Jan Čech na Radiožurnálu: low-costi šidí vše

Moderátor: j.ree

michal_p
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 07. 07. 2003, 16:42
Stav: Offline

Jan Čech na Radiožurnálu: low-costi šidí vše

Příspěvek od michal_p »

Dneska jsem poslouchal na Radiožurnálu rozhovor s leteckým mechanikem Janem Čechem (autorem Čechovin). Docela mě zarazilo, co pan Čech odpověděl ohledně nízkonákladových aerolinií. Konkrétně na otázku, co šidí nízkonákladové aerolinie odpověděl, že všechno a že to může jednou skončit velkým průšvihem. Myslel jsem si, že stejné předpisy platí v Evropě i pro tyto společnosti a že není možné něco jen tak "šidit". Nebo tomu tak není a lowcosty mohou výrazně šetřit na údržbě?


Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Low-cost společnosti

Příspěvek od Skybob »

michal_p píše:Dneska jsem poslouchal na Radiožurnálu rozhovor s leteckým mechanikem Janem Čechem (autorem Čechovin). Docela mě zarazilo, co pan Čech odpověděl ohledně nízkonákladových aerolinií. Konkrétně na otázku, co šidí nízkonákladové aerolinie odpověděl, že všechno a že to může jednou skončit velkým průšvihem. Myslel jsem si, že stejné předpisy platí v Evropě i pro tyto společnosti a že není možné něco jen tak "šidit". Nebo tomu tak není a lowcosty mohou výrazně šetřit na údržbě?


Na údržbě asi těžko, maximálně na tom že PAX jsou nahňácaný na sebe a že letadlo nemá průlet hodinu a víc, ale jen třeba 30 min. Já nevim, ale tomuhle nevěřim že by si někdo dovolil riskovat až takhle moc :roll:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

myslím, že pan čech si velmi zahrává:-)být LCC, tak ho zažaluju za šíření poplašné zprávy...protože to, co říká, je zejména v Evropě fakt bullshit:)

Awro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 22. 10. 2007, 12:28
Stav: Offline

Příspěvek od Awro »

euroflyer píše:myslím, že pan čech si velmi zahrává:-)být LCC, tak ho zažaluju za šíření poplašné zprávy...protože to, co říká, je zejména v Evropě fakt bullshit:)

demokracie, to je to oč tu běží :) a k čemu by LCC bylo, že by se jim omluvil ?

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Týpek co dělal 30 let cabin crew u Alitalia mi řek, že by s lowcostem nikdy neletěl, taky mi řikal cosi o tom, že ty prachy někde musí ušetřit, a že to šetří hodně na technickym stavu a tak... Ale odkud má svoje zdroje, to bůh ví... třeba si to jenom myslí


Awro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 22. 10. 2007, 12:28
Stav: Offline

Příspěvek od Awro »

Carlos_Plzeň píše:Týpek co dělal 30 let cabin crew u Alitalia mi řek, že by s lowcostem nikdy neletěl, taky mi řikal cosi o tom, že ty prachy někde musí ušetřit, a že to šetří hodně na technickym stavu a tak... Ale odkud má svoje zdroje, to bůh ví... třeba si to jenom myslí

podle mě LCC spolíhají hodně na novotu letadel :) až teda na jet2 :-D

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

euroflyer píše:myslím, že pan čech si velmi zahrává:-)být LCC, tak ho zažaluju za šíření poplašné zprávy...protože to, co říká, je zejména v Evropě fakt bullshit:)


Jsou to takové pivní řeči, které se hodí do hospody a ne do celostátního rozhlasu. Nemám rád takovéhle paušalizování a házení všech do jednoho pytle, pokud má pan Čech nějaké konkrétní informace, že není vše u lowcostů v pořádku, tak by bylo dobré, aby když řekne A, taky řekl B, jinak je to fakt na úrovni pomluv a poplašné zprávy.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Hmm, tak dik, za chvili letime s NE do Malagy a hned je mi lip... :lol:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

Awro píše:
euroflyer píše:myslím, že pan čech si velmi zahrává:-)být LCC, tak ho zažaluju za šíření poplašné zprávy...protože to, co říká, je zejména v Evropě fakt bullshit:)

demokracie, to je to oč tu běží :) a k čemu by LCC bylo, že by se jim omluvil ?

demokracie neznamená, že si můžeš říkat cokoliv bez toho, aniž by jsi nemusel nést právní důsledky za své výroky. Když o Tobě řeknu, že kradeš a že jsi mi znásilnil sestru, budeš taky pravděpodobně požadovat minimálně omluvu či odškodné za to, že jsem Tě pošpinil lživými výroky.
LCC tahle slova můžou velmi, velmi poškodit. Běžný cestující, který se v tom nevyzná, teď třeba řeší nákup letenky do Paříže. NE je levnější než OK, ale zase je to lowcost a o tom teď v rádiu říkali, že se o letadla nestarají a mohli bychom spadnout. Takto uvažuje velká část národa. NE o tohoto cestující přijde, jen kvůli tomu, že nějaký pan Čech promluvil.
Možná by také mohl pan Čech promluvit, čím klasické aerolinie létají, srovnat stáří letadel atd. Že za oceán létají od ČSA parníky, které mají za rok x návratů na letiště kvůli technické závadě atd.
To, že mechanik od Alitalie nadává na lowcost mi přijde informace zhruba stejně hodnotná, jako že venku prší a tudíž je tam mokro:-)V Alitalii by se měli spíše starat, aby měli brzo co servisovat:-)

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

euroflyer píše:demokracie neznamená, že si můžeš říkat cokoliv bez toho, aniž by jsi nemusel nést právní důsledky za své výroky. Když o Tobě řeknu, že kradeš a že jsi mi znásilnil sestru, budeš taky pravděpodobně požadovat minimálně omluvu či odškodné za to, že jsem Tě pošpinil lživými výroky.
LCC tahle slova můžou velmi, velmi poškodit. Běžný cestující, který se v tom nevyzná, teď třeba řeší nákup letenky do Paříže. NE je levnější než OK, ale zase je to lowcost a o tom teď v rádiu říkali, že se o letadla nestarají a mohli bychom spadnout. Takto uvažuje velká část národa. NE o tohoto cestující přijde, jen kvůli tomu, že nějaký pan Čech promluvil.
Možná by také mohl pan Čech promluvit, čím klasické aerolinie létají, srovnat stáří letadel atd. Že za oceán létají od ČSA parníky, které mají za rok x návratů na letiště kvůli technické závadě atd.
To, že mechanik od Alitalie nadává na lowcost mi přijde informace zhruba stejně hodnotná, jako že venku prší a tudíž je tam mokro:-)V Alitalii by se měli spíše starat, aby měli brzo co servisovat:-)


jenom poznámka, cabin crew neni mechanik ;)

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

Carlos_Plzeň píše:jenom poznámka, cabin crew neni mechanik ;)


sorry, špatně jsem četl:-)jak mě vytočilo, že nějakej jantar z alitalie hází špínu na LCC-)

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Lítám půl na půl LCC a normální aerolinky a nevidím rozdíl v bezpečnosti. Třeba takovej Ryanair si nemůže dovolit nějaký pochybení, protože by to pro něj znamenalo okamžitej stop. Pokud by se nedejbože LCC stalo něco podobného jako Spanairu, následky by pro něj byly daleko daleko horší. No já jen, že takhle určitě neuvažuju: "dneska letím s LCC, tak se klepu, zítra poletím s ČSA, tak jsem klidnej." :)

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Příspěvek od OKTVC »

Situace s udrzbou u cizich low cost dopravcu je opravdu na hrane :-( cas ukaze...

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

OKTVC píše:Situace s udrzbou u cizich low cost dopravcu je opravdu na hrane :-( cas ukaze...


U koho například? Čas ukáže = havárie?

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

OKTVC píše:Situace s udrzbou u cizich low cost dopravcu je opravdu na hrane :-( cas ukaze...


:roll: :roll: :roll: řekni konkrétní případ co je na hraně... :roll:


Odpovědět