Poprvé s Ryanair

Moderátor: j.ree

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

stealth: Neletěl jsi takhle náhodou zpátky v pátek 7.11. ráno? Jestli jo tak jsi potkal naší bandu která s příručníma zavazadlama byla na skoro dvoutýdenim tripu po maroku a dublinu :-D V brusselu pri prestupu z Maroka jsme ty zavazadla meli jeste presne na rozmery a hmotnost,ale v dublinu jsme udelali takovy nakupy, ze jsme se pri ty posledni kontrole modlili at to nemusime cpat do tech kleci jak v Bruselu a Frankfurtu :-D


Jinak stan mi prošel i s kolíkama jak v PRG,tak v ATH


stealth
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 11. 2008, 16:06
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od stealth »

Nene, byli jsme od stredy 5.11 - 9.11. Dublin je krasne mesto, byl to sok se vratit zpatky do Ostravy :(

ps: nakupovani v dublinu je kapitola sama o sobe, byli jsme nadseni, hlavne pritelkyne, ktera z pennies vubec nechtela pryc :) Znacky a obchody, ktere zna maximalne z filmu, nebo casopisu.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

stealth píše:Nene, byli jsme od stredy 5.11 - 9.11. Dublin je krasne mesto, byl to sok se vratit zpatky do Ostravy :(

ps: nakupovani v dublinu je kapitola sama o sobe, byli jsme nadseni, hlavne pritelkyne, ktera z pennies vubec nechtela pryc :) Znacky a obchody, ktere zna maximalne z filmu, nebo casopisu.

Presne tak, uz planuju az tam vezmu pritulku :-] Nakoupil jsem si tam kozeny boty do spolecnosti na plesy atd. za 10 euro, mikiny za 9 euro. Supr tricko za euro(meli chybu v cene :-D ) Mit vic casu a mista tak nenakupuju jinde nez tam...

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od vita »

Taky letím prvně s Ryanairem a taky řeším kufr...přeměřoval jsem ho, má 51x39x24, a taky se toho bojím, u MD-88 Delty jsem měl problém ho nacpat do binu. Jak to chtějí oni, tak to nešlo, tak jsem to dal našířku, to mě letuška požádala, ať to udělám tak, jak to má být, tak jsem to dal místo kolečkama napřed, kolečkama nakonec a šlo to....mám to risknout i v případě Brna a Londýna?

A další věc, letí s náma 16ti letá slečna bez rodičů, jak mám pochopit tohle:
Unaccompanied minors aged 14 -17 years travelling must present the required valid photo-id at check-in. The parent or guardian of the unaccompanied minors, are required to remain in the airport until the flight has departed.
Dá se za ten doprovod považovat jakákoliv osoba starší 18ti let letící na jednu letenku nebo to musí být rodič či zákonný zástupce? Jelikož tam o rodičích nic nepíšou, tak logika mi říká, že my jako doprovod postačujeme :) Napsal bych si do Ryanairu, ale oni nemají na stránkách žádný kontaktní mail :(

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

vita píše:Jelikož tam o rodičích nic nepíšou, tak logika mi říká, že my jako doprovod postačujeme :)

Myslim, ze tvoje logika je spravna. A prinejhorsim se prohlasis za zakonneho zastupce :)


mapo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 01. 04. 2006, 19:04
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od mapo »

vita píše:A další věc, letí s náma 16ti letá slečna bez rodičů, jak mám pochopit tohle:
Unaccompanied minors aged 14 -17 years travelling must present the required valid photo-id at check-in. The parent or guardian of the unaccompanied minors, are required to remain in the airport until the flight has departed.
Dá se za ten doprovod považovat jakákoliv osoba starší 18ti let letící na jednu letenku nebo to musí být rodič či zákonný zástupce? Jelikož tam o rodičích nic nepíšou, tak logika mi říká, že my jako doprovod postačujeme :) Napsal bych si do Ryanairu, ale oni nemají na stránkách žádný kontaktní mail :(


Vcera sme leteli BTS-BGY-BTS (3x17roku a jeden 18) nikdo sme tam nemneli rodice a vsichni sme bez problemu odleteli na web check-in

AdamBo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 17. 04. 2008, 16:20
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od AdamBo »

Je to dva týdny, co jsem se vrátil z Maroka. Všude prošlo zavazadlo v poho, akorát ve Fesu buzerovali, tak jsem musel z batohu vyhodit nějaký jídlo, aby to bylo OK.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Tak to mě ve Fesu ani nenechali projít rámem ani nešacovali( nestíhali a my sme byli mezi posledníma), takže v bundě sem moh mít klidně pistoli nebo tři kila Semtexu a nikdo by na nic nepřišel :?

RobbieManCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 12. 2008, 08:06
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od RobbieManCZ »

nevíte někdo, prosím vás, jestli musím u ryanairu platit za kazdy let zvlast, to znamena jestli se neda udelat vicesegmentova, abych nemusel slozite bookovat x letenek a zaplatil vse najednou, diky za odpoved

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od Argil »

RobbieManCZ: U Ryanairu to nejde, tam jde jen jednosměrně nebo zpátečka, nic víc. Multisegmentové letenky umí z LC co já vím tak jen easyJet.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od Globik »

Kamyl píše:Rozmer zavazadla o 3 cm bych neresil taky. Nekde sice maji ramy, pres ktere to zavazadlo musi projit/zastrcit (stalo se mi jednou v GRO), nicmene ty 3 centaky asi nikdo resit nebude.

Nevím, kdo má jaké zkušenosti z PRG - TS2, ale v dubnu mě chtěli vrátit na checkin, protože jsem měl kufřík tlustý tak 30 cm. Tak jsem z něj chtěl vyndat deku a papíry ze zadní kapsy a narvat ho tam, ale to si už všimli, že tam mám kabinovou visačku od LH, tak mě pustili.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od j.ree »

Argil píše:RobbieManCZ: U Ryanairu to nejde, tam jde jen jednosměrně nebo zpátečka, nic víc. Multisegmentové letenky umí z LC co já vím tak jen easyJet.


Chtel si rict Skyeurope

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od Kamyl »

EasyJet taky... (SE nevim...)

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od Argil »

j.ree píše:Chtel si rict Skyeurope

Nikoliv, SkyEurope umí jen přestupní letenky, skutečný multisegment umí jen easyJet ... osobně ověřeno, kupováno 7 segmentů na jednu platbu kartou.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé s Ryanair

Příspěvek od j.ree »

Tak to sem mel asi spatnou predstavu o pojmu multisegment. Co to teda je? Sem mel za to ze to je prave situace u Skyeurope. :)


Odpovědět