpověď. S tím zavazadlem to tedy bude veselý, ale člověk se musí nějak uskromnit :-)
A ještě jeden dotaz mám - holící strojek nebo holítko se dá propašovat?
Pěkný den
B737 :)


Obyčejné holítko vždycky prošlo :wink:

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení z jedno PC

Příspěvek od BOEING737 »

Mám ještě jeden dotaz.
Za týden odlétáme, takže teď se chystám se online odbavit. Stále nevím, jestli to dobře chápu, jak to bude probíhat v PRG?

Je správně tohle?:
1.) Vytisknu boarding pass,
2.) V PRG vynechám check-in counter a půjdu rovnou na pasovou a bezpečností kontrolu, najdu gate,
3.) Na gate se pak budu někomu hlásit a nebo už rovnou podám boarding pass a budu nastupovat?
4.) Vyvolávají skupiny (A,B,C jako u EZY) anebo se nastupuje jak kdo přijde
5.) Seating je volný - každý sedí kde chce, nebo si to místo vyberu už při online checkinu?

Omlouvám se, asi bych se odpověď časem dozvěděl sám, ale dělám "průvodce" ostatním známým a nechci, aby tam vznikli nějaký ty "šprajci". Nikdy jsem totiž s RYR neletěl a jejich postupy moc neznám..

Odpoví mi někdo normálně, aniž by do mě RYL? :-)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Kamyl »

1/ ANO
2/ ANO
3/ Normalne jak otevrou gate a zacnou poustet do busu, tak tam predlozis BP
4/ Nevyvolavaji, jen priority boarding a pak ostatni
5/ Kazdy kde chce

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od BOEING737 »

Kamyl píše:1/ ANO
2/ ANO
3/ Normalne jak otevrou gate a zacnou poustet do busu, tak tam predlozis BP
4/ Nevyvolavaji, jen priority boarding a pak ostatni
5/ Kazdy kde chce



Díky moc :-)

agusia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 03. 11. 2009, 09:41
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od agusia »

Prosim o radu zkušenějších: v létě máme letět s ryanairem BTS - PMI, koupila jsem rodičům kufřík na kolečkách, tak aby splňoval rozměry příručního zavazadla (při nákupu byly uvedeny rozměry 53x37x17), jenže do této velikosti nebyly připočítány kolečka, takže když jsme to doma přeměřili, kufřík má na výšku 59cm. Teď nevím jestli riskovat ty 4cm na výšku (nechci aby se rodiče museli stresovat na letišti, nebo platit poplatek za odbavení)nebo radši koupit něco jiného. Prosím poradte, moc děkuju

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Lukino »

Neriskovat a koupit jiný...

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Lucx »

Ty jejich klece mají na výšku více než požadovaných max. 55 cm a z vlastní zkušenosti vím, že když se kabin. zavazadlo do té klece jakkoli vejde, nikdo neprudí. V Bergamu někteří měli problém vtěsnat kufry s kolečkama, které bránily strčit kufřík do té klece, ale agent jen mávl rukou. Byla pro něj důležitější hmotnost. Ze své čtyřicítky letů s FR jsem musel s kufrem nebo ruksakem do klece 3x. Jdou většinou po zavazadlech, která jsou evidentně "nadrozměrná", ale jestli jde o 5 cm navíc, to bych neřešil.

nina
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 04. 03. 2010, 20:26
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od nina »

Lucx píše:Ty jejich klece mají na výšku více než požadovaných max. 55 cm a z vlastní zkušenosti vím, že když se kabin. zavazadlo do té klece jakkoli vejde, nikdo neprudí. V Bergamu někteří měli problém vtěsnat kufry s kolečkama, které bránily strčit kufřík do té klece, ale agent jen mávl rukou. Byla pro něj důležitější hmotnost. Ze své čtyřicítky letů s FR jsem musel s kufrem nebo ruksakem do klece 3x. Jdou většinou po zavazadlech, která jsou evidentně "nadrozměrná", ale jestli jde o 5 cm navíc, to bych neřešil.


Pridavam se k "Lucx". Melo by to byt bez problemu. Mozna s nejakou poznamkou.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Fabo »

Eventuelne pripravit rodice na to, ze v nejhorsim urazi kolecka :)

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Lukino »

"Ze své čtyřicítky letů s FR jsem musel s kufrem nebo ruksakem do klece 3x. Jdou většinou po zavazadlech, která jsou evidentně "nadrozměrná"..."

tak během svých 20 letů během posledních 12 měsíců jsem musel dávat zavazadlo do klece skoro vždy a to moje mám dle předpisů. Navíc ve Španělsku jsem viděl 3x měření metrem, platba za zavazadlo, žádná klec nepomohla...


Odpovědět