Nekale praktiky Ryanairu?

Moderátor: j.ree

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Nekale praktiky Ryanairu?

Příspěvek od maf »

Kamoska mi akurat pisala prihodu co sa im stalo na STN pri ceste do BTS na linke s oznacenim FR. Vsetko v pohode presli check inom, jeden zo skupiny dokonca doplacal 50 libier za nadvahu batoziny, presli osobnou kontrolou, tam si zmysleli ze ich prirucna batozina ma nadvahu, tak ich odporucili spat na check in, zase museli stat rad (medzitym zmenili gate pre odlet lietadla - s tym som sa este nestretol), odstali zase rad na check in potom spat ku gateom ktore boli zmenene, tak lietadlo nestihli, po reklamacii u pracovnikov Ryanairu im odporucili zakupit letenku na dalsi let za 250 libier. Ich batozinu ktora ide dole do lietadla nenalozili takze im ju vratili, ako vedeli ze zmeskaju? Alebo batozinu nakladaju az podla toho kto nastupi do lietadla?

Nepripada vam to divne? Zmeskali let aj ked boli na chceckine medzi prvymi a letisko dobre poznaju, anglictina je dobra cize neni problem sa dohovorit.

Nemoze to byt tak ze mali predanych viac leteniek ako pocet miest v lietadle a proste museli niekoho donutit zmeskat?
Neda sa zistit kolko ludi naozaj letelo letom zo dna 18.8. o 18:55?
Diky za odpovede.


Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

No, batohy se opravdu nakládají až podle toho, kdo opravdu dorazí na palubu /respektive vykládá se, když cestující nepřijde, z bezpečnostních důvodů/. Jinak těžko říct, jak to dělá Ryan, ale při overbookingu se standardně nabízí překnihování na jiný let za určitou částku kompenzace. Je zvláštní, že je nechali zmeškat, když jak říkáš už byli na PILu (passenger information list=seznam odbavených cestujících). Neviděl bych v tom konspiraci, spíš neschopnost.

David2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 24. 07. 2005, 10:54
Stav: Offline

Příspěvek od David2 »

Nám se před nedávnem stalo na STN to stejné, až na to, že jsme letadlo stihli. FR s tím nemá nic společného, jsou to praktiky letiště a letištní kontroly. Byli jsme hodně naštvaní a s těmi zřízenci nebyla vůbec žádná řeč. Musím říct, že jsme sice museli znovu do fronty na odbavení - stejně jak píšete vy, ale jinak byly zaměstnanci na odbavení velice slušní a něco jako poplatek za dodatečně odbavené zavazadlo ani nezkoušeli. V BRQ vyjel zmiňovaný kufr jako úplně poslední s nálepkou end bag.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Příspěvek od stano »

Podobne sa mne teraz stalo v Katanii so SkyEurope..boloo o jedneho cestujuceho viac..za to predsa nemôže prepravca, ale pozemné odbavenie...

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Příspěvek od RadekFM »

stano píše:Podobne sa mne teraz stalo v Katanii ...

Jak bylo v Catanii? Mas nejake doporuceni na pujcovny aut a na co si dat pozor? pristi tyden tam jedu taky.dik


stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Příspěvek od stano »

S požičovnou aut nemam skúsenosti. Netreba mat iluzie s Kataniou, pekne je je len centrum, omnoho zaujimavejsie su Syrakuzy a Taormina, prip. ine hist. mesta., more je naozaj v pohode. Strasny pozor davaj na zlodejov na motorkach, pridu aj po chodnikoch a zene strhnu kabelku z ruky. Prichadzaju dvaja, jeden kradne a druhy dava pozor z dialky, t.j. nroplati sa s tym jednym prist do konfliktu. Kabelka v ziadnom pripadne, len vak alebo ruksak pred sebou, aby sa nedal strhnut. Moju priatelku som musel drzať za ruku, aby ju s motorkou neodtiahol, tak silno si drzala kabelku v ruke...Takze vlastna skusenost.....Co sa tyka aut, je to snad mesto majster sveta, kde kazde auto je nejako poskodene...poškrabane, bez svetla a pod., snad len nove auto je na kratko v poriadku. Ja by som asi auto nepoziciaval, keby mi davali potom k nahrade škodu, ktoru niekto iny sposobil...Inak celkom dobre autobusove spojenia firmami Interbus a ATR...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

RadekFM píše:
stano píše:Podobne sa mne teraz stalo v Katanii ...

Jak bylo v Catanii? Mas nejake doporuceni na pujcovny aut a na co si dat pozor? pristi tyden tam jedu taky.dik


ja muzu doporucit http://www.argusrentals.com/

Dobra zkusenost s nima. Vyhleda ti to nejlevnejsi auto na danem letisti se vsema poplatkama (taxama, pojistenim, neomezenyma km, atd.)

Vyuzil jsem je tady v PRG a naprosta spokojenost.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Příspěvek od stano »

Teraz som hovoril so známymi, že v Catanii mali Fiat Pandu na týždeň za 300 Euro vratane plného havarijného poistenia.

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

stano píše:Teraz som hovoril so známymi, že v Catanii mali Fiat Pandu na týždeň za 300 Euro vratane plného havarijného poistenia.

Hm, to se ten Tvůj známej nechal pěkně oškubat sicilskou mafií :D

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od maf »

stano píše:Podobne sa mne teraz stalo v Katanii so SkyEurope..boloo o jedneho cestujuceho viac..za to predsa nemôže prepravca, ale pozemné odbavenie...


To akoze bolo o jedneho cestujuceho viac ako je pocet miest v lietadle?
Ved to asi spolocnost predala o jeden listok viac no nie?
Zajimave ze sa tak Katania zaplni. To si isiel z BTS?

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Příspěvek od stano »

maf píše:
stano píše:Podobne sa mne teraz stalo v Katanii so SkyEurope..boloo o jedneho cestujuceho viac..za to predsa nemôže prepravca, ale pozemné odbavenie...


To akoze bolo o jedneho cestujuceho viac ako je pocet miest v lietadle?
Ved to asi spolocnost predala o jeden listok viac no nie?
Zajimave ze sa tak Katania zaplni. To si isiel z BTS?


Lietadlo nebolo celkom plné, ale jedna mamička sa dostala do lietadla s dieťaťom, ktoré nebolo v pase. Cez pasovú kontrolu prešla, ale v lietadle zistili, že majú o jedného pax viac. Sky to musel hneď riešiť, ptrože po prílete do BTS by ho SK nemusela prijať a Sky by ho musela na vlastné náklady dopraviť nazad do Talianska. Bola to povrchnosť pozemnej kontroly....

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Příspěvek od stano »

maf píše:
stano píše:Podobne sa mne teraz stalo v Katanii so SkyEurope..boloo o jedneho cestujuceho viac..za to predsa nemôže prepravca, ale pozemné odbavenie...


To akoze bolo o jedneho cestujuceho viac ako je pocet miest v lietadle?
Ved to asi spolocnost predala o jeden listok viac no nie?
Zajimave ze sa tak Katania zaplni. To si isiel z BTS?


20.8. som letel do Katanie, lietadlo bolo plné, 95 perc. Talianov, čo boli v Rakúsku, nazad 27.8. bolo asi tretina pax zo SK, dovolenky a návštevy rodiny. Obsadenosť asi 130 pax

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Příspěvek od RadekFM »

stano, ales : diky za informace. auto jsem prave rezervoval pres argus rental. Doufam ze ho vratim cele, slysel jsem silenosti o sicilske doprave:)

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

RadekFM píše:stano, ales : diky za informace. auto jsem prave rezervoval pres argus rental. Doufam ze ho vratim cele, slysel jsem silenosti o sicilske doprave:)


Horší než u nás to není.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

RadekFM píše:
stano píše:Podobne sa mne teraz stalo v Katanii ...

Jak bylo v Catanii? Mas nejake doporuceni na pujcovny aut a na co si dat pozor? pristi tyden tam jedu taky.dik


ja tam letim 4.9. tak jestli neletime spolu...
jinak ta panda za 300to je celkem zlodejna ja sme to sondoval par mesicu dopredu a slo to za 120 stema ruznejma poplatkama nakonec sme od toho ale ustoupili a budem se pohybovat asi fs


Odpovědět