Ryanair - odbavení a zavazadla

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Don intanon píše:Tak jsem si udelal web checking na nedeli do GRO, tzn 46 hodin pred odletem a mam bording number 30 !! To je skoro neuveritelny..


Mazec :-) ja jsem letěl na začátku února, 47,99 hod. před odletem jsem měl číslo jedna, druhá skupinka asi 45 hodin před odletem 5 a 6.

Cestou zpátky asi 17 hodin před odletem, čísla 17, 18 a 19.

Řeší to někdy někdo, jako že když má jedničku tak se cpe dopředu protože má sequence number 1 a proto musí být první? Nemyslím z lidí tady na fóru, ale obecně jestli se s tím už někdo setkal.


briketa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 09. 2006, 10:14
Bydliště: Milevsko
Stav: Offline

Příspěvek od briketa »

Měl bych na ctěné publikum jeden dotaz. Letím zítra ráno do DUB s Ryanairem a poprvé v životě jsem použil online check-in. Žiju v domění, že automaticky projdu přes pasovku a budu čekat, až se někde objeví na obrazovce info, z jakého gatu poletím. U gatu mi checknou kabinové zavazadlo a tím to pro mne hasne. Je tomu tak nebo mám čekat nějaké komplikace?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

briketa píše:Měl bych na ctěné publikum jeden dotaz. Letím zítra ráno do DUB s Ryanairem a poprvé v životě jsem použil online check-in. Žiju v domění, že automaticky projdu přes pasovku

Zadna pasovka uz tam nebude, Irove jsou v Schengenu ;-)

a budu čekat, až se někde objeví na obrazovce info, z jakého gatu poletím.

Presne tak. Kdyztak me nekdo opravte, ale myslim, ze by se to melo objevit tak hodku pred odletem.

U gatu mi checknou kabinové zavazadlo a tím to pro mne hasne. Je tomu tak nebo mám čekat nějaké komplikace?

Pokud pouzivas slovo "checknout" ve vyznamu "zkontrolovat", tak je to tak, jak pises. Pred gejtem je rentgen a to bude tvuj prvni kontakt s zivou osobou. Muze te ovsem potkat i ten druhy vyznam "checknout", kdyz bude zavazadlo tezsi nebo vetsi nez jsou dane limity, tak te poslou zpatky na check-in, aby sis ho poslal, za coz bys zaplatil poplatek za poslani zavazadla a poplatek za fyzicky check-in. (A nebo by ti to uletelo, kdybys na gate dosel napr. 41 minut pred odletem a zpatky na check-in dorazil 39 minut pred odletem :-| V Praze se to moc nestava, ale v DUB by to klidne udelali. (Mne poslali zpatky na STN a LTN, jeste v dobe nez byly poplatky za check-in, ufff, a let jsem nakonec stihl).

briketa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 09. 2006, 10:14
Bydliště: Milevsko
Stav: Offline

Příspěvek od briketa »

Díky za info. Nelétá náhodou Ryanair z T1, kde by pasovka měla být? Zavazadlo jsem měřil asi 20x a do Ryanairem stanovených 55x40x20 se vejde. Jestli bude vyšší hmotnost, tak jim tam nechám nějaké spodní prádlo.

Zpět letím DUB - EMA s Ryanairem a EMA - PRG s EasyJet. EasyJet má na kabinové zavazadlo stejné rozměrové podmínky jako Ryanair, tak snad doletím i zpět.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Irové teda v Schengenu nejsou, tudíž projdeš na T1 přes pasovku :)
Jinak i kdybys letěl z T2, tak se taky setkáš s první kontrolou na místě bývalé pasovky, jelikož někdo ti totožnost, potažmo stejné údaje na dokladu a letence zkontrolovat musí :)


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

Yankee Alpha píše:Irové teda v Schengenu nejsou, tudíž projdeš na T1 přes pasovku :)

Velice se omlouvam za nespravnou informaci!! A dekuji za opravu.

Muj omyl pochazi z toho, ze Irsko a UK maji dohodu o "common travel area with no boarder controls". Parkrat jsem letel LHR-DUB, STN-DUB a LTN-GWY a nejak mne utkvelo v hlave, ze jsem v Irsku nesel pres pasovku. Je to uz par let zpatky, takze mne z toho v hlave vznikl ten "Schengen" :)

Jeste jednou diky za opravu.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

HighFlyer píše:
Yankee Alpha píše:Irové teda v Schengenu nejsou, tudíž projdeš na T1 přes pasovku :)

Velice se omlouvam za nespravnou informaci!! A dekuji za opravu.

Muj omyl pochazi z toho, ze Irsko a UK maji dohodu o "common travel area with no boarder controls". Parkrat jsem letel LHR-DUB, STN-DUB a LTN-GWY a nejak mne utkvelo v hlave, ze jsem v Irsku nesel pres pasovku. Je to uz par let zpatky, takze mne z toho v hlave vznikl ten "Schengen" :)

Jeste jednou diky za opravu.

No tak nevim, jak ta dohoda funguje v praxi, ale ja letel jednou (na podzim) STN - DUB a na pasovce se jen usmali a ani pas nebrali do ruky, pak pred mesicem STN - SNN a SNN - BRS a v obou pripadech jsme normalne pasovkou prochazeli.

Janamarie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 01. 2009, 18:40
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Janamarie »

Letím BRQ-STN-BRQ, online check in, 0 zavazedel tam. Na zpět ještě nevím, mám se v případě že budu mít 1 zavazadlo na zpět odbavit online a pak jít checknout jen zavazadlo nebo se přes net vůbec neodbavuju a odbavím na letišti sebe i zavazadlo?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Kamyl »

Klidne se muzes checknout pres web a na STN pak jit normalne na checkin. Jen se za to na STN bude platit, nevim ted zpameti kolik...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od HighFlyer »

Kamyl píše:Klidne se muzes checknout pres web a na STN pak jit normalne na checkin. Jen se za to na STN bude platit, nevim ted zpameti kolik...

5 liber

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od ziletka »

+ 20 za zavazadlo

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od persona »

ziletka, kamyl: díky za informaci, to se mi zrovna taky hodí, cestu tam na trase BRQ - STN - BRQ poletím odbaven dopředu on-line 0 checked-in tam i zpět a pokud budou nákupy v Londýně moc velké, tak jen na zpáteční cestě k již provednému on-line odbavení připlatím 20 plus 5 GBP za odbavení 15 kg kufru, že? Pochopil jsem to správně?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Kamyl »

persona: jo, presne tak by to melo byt... :wink:

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od poja »

lítate někod z prahy s ryanem s odbavenym zavazadlem??kámoška letí na par mesicu pryc tak si objednal 2kufry a pak zjistila že limit 15kg je dohromady...jde o to jaký jsou v praze check-inaři jestli nejakou nadváhu řešej a jestli vlasten vedí jaký ma ryan podmínky aby neplatila tisíce za nadváhu...a nebo jestli vpraze projde nějaký větší příruční zavazadlo...pak jeste přestupuje na hahnu ale tam by to mohlo projít líp s odvolanim na prahu...
díky

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Anabel Lee »

poja píše:lítate někod z prahy s ryanem s odbavenym zavazadlem??kámoška letí na par mesicu pryc tak si objednal 2kufry a pak zjistila že limit 15kg je dohromady...jde o to jaký jsou v praze check-inaři jestli nejakou nadváhu řešej a jestli vlasten vedí jaký ma ryan podmínky aby neplatila tisíce za nadváhu...a nebo jestli vpraze projde nějaký větší příruční zavazadlo...pak jeste přestupuje na hahnu ale tam by to mohlo projít líp s odvolanim na prahu...
díky


v praze nepousti ani kilo a jsou velice dobre informovani o podminkach ryanu, takze na nejake obejiti pravidel nespolehej


Odpovědět