Ryanair - odbavení a zavazadla

Moderátor: j.ree

Odpovědět
goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - zavazadla pro děti

Příspěvek od goro »

mikeobi píše:Chápu tuhle větu správně: = moje děti 4 a 6 let mají právo na svůj vlastní cabin baggage výše zmíněných rozměrů?
Pouze děti pod 2 roky (což chápu jako infants) nemají?

přesně tak, ale infants mají zase nárok na kočárek a pevnou cenu letenky.
Pokud infant letí v doprovodu dospělého (jinak ani nelze), můžeš pro něj koupit i klasickou dospěláckou letenku za aktuální tržní cenu a mít pro infanta cabin baggage. Záleží co vyjde výhodněji.


Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Avathar »

zdravím, víte někdo jak to je u Ryanů s kočárkem u dětí nad 2 roky (tedy za plnou cenu, ne jako infanti)? Domnívám se, že dřív o tom na stránkách něco měli ale teď maj v podmínkách "Childs @ Infants" jenom o infantech a nějaké restrikce na doprovod u jednotlivých států, o buginách pro děti starší 2 let nic.
Je to jako velký zavazadlo nebo to pořád berou 1 kus přeprava zdarma?

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Avathar »

OK, odpovím si sám, 1 kus "buggy" je zdarma, píšou to u "manage my bookings" když člověk chce dokupovat zavazadla.

Shakkal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 07. 2011, 19:15
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Shakkal »

Kamyl píše:Ted ve tvem konkretnim pripade:
Prijedes na letiste cca 2 hodiny pred odletem... V odletove hale se kouknes na monitory a tam kde bude polozka Stansted se cca dve hodky pred odletem objevi cislo check-in prepazky. Takze pujdes k uvedene prepazce, tam ji ukazes obcanku/pas, pripadne vytistenou letenku, podas jim bagl, ktery pujde dolu do letadla. Bagl nema stanovene rozmery (samozrejme tam nemuzes prijit s 10m trubkou :D ), ale vahovy limit (u Ryana tusim 15 kg), na to pozor, neprekrocit, nebo budes hodne doplacet...
Tam ti vydaji boarding pass (palubni listek) a ty pujdes k security (rentgenum) - hledej ceduli "departures/odlety", to nemuzes minout, hala v Brne je mala a prehledna. Projdes security a dostanes se do odletove haly, kde uz pak jen kouknes na cislo gatu, z ktereho ti to leti... V Brne nelze prehlednout, zpet na Stanstedu uz to bude horsi, tam bez ceduli (monitorů) neprezijes (neodletis)... :D No a az se to tam zacne stosovat a otevrou gejt, tak jen ukazes palubku a pujdes s davem do era...
Po priletu do Stanstedu se dostanes do priletove haly, kde se kouknes na monitory a podle toho poznas, na kterem pase ti vyjede bagl...
Pak jen projit pasovkou a jsi venku...:)
Jako PRIRUCNI zavazadlo muzes mit maximalni rozmery 55 x 40 x 20 cm. Na to pozor, oni ted s tema prirucnima dost prudi posledni dobou, s ledvinkou a fotakem na krku bys nemusel projit, mohli by to povazovat za dve zavazadla uz, zalezi jak kde a jak kdo. Ja si proto nechavam v baglu misto a pred security a boardingem strcim fotak do prirucniho, pozdeji si ho zas vytahnu ven...

Jinak co se tyce letu jen s prirucnim zavazadlem, to si pri bukovani letenek zadas 0 bags and online checkin a pak od 14 dnu pred letem si najedes na strankach Ryana na Online chek-in a budes vyplnovat nejake nacionale a pak das check-in a vyjedou ti uz rovnou boarding passy, ktere si jen vytisknes. Pak uz nejdes na letisti na check-in prepazky, ale rovnou po prijezdu jdes na security a do odletove haly...

Nic sloziteho, taky jsem to absolvoval se spatnou znalosti anglictiny, akorat poprve to bylo na trochu vetsim letisti...

Zpatky na odletu ze Stanstedu to bude uplne stejne, jen trochu ve vetsim meritku.



Ahoj,
letím do Maroka a už jsem provedl online check-in a vytiskl boarding pass. Mám jedno zavazadlo na odbavení do 15kg. A zajímalo by mě kam mám jít? Jestli to chápu tak půjdu na check-in přepážku tam odevzdám zavazadlo na odbavení, ukážu boarding pass a cestovní pas, ale boarding pass už mám takže mě ho znovu nebudou tisknout nebo ano?? Pak půjdu na security a potom na gate a až otevřou gate tak jim ukážu z domova vytisklej boarding pass ano? A hurá do letadla :)
Kdybych měl jen cabin bag tak jdu rovnou na security s boarding pasem ano?

Letím prvně tak se ptám jak trubka :) , navíc ten citovaný příspěvek je taky už pár let starej.
Díky za odpověď!!

Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Hiko »

Shakkal píše:

Ahoj,
letím do Maroka a už jsem provedl online check-in a vytiskl boarding pass. Mám jedno zavazadlo na odbavení do 15kg. A zajímalo by mě kam mám jít? Jestli to chápu tak půjdu na check-in přepážku tam odevzdám zavazadlo na odbavení, ukážu boarding pass a cestovní pas, ale boarding pass už mám takže mě ho znovu nebudou tisknout nebo ano?? Pak půjdu na security a potom na gate a až otevřou gate tak jim ukážu z domova vytisklej boarding pass ano? A hurá do letadla :)
Kdybych měl jen cabin bag tak jdu rovnou na security s boarding pasem ano?

Letím prvně tak se ptám jak trubka :) , navíc ten citovaný příspěvek je taky už pár let starej.
Díky za odpověď!!


Přesně, jak říkáš. Půjdeš na check-in, který je v případě Ryanairu vlastně jen přepážkou pro odevzdání zavazadel. Bágl ti označkujou, lístek od báglu ti přilepí na ten tvůj vytištěný boarding pass, žádný jiný od Ryanairu nečekej.
Bez odbavovaného zavazadla je ta procedura samozřejmě jen chudší o ten "check-in".
A ještě - užij si Maroko!


Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Brut »

Ahoj, letím s ryanem na konci srpna z Finska domů přes Oslo a potřebuju nějak dostat kolo domů. Poštou to stojí 58Euro, což mi příjde dost. Nevíte někdo jestli je kolo možný odbavit v krabici jako normální zavazadlo do 15kg? to by mě vyšlo na 2x20E, ale odbavovat dvakrát sport equipment za 2x40 určitě nemá smysl, nemá s tím někdo zkušenost? kolo se v pohodě do 15kg vejde, ještě bych k tomu mohl přihodit další věci, jen nevím jak to na letišti vezmou... díky

LukasV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09. 09. 2011, 11:38
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od LukasV »

Měl jsem teď čerstvou zkušenost s letem z Bergama a souhlasím s Yaniczkou ohledně přepravy kufrů na kolečkách, 2/3 cestujících měli s sebou v letadle kufr na kolečkách, který pak zabíral dost místa v boxech, a po lidech, co měli menší batohy (jako my dva s přítelkyní), chtěli stewardi, aby si je dali pod nohy. Přišlo mi to diskriminační, batoh jsem si pak zas dal nahoru a pak přišel letušák a hádal se se mnou, že si to musím dát pod sedačku. Já mu oponoval, že jsem si zaplatit za odbavený 15kg kufr a že cestující těmi kufry zabírají v letadle moc místa a mají to zdarma..Nelíbilo se mu to, ale já neustoupil, a batohy zůstaly nahoře:)

LukasV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09. 09. 2011, 11:38
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od LukasV »

Další věc co jsem si říkal, když jsem viděl cestující s těmi kufříky - kam dali kosmetiku a ostré předměty jako nůžky atd., když je to zakázáno přepravovat na palubě letadla?

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od persona »

Pokud má cestující příruční kufřík (zavazadlo) požadovaných rozměrů a váhy (55 x 40 x 20 cm a 10 kg u Ryanu), může si jej klidně na palubu vzít a není na tom nic diskriminačního (pokud pomineme fakt, že prostor nad sedačkami nebyl na takový nápor příručních zavazadel koncipován). Časem třeba budete létat s přítelkyní také jen s příručním kufříkem. A má-li někdo jen příruční zavazadlo, prostě sebou nůžtičky a další ostré předměty nevozí a mýdlo a šampón využije jen hotelové anebo má kosmetiku v nádobkách do 100 ml, které se vejdou do litrového sáčku v příručním zavazadle. To je povoleno :-) Před cestou ostříhat a zapilovat nehty, nekovový pilníček je povolen. :)

LukasV
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09. 09. 2011, 11:38
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od LukasV »

Diskriminační je to, že lidé s kufrem zaberou v letadle tolik místa, že pak už nezbývá místo pro běžné batohy. A proč bych já měl ustupovat, mám také příruční zavazadlo do 10kg, ale na rozdíl od kufru se dá batoh zmáčknout, zmenšit. Nehledě na to, že batoh pod sedačkou z hlediska bezpečnosti také nic moc..
My se bohužel nevejdem do 10kg, protože jezdíme do zahraničí na delší dobu a tak budeme asi vždy jezdit s 1 odbaveným zavazadlem plus 1-2batohy..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Globik »

persona píše:A má-li někdo jen příruční zavazadlo, prostě sebou nůžtičky a další ostré předměty nevozí a mýdlo a šampón využije jen hotelové anebo má kosmetiku v nádobkách do 100 ml, které se vejdou do litrového sáčku v příručním zavazadle. To je povoleno :-) Před cestou ostříhat a zapilovat nehty, nekovový pilníček je povolen. :)

Nůžky do určité velikosti jsou již v EU dávno povoleny. Ty manikurní se do toho vejdou.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Globik »

LukasV píše:Diskriminační je to, že lidé s kufrem zaberou v letadle tolik místa, že pak už nezbývá místo pro běžné batohy. A proč bych já měl ustupovat, mám také příruční zavazadlo do 10kg, ale na rozdíl od kufru se dá batoh zmáčknout, zmenšit. Nehledě na to, že batoh pod sedačkou z hlediska bezpečnosti také nic moc..
My se bohužel nevejdem do 10kg, protože jezdíme do zahraničí na delší dobu a tak budeme asi vždy jezdit s 1 odbaveným zavazadlem plus 1-2batohy..
Tak si vozte kabinový kufřík a ne batoh :) Nebo létejte s civiliyovanými airlines, kde nikdo neurčuje,kam se co dá.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od Kamyl »

LukasV píše:Diskriminační je to, že lidé s kufrem zaberou v letadle tolik místa, že pak už nezbývá místo pro běžné batohy. A proč bych já měl ustupovat, mám také příruční zavazadlo do 10kg, ale na rozdíl od kufru se dá batoh zmáčknout, zmenšit. Nehledě na to, že batoh pod sedačkou z hlediska bezpečnosti také nic moc..
My se bohužel nevejdem do 10kg, protože jezdíme do zahraničí na delší dobu a tak budeme asi vždy jezdit s 1 odbaveným zavazadlem plus 1-2batohy..

No boooze, nam taky ted pri letu do MLA rikali, ze ty mensi batohy pod sedadla. Tak jsme ho dali pod sedadlo a byl klid (a taky jsme meli i odbaveny bagl). Koncekoncu jsem ho mel aspon po ruce a nemusel jsem chodit lovit veco do batohu do binu... Nevidim duvod, proc se kvuli takove pitomosti s nekym dohadovat... :roll:

raglic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 11. 2011, 08:57
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od raglic »

Prosím má někdo zkušenosti s tím jak to chodí, pokud potřebuji dvě zavazadla (plus příruční)? První zavazadlo zadám už při kupování letenek, druhé mi to však nenabízí, následně mi to spočítá částku k zaplacení a ta se mi z účtu zaplatí, a pochopila jsem, že další zavazadlo přidám až někdy poté pomocí "manage my bookings", ale to pak tedy ještě doplácím tu zbylou částku za druhé zavazadlo nebo se doplácí až na letišti? Není to potom dražší? Mohl by mi to prosím někdo objasnit jak přesně to mám zarezervovat abych mohla mít dvě zavazadla? Předem díky

charlie2025
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 168
Registrován: 08. 05. 2010, 21:04
Oblíbené typy letadel: A330, B777
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - odbavení a zavazadla

Příspěvek od charlie2025 »

CHECKED BAGGAGE

Each passenger may check in up to two checked bags upon payment of the applicable checked baggage fees by electing to purchase a checked baggage allowance of either 15 kilos or 20 kilos when make their initial booking. After the booking is made checked baggage can be added to a reservation via the Manage My Booking facility up to 4 hours before the scheduled flight departure time. The checked baggage fees are charged per person/per one way flight and are discounted when booked on-line.


Takze to chapu tak, ze pridas a zaplatis online v manage my booking druhe zavazadlo pote, co uz mas rezervaci s prvnim.


Odpovědět