Ryanair - problémy s platbou letenek

Moderátor: j.ree

jtuma007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 01. 2009, 14:47
Stav: Offline

Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od jtuma007 »

Ahoj, omlouvám se předem za založení nového vlákna, možná se téma již probíralo v megatématu "Ryanair", ale prosím o vaše zkušenosti s problémy při platbě českými platebními kartami.

Moje story: Systém odmítá moji Visa Electron přijmout ke zpracování

Pořídil jsem si kartu Visa Electron (novinka u mBank pro business účty). Při pokusu zaplatit touto kartou mi okamžitě vyskočí chybová hláška, že zvolený typ karty neodpovídá číslu karty, nebo jsem špatně zadal číslo nebo jméno. Ani se neobjeví "processing", zjevně nedochází ke komunikaci s bankou. Karta je typu Visa Electron a platil jsem s ní jinde na internetu ok.

Jsem v tom sám, nebo se i Vám nedaří zaplatit Visou Electron.

Díky, Jirka


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Electron od ČS, placeno několikrát v průběhu roku, naposled dneska v poledne 3x5liber a vždy bez problémů.

Electron od Komerčky jako kreditka- nemožné platit online- neodblokují to pro platby na netu ani kdyby ste se před nima na hlavu stavěli.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Kamyl »

Ahoj, omlouvám se předem za založení nového vlákna, možná se téma již probíralo v megatématu "Ryanair", ale prosím o vaše zkušenosti s problémy při platbě českými platebními kartami.

Jo, probiralo se to v megavlakne Ryanair a to dokonce v minulych dnech, takze nemusis ani moc hledat, bude to na konci vlakna. Asi se nikomu nebude chtit to tu vsechno psat v kratke dobe znova... :wink:

Moje story: Systém odmítá moji Visa Electron přijmout ke zpracování

Pořídil jsem si kartu Visa Electron (novinka u mBank pro business účty). Při pokusu zaplatit touto kartou mi okamžitě vyskočí chybová hláška, že zvolený typ karty neodpovídá číslu karty, nebo jsem špatně zadal číslo nebo jméno. Ani se neobjeví "processing", zjevně nedochází ke komunikaci s bankou. Karta je typu Visa Electron a platil jsem s ní jinde na internetu ok.

Jsem v tom sám, nebo se i Vám nedaří zaplatit Visou Electron.

Díky, Jirka

Jinak za sebe - plativam u Ryana casto a naposledy asi pred 14 dny a vzdycky bez problemu...

jtuma007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 01. 2009, 14:47
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od jtuma007 »

Super, dík za odpověď.
Pokud Vám platby fungují, super! Jen kdyžtak napište co za banku a produkt máte - pokud se to nevyřeší raději bych si založil nový účet než platit poplatky za ostatní karty.
Jirka

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Kamyl »

u Ryana, EasyJet, atd... platim pomoci VISA Electron od Ceske sporitelny.


Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Argil »

Mám Visu electron od ČS - aktivovány internetové platby a nastaven nenulový limit + aktivovány MOTO platby, které byly dřív u Ryana nutností - nevím jak teď, a nastaven nenulový limit :)

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Ryanair:
Pokus o nakup par halirovych letenek -neuspech
Pokus o nakup 5kc letenk- neuspech
Easy Jet:
nakup letenky za par tisic-v pohode
Vse v poslednich cca 2 mesicich, ale spis behem poslednich 14 dnu.
Karta u Raifeisenbank, vydana v jakemsi Exclusive programu..je to k nejakemu bonus programu..platby povolene, limit nenulovy..no a nefunguje.vice viz mega valkno Ryanair.
Naposledy upravil(a) MiraCBaBRNO dne 29. 01. 2009, 08:18, celkem upraveno 1 x.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Dnes jsem se konecne dostal do Ceske Sporitelny a uz mam zazadano o kartu...pry do 10 dnu bude..tak honem, honem...

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Nechci nikomu delat reklamu, ale tip na electron kartu zdarma, plus celkem zajimave ostatni parametry uctu(ktery je take sam o sobe zdarma) http://www.volksbankshop.cz/vb/jnp/cz/u ... Konto.html
Premyslim o tom...nema to nekdo nahodou?Pripadne nejake zkusenosti s nakupem u FR?

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od procvi »

Kupoval jsem zpáteční centové letenky BTS-BGY, vše ok. A dnes o dva dny později chci koupit zase centovou letenku PRG-HHN, ale nejde mi to. Poraďte

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Ja jsem kupoval u Ryanu pred cca 14 dny kartou od sporitelny, vse OK, a zkousel jsme i tu kartu od Volksbank, o ktere pisu nahore a ta mi nefungovala...

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od procvi »

MiraCBaBRNO píše:Ja jsem kupoval u Ryanu pred cca 14 dny kartou od sporitelny, vse OK, a zkousel jsme i tu kartu od Volksbank, o ktere pisu nahore a ta mi nefungovala...


To není možný. Chtěl jsem si udělat trip PRG-HHN-NYO-BTS a jde mi koupit jen úsek z HHN do NYO. Mám taky Visa Electron od ČS.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Kamyl »

Uff, probiralo se to tady uz hodnekrat, takze znova... :wink:
Segment PRG-HHN stoji u centovek 0,01 Kč, coz nase banky tak nizkou castku nejak neumi zpracovat... HHN-NYO je za 0,01 € a tech 28 haliru uz zpracovat umi. NYO-BTS je za 0,01 SEK, coz jsou necele 3 halire, takze to taky neumi. Nevim od jake castky to umi banka zpracovat, mozna az od 10 haliru nahoru napr., ale to jen spekuluju. Ja vcera jednomu znamemu kupoval jeden segment WRO-NRN za 0,01 PLN a taky mi tech 6 haliru neslo zaplatit, tak jsem k tomu musel vzit priority boarding za 8 PLN a uz to slo.
Takze pokud vam to nejde, tak treba vzemete priority, nebo u jednoho cloveka zaplatte pojisteni, proste aby ta castka byla vyssi...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Malvolio »

Já mám VISA Electron od ČS a centovky mi normálně jde kupovat, odečte se mi přesně těch pár halířů. Pro ilustraci výpis z banky:

RYANAIR INT 0000000J2 DUBLIN 24/12/2008 22122008 -0.26
---
*IE DUBLIN RYANAIR INT 000
Popl. Kč 0.00
Částka Kč 0.26
Součet Kč 0.26
CM: EUR 0.01

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od mex »

to Malvolio: centovky to vezme... nebere to "halirovky" ... zkousel jsem 0,08 CZK a taky nic... nechtel jsem zbytecne plytvat letenkama tak jsem koupil zpatecni s tim ze poletim jenom zpatecni... taky reseni... ale rekl bych ze tenhle problem uz tu byl rozebiran minimalne 5x :) pri kazdy "FREE" akci ryanairu:)


Odpovědět