Air Asia X

Moderátor: j.ree

Odpovědět
pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od pavelpmi »

HonzaLB píše:slibovaný rozhovor najdete zde
http://ekonomika.idnes.cz/praha-je-stal ... oakcie_fih

diky!


Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od Cestovatel »

HonzaLB píše:slibovaný rozhovor najdete zde
http://ekonomika.idnes.cz/praha-je-stal ... oakcie_fih

Velmi hodnotný rozhovor, děkuji!

Azran Osman Rani: Evropa je jiná, zdejší zákazníci jsou už naučení hledat levné letenky a obstarají si je sami.

Tak to je pro mě voda na mlýn. Požádám IDnes.cz o autorská práva na využívání této citace a vložím ji do automatické odpovědi v mailu :D

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od j.ree »

Ten pan mluvil fakt pekne. Presne vi co chce, co chteji lide a to se mi libi. Profitovat z toho urcite budou jak zakaznici tak i AirAsia X. Kurna, tak jeste aby ta Praha vysla!
Honzo, diky za ten rozhovor.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od skater »

Chystáte se nějak změnit i palubní zábavu?
Ano, budeme mít úplně jinou strategii. Zjistili jsme, že někde se to nevyplatí. Když odlétáte někde v půlnoci, i když vám nabídnu zábavu zdarma, koukat nebudete. Takže nás zajímají přenosná zařízení a ta budeme nasazovat podle toho, jaká bude na kterých letech poptávka.


Že by měli spadeno na iPody, které mělo ČSA na dáklkovkách? :D

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od PDan »

Slusny rozhovor, kez by bylo takovych vice...
Jen prosim Air Asia X a Praha to neee :wink: zatim nikdy vetsi zajem neprojevil (na rozdil od vaznych dalkovych zajemcu, kteri rovnez zatim nezacli :-( ), nelze soudit z jedne mapky roku 2007 a pak 10 let opakovat ze chteji do Prahy letat...


gorky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 05. 10. 2009, 18:44
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od gorky »

Caute,

chcel by som vas poziadat o radu. planujem cestovat do azie a riesim akurat kam a kolko ma to bude stat.takze v zasade som dost na zaciatku :)

cele by sa to malo odohrat buduci rok v juni. pri rieseni leteniek som narazil na air asia a zistil som,ze za super ceny sa da pocestovat oblast thajsko,vietnam,malajzia,indonesia, filipiny. letenku z europy som nasiel Vieden-Bangkok za 510 Eur.pokial sa da zohnat lepsie,pripadne tipy do ktorych miest v azii su lacnejsie lety,tak budem rad,ked poradite. ja som to pozeral a toto mi vyslo ako najlacnejsie.

k air asia. ako som pisal,najprv som bol nadseny,ale nasledne som na nete nasiel negativne reakcie ludi. chcel by som sa vas spytat,ci sa s nimi da zodpovedne naplanovat aj viac letov a nebude to skor trapenie.ci ceny od 20/30 Eur su konecne a ma nezkasiruju na inych veciach.

podla toho,co som tu cital,tak je tu vela zcestovanych ludi,tak by som sa chcel aj spytat na vas nazor na moj itinerar.

Vienna - Bangkok - Hanoj
Hanoi - Kuala Lumpur
Kuala Lumpu - Manila - Boracay
Boracay - Manila - Bangkok - Vieden

a posledna - technicka otazka. stravil som asi dve hodiny skusanim procesu online booking na air asia,ale nedokazal som sa dostat dalej kvoli telefonnemu cislu :oops:
skusal som vsetky mozne kombinacie zadania mojho mobilneho cisla,ale nic nechcel formular zobrat. neviete ako to ma spravne vyzerat?

Vopred dakujem za rady,
G.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od HonzaLB »

PDan píše:Slusny rozhovor, kez by bylo takovych vice...
Jen prosim Air Asia X a Praha to neee :wink: zatim nikdy vetsi zajem neprojevil (na rozdil od vaznych dalkovych zajemcu, kteri rovnez zatim nezacli :-( ), nelze soudit z jedne mapky roku 2007 a pak 10 let opakovat ze chteji do Prahy letat...

já bych nebyl takový pesimista. když jsem se ho ptal, jaké destinace v evropě připadají v úvahu, tak z něj praha vylezla na druhém místě. po moskvě, pak říkal ještě nice. nemyslím si, že je to takové ufo. 50% cestujících mu dělají Malajci a to není rozhodně chudá země a Praha je pro ně myslím atraktivní destinace. obávám se spíše toho, že více upřou síly na expanzi do číny a austrálie.

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od PDan »

HonzaLB píše:já bych nebyl takový pesimista. když jsem se ho ptal, jaké destinace v evropě připadají v úvahu, tak z něj praha vylezla na druhém místě. po moskvě, pak říkal ještě nice. nemyslím si, že je to takové ufo. 50% cestujících mu dělají Malajci a to není rozhodně chudá země a Praha je pro ně myslím atraktivní destinace. obávám se spíše toho, že více upřou síly na expanzi do číny a austrálie.

Jsem pesimista :-) Cim vetsi jakakoliv reklama, tim lepe... je to prece super, dostat spolecnost do podvedomi v CR ze sem budou letat, urcite ovlivni par lidi co si kdyztak koupi lety pres Londyn. Urcite "chteji" letat vsude, ale co z toho vyjde ? Jiste je mozne, ze zacnou v roce 2011 Prahu zkoumat a o dva roky pozdeji zacnou... ale zatim je ticho po pesine. Ze ticha voda brehy mele by bylo jen pozitivni na rozdil od jinych dopravcu co si v Praze podavaji dvere... Pulka manageru leteckych spolecnosti bude tvrdit, ze ma zajem o Prahu a letiste se pyrit, ze jedna, to nikoho k nicemu nezavazuje, ale AAX a Praha opravdu ted ne :-). Ale jinak rozhovor dobry, pokud se podari obdobny s Air Transat, Emirates, Qatar, Etihad, China Southern, Vietnam a dalsimi, rad si prectu.

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od ogan »

PDan: jo docela s tebou souhlasim. To už bylo informací co všechno sem bude létat, jak jsou jednání v plném proudu, jak je Praha na 1.místě v plánech toho či onoho dopravce, apod. Kdyby bývala byla realizována aspoň polovina z těch zpráv, tak už měla dneska Praha aspoň 10 dálkovek no a jaká je situace v reálu víme všichni :( Ale i tak si přeju aby to vyšlo, takže držme palce :wink: :wink: :wink:

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od HonzaLB »

PDan píše:
HonzaLB píše:já bych nebyl takový pesimista. když jsem se ho ptal, jaké destinace v evropě připadají v úvahu, tak z něj praha vylezla na druhém místě. po moskvě, pak říkal ještě nice. nemyslím si, že je to takové ufo. 50% cestujících mu dělají Malajci a to není rozhodně chudá země a Praha je pro ně myslím atraktivní destinace. obávám se spíše toho, že více upřou síly na expanzi do číny a austrálie.

Jsem pesimista :-) Cim vetsi jakakoliv reklama, tim lepe... je to prece super, dostat spolecnost do podvedomi v CR ze sem budou letat, urcite ovlivni par lidi co si kdyztak koupi lety pres Londyn. Urcite "chteji" letat vsude, ale co z toho vyjde ? Jiste je mozne, ze zacnou v roce 2011 Prahu zkoumat a o dva roky pozdeji zacnou... ale zatim je ticho po pesine. Ze ticha voda brehy mele by bylo jen pozitivni na rozdil od jinych dopravcu co si v Praze podavaji dvere... Pulka manageru leteckych spolecnosti bude tvrdit, ze ma zajem o Prahu a letiste se pyrit, ze jedna, to nikoho k nicemu nezavazuje, ale AAX a Praha opravdu ted ne :-). Ale jinak rozhovor dobry, pokud se podari obdobny s Air Transat, Emirates, Qatar, Etihad, China Southern, Vietnam a dalsimi, rad si prectu.

Tohle fakt není ovšem reklama ze strany Air Asia X. Rozhovor s nimi uháním cca rok. Když jsem byl v březnu v Malajsii na dovolené, tak už to vypadalo, že uženu i Tony Fernandese, předběžně to bylo domluvené, i jsem kvůli tomu poměrně dost utratil za nové lety zpět z Bornea do KL. Nakonec to nevyšlo jen kvůli tomu,že se vraceli z Londýna z launche AAX o den později, než plánovali. Letenku do KL na rozhovor kvůli AAX by mi znovu firma neproplatila, takže nezbývalo než čekat, až bude znovu v Evropě.
Domluva na Barcelonu s jejich tiskovým byl porod, dlouho mi tvrdili, že tam Azran nebude. Ani v Barceloně to nevznikalo jednoduše - měl dopolední vystoupení a pak prostě zmizel..nakonec se ukázal ještě odpo a to jsem ho konečně odchytl. Nikdo jiný ho separátně nemá, ani FlightGlobal:)Bohužel mi kvůli tomu uklouzl Stelios z easyJetu a přednáška šéfa route development Ryanairu, kde jsem stihl jen konec diskuse (odpověď typu I know you hate us, but 60 milion passengers don´t mě fakt bavila)
Ze všech šéfů airlines na mě Azran Osman Rani zapůsobil nejlépe. Chová se normálně, má to v hlavě srovnané, není absolutně povýšený a hlavně to, co říká, dává smysl (že, hoši v ČSA:))Není to typ O´Leary, co by všechny chtěl ovládnout a létat všude, prostě hledá mezeru na trhu a to se mu zatím daří.
Nemyslím, že by si dopravci v Praze podávali dveře. Qatar nám byl už na Routes na jaře podáván jako téměř jistota před podpisem...
World Low Cost Airlines je mimořádně zajímavá událost, i když místy trošku nudná:)ale pak nastoupí číňané ze spring airlines a zjistíte, že mělo smysl tam jet:)
na dalších rozhovorech se pracuje, i když Vietnam a China Southern nejsou mezi prioritami:)Air Transat bude aktuální snad brzy.Emirates u nás byly asi před třemi roky. Dost těžko se obhajují rozhovory s dopravci, kteří nelétají do Prahy: AAX je aspoň revoluční koncept a o cestě se rozhodovalo v době, kdy přišel ryanair s nápadem hajzlíků za euro či letů na stojáka a krachovaly skyeurope, takže to šlo obhájit:)

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od M-a-S »

Tak dalsi destinace AAX v Evrope je znama: dle airliners.net a ruznych medii (malajskych atd.) si AAX zajistili pristavaci prava na Paris Orly. Datum zahajeni linky pry bude oznameno v brzke dobe ...

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

otazka na HonzuLB, v clanku o Air Asia X ktery vysel v novinach (ne ten rozhovor co je na idnes.cz) z 5.rijna pises ".....odklada start dalkovych letu napriklad i irsky Ryanair".Muzes mi k tomu napsat nejake blizsi info?

Plus koukam ze clanek v novinach je z Barcelony (od naseho zvlastniho zpravodaje) a na konci je tve jmeno...to jsi ted zvlastni zpravodaj v Barcelone a nebo jsi snad kvuli rozhovoru cestoval do Spanelska?

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od Cestovatel »

MiraCBaBRNO píše:to jsi ted zvlastni zpravodaj v Barcelone a nebo jsi snad kvuli rozhovoru cestoval do Spanelska?

Občas to chce důsledně číst předchozí příspěvky...
HonzaLB: tentokrát bych měl z BCN přivézt rozhovor s CEO AAX.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Tak to jsem nejak zapomnel...urcite jsem to cetl ale pak jsem to nejak zazdil....
:oops:

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od IL62 »

BKK-HKT-KUL-DPS-KUL-BKK, celkem za 4250,-
Krome BKK-HKT(Boeing 737-300?) vsechny lety zanovnimi Airbusy 320.
Free seatting uz opravdu nefunguje nikde. To jsme zjistili hned na prvnim useku a proto jsme si na dalsi doplatili asi za 100,-CZK/let sedadla u exitu. Pohodlna je i prvni rada, taky za priplatek. Pokud chcete v letadle jist, potvrzuji, ze je lepsi objednat si predem. Jinak maji pouze sendvic s tunakem, koblihy, nebo nudle. Ceny velmi mirne.
LCC terminal v KUL je docela zazitek. Slouzi prakticky jenom pro AirAsia, snad krome dvou letu Tiger Airways do SIN.
Do letadel a z letadel se chodi pesky, po jakychsi zastresenych chodnicich. Po vyzve k nastupu do ledadla zkontroluje personal palubni vstupenku a oznami: "Denpasar - druhe letadlo vzadu vlevo!" Spravny stroj si uz musi najit kazdy sam. Priletajici a odletajici cestujici se michaji dohromady a obcas to na plose vypada jak na Vaclavaku. Nastesti pred kazdym letadlem jeste stoji letuska a v ruce ma ceduli s cislem letu a nazvem destinace.
V danny okamzik se ukazalo, ze je docela vyhodnejsi poridit s i v Indonesii "visa on arrival", nez viza klasicka. V DPS byl vecer docela provoz a na pasovce byly otevrene jen 2 prepazky, takze velke fronty. V nasem pripade jsme nejprve sli k pokladne, zaplatili 25,-USD a pak k prepazce na udeleni viza. Je to vsak otazka jedne minuty. Nic se nevyplnuje, zadne fotky. Urednik, ktery viza udeluje vsak zaroven provadi praci pasove kontroly, takze vsechno probihalo velice rychle, vzhledem k tomu, ze nas o viza zadalo asi jen 5. V BKK je procedura ponekud odlisna. Nejprve u jedne prepazky vyplnite zadost, prilozite foto a po udeleni viza musite na klasickou pasovou kontrolu.
V DPS se plati odletova taxa 150.000,- IDR, pouze cash a pouze v IDR!
Krome maleho zpozdeni z KUL do DPS cca 50 min, byly vsechny lety nacas.


Odpovědět