Air Asia X

Moderátor: j.ree

Odpovědět
IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od IL62 »

thetomik píše:Zdravím,
potřeboval bych poradit. Myslíte, že je reálné v 18:30 přiletět do Bangkoku s Qatar airways a stihnout odletět do Kuala Lumpur s AirAisa ve 20:20 ??? Jde mi o to, jestli stihnu vytlačkat z nich baťohy a natlačkat je na další let :)
díky za rady

Teoreticky se to stihnout da. O batohy bych se nebal. Jeste se mi nestalo, ze bych na zavazadla cekal. Vzdycky jsou na pasu drive nez ja. Nejvetsi zasek je na imigracnim. Otevreno maji vzdycky asi jen polovinu prepazek. Fronty dlouhe, a odbaveni velmi pomale. A uz vubec bych neriskoval Visa on arrival. Hodne taky zalezi na gatu pri priletu. Z takove E10, nebo F6 je to sviznou chuzi k pasovce urcite 10-15 minut. Nezapomen taky, ze AirAsia zavira Check-in 45 min pred odletem a prepazky maji az na uplem konci haly a v jinem poschodi nez jsou prilety. Ja bych to asi neriskoval.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od persona »

Opět akce za 7000 do Kuala Lumpur - začínám horečně plánovat koupi na podzim 2010. Co vy? :)

Update:

Ahoj, tak mám koupeno, ale asi jsem se i po 50tém on-line bookingu poprvé spletl a do Contact Information omylem vyplnil místo svých kontaktních údajů ty na kamarádku, která umí dobře anglicky v domnění, že tam mají být ty údaje na člověka na telefonu, který pomůže v nouzi. Bude to při odbavení problém (teď jim píšu na feedback formulář)? V sekci guest information na vytištěném itinerary je moje jméno i číslo pasu a totéž tam pochopitelně je včetně státu a doby expirace v systému. Díky za rady, teď jsem z toho v lehké panice jestli jsem nevyhodil pár tisíc nebo jestli je to nutné pro odbavení na letišti. Hádám, že snad ne, chtějí jen číslo rezervace a pas.

Itinerář - 24. 8. - 14. 9. - 279 GBP celkem včetně: 2 x 6 GBP za zavazadlo do 15 kg, 2 x 5 GBP za výběr sedačky a jídlo na cestě tam (international varianta) za 9 GBP. Po zpracování Českou spořitelnou to zatím v nezaúčtovaných položkách dělá 8320 Kč. I tak pěkné :)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od persona »

EDIT:

tak mi spravili bez problémů jméno v contact information a já sám jsem ještě upravil telefonní číslo - takže je vše v pořádku a začínám plánovat. Na helpdesku byli moc ochotní a reagovali už 2x bez jakýchkoli problémů po 3-7 dnech.

Začínám plánovat výlety:

Chtěl bych Kuala Lumpur jako základnu s odskokem na 3-4 dny do Singapuru (podruhé - zpáteční letenka je nyní za směšných cca 700 Kč) a tak na 5-7 dní do Bangkoku (poprvé - báječně levné hotely v srpnu a září - letenka teď tak do 2000 Kč), jen je to zrovna období vrcholných dešťů. Ale snad nebude tak zle. Má někdo osobní zkušenost s hlavním městem Thajska v deštivém období? Ještě jsem uvažoval o Hong Kongu (tak 5 dní) a Taipei (2-3 dny) - takový okruh jihovýchodní Asií - ale nechci ten pobyt zase tříštit a spěchat. Taktéž jsem si nevědomky naplánoval pobyt do Ramadánu v Malajsii, ale hotely, doprava a jiné prodejny jídla než muslimské by měly normálně fungovat, jak jsem si četl na webu. I zde uvítám vaše zkušenosti a tipy na 19 dnů čistého času dovolené (odečten přílet i odlet). Podotýkám, že s největší pravděpodobností pojedu sám a zajímají mě hlavně velká města a jejich kultura - pláže a příroda doplňkově.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od dejavu »

persona píše:Začínám plánovat výlety:

Chtěl bych Kuala Lumpur jako základnu s odskokem na 3-4 dny do Singapuru (podruhé - zpáteční letenka je nyní za směšných cca 700 Kč) a tak na 5-7 dní do Bangkoku (poprvé - báječně levné hotely v srpnu a září - letenka teď tak do 2000 Kč), jen je to zrovna období vrcholných dešťů. Ale snad nebude tak zle. Má někdo osobní zkušenost s hlavním městem Thajska v deštivém období? Ještě jsem uvažoval o Hong Kongu (tak 5 dní) a Taipei (2-3 dny) - takový okruh jihovýchodní Asií - ale nechci ten pobyt zase tříštit a spěchat. Taktéž jsem si nevědomky naplánoval pobyt do Ramadánu v Malajsii, ale hotely, doprava a jiné prodejny jídla než muslimské by měly normálně fungovat, jak jsem si četl na webu. I zde uvítám vaše zkušenosti a tipy na 19 dnů čistého času dovolené (odečten přílet i odlet). Podotýkám, že s největší pravděpodobností pojedu sám a zajímají mě hlavně velká města a jejich kultura - pláže a příroda doplňkově.

Doprucuju Hong Kong, ale z Kuala Lumpuru to jsou uz snad ctyri hodiny letu s Air Asia. Vedle Kuala Lumpuru je Macao (doprava lodi), jde udelat okruh tam do HK, zpet z Macaa. Oboje lita AA. Macao je zajimave a srandovni zaroven.
Taipei me nezaujal, sice lezi v hezkem udoli a Taipei 101 je brutalni, ale jinak nic extra. A uz je tam relativne draz nez v ostatnich castech regionu.
Kutching nebo Kota Kinabalu na Borneu nejsou prilis zajimava mesta, ale v jejich okoli je na co koukat. Auto ale temer nutne. Penang je vcelku nudny, Langkawi ma hezkou prirodu.
Ted jsem hledal KUL-SIN a nejlevnejsi byl JET Star, s kabinovkou jednosmerna snad uz za 50 malaskych penez vcetne poplatku. Vseobecne mi prislo, ze pokud se nekupuji letenky Air Asia hodne dopredu, tak jsou ted uz i levnejsi alternativy.

fevlad
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 28. 11. 2009, 18:27
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od fevlad »

Chystáme cestu s AirASIA STN-KUL-STN ale potrebujem vyriešit jeden problem, chceme letiet niekedyv polovici 12/2010 a návrat v 1/2011.Dcera ktorá ide so mnou teraz leží v nemocnici a bude tam asi ešte 1- 2 mesiace, má platnost pasu iba do 4/2011 .Chcem sa opýtat , ked kúpim letenky teraz a dám jej terajšie číslo pasu, budem potom vediet zmenit nové číslo pasu?
Dakujem za rady


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od persona »

Mrkněte na jejich web. Dnes začal výprodej letenek do Perthu a Melbourne z Kuala Lumpur. Našel jsem třeba 2./9. - 14. září zpátečku za 630 MYR z KUL do Melbourne, tj. asi 3650 Kč. Škoda, že jsem si nedal ještě týden v JV Asii navíc, tak bych otočil ještě Austrálii.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od HonzaLB »

karty připravit:-)
http://www.bernama.com/bernama/v5/newsb ... ?id=504337
Airasia X Offers Return Fares From Australia To London For Under A$250
MELBOURNE, June 8 (Bernama) -- AirAsia X is offering return fares from Australia to Britain from under A$240 as part of a 48-hour sale.

The tax-only fares also apply on routes across the entire AirAsia X network covering Malaysia and beyond.

The booking period runs for 48 hours from June 9 to 10 for travel between October 11 and November 14, 2010.

AirAsia X said the sale was in conjunction with it being named the 2010 World's Best Low Cost Airline in the annual World Airline Survey by Skytrax for the second consecutive year.

Fares to London (Stansted) via Kuala Lumpur and back from the Gold Coast are from A$217, from Perth from A$235 and from Melbourne from A$240.

From just A$10, passengers can also fly one way from Kuala Lumpur to a range of other destinations including Hangzhou, Tianjin, Taipei, Mumbai and New Delhi.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

nechci nejak rypat, ale ja to teda chapu jako akce na zpatecni letenky Z australie DO londyna a zpatky - ale ne Z londyna DO australie... :) takze kartu bych si pripravil, ale nejak se do ty australie budu muset dostat .)

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od Yankee Alpha »

HonzaLB píše:Fares to London (Stansted) via Kuala Lumpur and back from the Gold Coast are from A$217, from Perth from A$235 and from Melbourne from A$240.

Tragéd: Chápeš špatně :)

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Ano .. back .. jako zpatecni letenka, ne? :)

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od Spenlik »

Tragéde, teď si na to možná kápnul :D Pořád sem koukal v čem bude zakopanej pes, protože minulá akce Tremendously low fares dopadla tak jak dopadla, takže možná to bude tim, no necháme se překvapit, Gold Coast okolo 5000 rtrn by byl mazec :P

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od HonzaLB »

Tragedie_v_JZD píše:nechci nejak rypat, ale ja to teda chapu jako akce na zpatecni letenky Z australie DO londyna a zpatky - ale ne Z londyna DO australie... :) takze kartu bych si pripravil, ale nejak se do ty australie budu muset dostat .)

sám jsem zvědav, co z toho vyleze:-)každopádě AAX neumí udělat jednu letenku například Perth - Kuala - Londýn, takže se mi nezdá, že by jen na tuto akci dělali nějaký speciální rezervační systém, který by byl jen na cestu austrálie - londýn. ale mohou to obejít tím, že levný tarif se ukáže jen při cestě z Londýna po odletu z Austrálie

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od persona »

Pokud počítám správně jejich čas, uvidíme už za nějakých 20 minut. Já už si ale prasátko vysypal na srpen/září, maximálně bych potřeboval sehnat KUL nebo HKG pro druhou osobu - pokud to dopadne tak jak doufám :D

MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od MartinO2 »

Mimochodem je to u AirAsia stejne jako u ostatnich nizkonalkadovek, kdy je zpatecni letenka vydana jako dve jednosmerne, teda pokud neproletim cestu tam, tak cesta zpatky porad plati?

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Asia X

Příspěvek od persona »

Lidé na akcnichletenkach aktualni akci jiz probrali a vysledky nic moc.


Odpovědět