Ryanair - odbavení a zavazadla

Moderátor: j.ree

Odpovědět
tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od tomaas.p »

Dobrý den,
s Ryanairem poletíme poprvé a měl bych 2 dotazy:
1. Koupil jsem si letenky pro rodinu s tím, že děti mají 0 zavazadel, naskočila mi volba s on-line odbavením/priority boarding (za 6EUR, pozdě jsem zjistil, že se dá tato služba zrušit. Když se neodbaví on-line, můžou se odbavit klasicky a ztrácí se tím nárok na priority boarding?
2. Pochopil jsem správně, že každé zavazadlo (s vyjímkou kabinového) se platí? (easyjet má jedno v ceně letenky)

poradíte někdo? díky


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Kamyl »

tomaas.p píše:Dobrý den,
s Ryanairem poletíme poprvé a měl bych 2 dotazy:
1. Koupil jsem si letenky pro rodinu s tím, že děti mají 0 zavazadel, naskočila mi volba s on-line odbavením/priority boarding (za 6EUR, pozdě jsem zjistil, že se dá tato služba zrušit. Když se neodbaví on-line, můžou se odbavit klasicky a ztrácí se tím nárok na priority boarding?
2. Pochopil jsem správně, že každé zavazadlo (s vyjímkou kabinového) se platí? (easyjet má jedno v ceně letenky)

poradíte někdo? díky


1. Muzou se odbavit klasicky, zda ztraci narok na priority boarding nevim.
2. Pochopeno zcela spravne, krome kabinoveho zavazadla se za dalsi plati...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od context »

Kamyl píše:1. Muzou se odbavit klasicky, zda ztraci narok na priority boarding nevim.
2. Pochopeno zcela spravne, krome kabinoveho zavazadla se za dalsi plati...


doplaca sa to pred letom? hotovosť alebo karta? alebo?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Kamyl »

context píše:doplaca sa to pred letom? hotovosť alebo karta? alebo?


Abych rekl uprimne, tak nevim. Myslim si ale, ze to lze doplatit i pri check inu, ale otazka je, zda to nebude drazsi, nez pri bukovani letenky pres net...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od context »

Kamyl píše:Abych rekl uprimne, tak nevim. Myslim si ale, ze to lze doplatit i pri check inu, ale otazka je, zda to nebude drazsi, nez pri bukovani letenky pres net...


pokúsim sa zbalit do onboard batoha :-)


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od pepa007 »

tomaas.p píše:Dobrý den,
s Ryanairem poletíme poprvé a měl bych 2 dotazy:
1. Koupil jsem si letenky pro rodinu s tím, že děti mají 0 zavazadel, naskočila mi volba s on-line odbavením/priority boarding (za 6EUR, pozdě jsem zjistil, že se dá tato služba zrušit. Když se neodbaví on-line, můžou se odbavit klasicky a ztrácí se tím nárok na priority boarding?
2. Pochopil jsem správně, že každé zavazadlo (s vyjímkou kabinového) se platí? (easyjet má jedno v ceně letenky)

poradíte někdo? díky


ad 1) snad ne, ale nevím. řek bych že priority boarding (tj. kdy tě volají do letadla) je nezávislý na check-in
ad 2) za každý zavazadlo, který nejde s tebou do kabiny se platí

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

Pokud se odbavuje zavazadlo, je určitě levnější ho zaplatit při rezervaci. A bacha na nadváhu. Nad 15 kg na letišti se tvrdě platí.
Any passenger checking in baggage exceeding the 15kg checked baggage allowance per person will be charged an excess baggage fee currently at a rate of £5.50/€8 per kilo (or local currency equivalent).

Co se týká boardingu, tak přednostní je podle mě nezávislý na kufrech. Když jsem naposledy letěl, tak se cestující rozřazovali do skupin pro nástup podle toho, jak brzo byli u check-in. Nicméně s dětma jdeš vždycky dopředu automaticky.

michalpavlik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 05. 2006, 08:17
Stav: Offline

Příspěvek od michalpavlik »

Priority boarding u Ryanair JE zavisly na batozine ==> kto ma batozinu (okrem kabinovej), ten priority boarding nemoze pouzit.
Dokonca plati ze online checkin (priority checkin) nemozu pouzit ani pasazieri ktori cestuju s pasaziermi ktori podavaju batozinu (checked baggage) a su s nimi na jednej rezervaci...

The following passengers cannot use Online Check-In:
Passengers travelling with checked baggage or on the same reservation as a passenger travelling with checked baggage.


Nie je problem si precitat podmienky prepravy, s ktorymi pasazier pri kupe letenky musi suhlasit, alebo Travel questions na webe -
No checked baggage is permitted when using online check-in (including mobility equipment which must be carried in the hold of the aircraft); passengers can carry one item of hand baggage per passenger, weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm

RAdek píše:Pokud se odbavuje zavazadlo, je určitě levnější ho zaplatit při rezervaci. A bacha na nadváhu. Nad 15 kg na letišti se tvrdě platí.
Any passenger checking in baggage exceeding the 15kg checked baggage allowance per person will be charged an excess baggage fee currently at a rate of £5.50/€8 per kilo (or local currency equivalent).

Co se týká boardingu, tak přednostní je podle mě nezávislý na kufrech. Když jsem naposledy letěl, tak se cestující rozřazovali do skupin pro nástup podle toho, jak brzo byli u check-in. Nicméně s dětma jdeš vždycky dopředu automaticky.

michalpavlik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 05. 2006, 08:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od michalpavlik »

tomaas.p píše:Dobrý den,
s Ryanairem poletíme poprvé a měl bych 2 dotazy:
1. Koupil jsem si letenky pro rodinu s tím, že děti mají 0 zavazadel, naskočila mi volba s on-line odbavením/priority boarding (za 6EUR, pozdě jsem zjistil, že se dá tato služba zrušit. Když se neodbaví on-line, můžou se odbavit klasicky a ztrácí se tím nárok na priority boarding?
2. Pochopil jsem správně, že každé zavazadlo (s vyjímkou kabinového) se platí? (easyjet má jedno v ceně letenky)

poradíte někdo? díky


1. Priority boarding by stratit nemali. Je vsak otazne ci Vam za kazdy sektor nenauctuju Boarding Card Re-Issue Fee vo vyske 3 EUR za vydanie letenky, ktoru ste si mali vytlacit z webu. Dalej tiez plati ze "We reserve the right to cancel your reservation and to deny you boarding if you arrive at the boarding gate without your Check N'Go boarding card" - ak budu chciet, mozu Vam zrusit celu rezervaciu ak nebudete mat so sebou vasu Check 'N Go letenku :)

Treba vsak povedat ze priority boarding je v skutocnosti obvykle uplne zbytocny, a ryanair ho ma na webe iba z toho dovodu aby vedel pasazierov zinkasovat viac penazi, pretoze ludia sa toho poplatku za priority boarding nevedia zbavit (t.j. nevedia ze treba kliknut na Remove)

2. Ano, za kazde zavazadlo sa (s vynimkou kabinovej batoziny), na rozdiel od napr. skyeurope, plati poplatok. Ak si zavazadlo rezervujete pri online rezervacii, je to lacnejsie nez ked ho platite az na checkine bez predchadzajucej rezervacie.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od maf »

Z praxe :

Ak kupjete batozinu cez net stoji to 5 libier na 1 cestu, teda pri spiatocnej letenke 10 libier.
Na letisku stoji na jednu cestu 10 libier pri spiatocnej 20.

Plati sa za kazdu batozinu cena ako som uviedol, ak mate viac batozin za kazdu sa plati zvlast, ale to len ak nepresahuju 15 kg, ak ano tak sa plati za kazde kilo 5,5 libier.

Ryanair tvori vacsinu zisku na batozinach a tych co nestihnu check in :-).
Kamos naposledy doplacal za batozinu 80 libier :-) za letenku dal asi 120-160 lebo ju prebukovaval, za tu cenu uz mohol mat aj lepsiu uroven sluzieb ako ma Ryaniar.

tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Příspěvek od tomaas.p »

Díky odpovědi všem. Zavadla jsem si zaplatil 2, to bohatě stačí. Co se týká odbavení, podstatné tedy je, že pokud se neodbavím on-line, můžu se odbavit klasicky. Na priority boarding kašlu, stejně to asi nejde využít, když máme společnou revervaci a s manželkou máme na sebe zavazadla..

tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Příspěvek od tomaas.p »

Je tu prosím někdo jako já, kdo si "omylem" zarezervoval a zaplatil onen "on-line check-in/priority boarding", který potom nemohl použít a šel se odbavit klasicky? Přijde mi neskutečné, že mi podstrčí něco, co jsem (svoji hloupostí) potvrdil, zaplatil a z principu nemohu použít a ještě aby s tím byly problémy..

1. Doufám, že mi kvůli tomu nezruší rezervaci ...
2. Platí se 3 eura za vydání palubního lístku, jelikož nemám a ani mít nemohu Check N'Go boarding pass (na jedné rezervaci mám mám zapsaná zavadla) (Any passenger failing to present their printed Check N'Go boarding pass at airport security and the departure gate will be charged a boarding card reissue fee currently at the rate of £2/€3 per person)

Měli jste s tím nějaké problémy???

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

pro blbce este jednou prosim pkud mam jen kabinový zavazadloa a na webu semi si dal to online check in/prirority boarding tak si musim nekde v portu zajit do internet kavarny a vytisknout si palubni listek jinak na prepežce platim tri eura je to tak???diky sicher je jistota :D

tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Příspěvek od tomaas.p »

Možná jsem blbec, ale ...
na stránkách ryanairu je:

Please note that the online check-in cannot be used by the following passengers:
Passengers travelling with checked baggage or on the same reservation as a passenger travelling with checked baggage.

Už jsem to tu psal, jsme 2 dospělí a 2 děti, mám jednu společnou rezervaci dospělí se zapsanými zavazadly, děti bez zavazadel, ale s priority boarding/on-line checkin. Čili výše se uvádí, že děti nemůžou být odbaveni on-line (proč nám to prodali tedy vážně nevím). A jaký je teď nejlepší postup? Obávám se, že moje angličtina není tak dobrá, abych to ryanairu po telefonu vysvětlil, proto se ptám tady
Čert vem priority boarding, jde mi jen o to, že se potáhnu do Hahnu s rodinou, máme zajištěné ubytování a mám obavy aby mě při check-inu nevyhodili, že jsem prošvihl on-line check-in (který možná ani prakticky udělat nepůjde kvůli zapsaným zavazadlům dospělých). Jejich web jsem prostudoval důkladně, nikde jsem nic podobného vysvětleného neviděl a maila nemaj.....

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Tak jsem si udelal web checking na nedeli do GRO, tzn 46 hodin pred odletem a mam bording number 30 !! To je skoro neuveritelny..


Odpovědět