Odbavení zavazadel online Ryanair

Moderátor: j.ree

vivagraffin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 01. 2009, 17:16
Stav: Offline

Odbavení zavazadel online Ryanair

Příspěvek od vivagraffin »

Dobrý den. Zvolil jsem u ryanairu 1 zavazadlo to zav.prostoru + odbavení online. Nevíte někdo prosím jak to probíhá a jak pak s tím zavazadlem na letišti ? To dostanu na netu papír k tomu zavazadlu a ten pak předám u odbavovny ryanu pro tento let ? Díky moc. Váš nezkušený Jura :-)


MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Staci ti v klidu jen to rezervacni cislo, vypada nejak takhle:NA4RTS, to jim ukazes (takze si vytisnkni ten konfirmacni email, je tam cislo a dalsi veci) a das pas a to je vsechno co potrebujes.
Prijdes k prepazce das jim ten kod a pas, pak kufr, vymenou za kufr dostanes listecek s cislem kufru a jdes k odletu...

vivagraffin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 01. 2009, 17:16
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od vivagraffin »

super díky..přesně v tohle jsem doufal...hurá do Londýna :-)

Mara6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 05. 2009, 13:50
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od Mara6 »

Dobry den, mam jsem ve stejne situaci jako kolega.
Dal jsem si zavazadlo do zav.prostoru do 15 kg.Přiruční si mohu vzit sebou, alespoň doufám.
Dal jsem si odbavení Web check-in.Po check-in jsem dosel az k tisku letenky a dole na letence mám napsáno CABINE BAG ONLY.Tak jsem trochu znejistěl a teď nevim co bude na letišti jestli je to ok nebo to musím něják řešit.
V cestovaní letadlem patřím mezi nováčky.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověd nebo pomoc.dik

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od Zlin142 »

Mara6 píše:Po check-in jsem dosel az k tisku letenky a dole na letence mám napsáno CABINE BAG ONLY.Tak jsem trochu znejistěl a teď nevim co bude na letišti jestli je to ok nebo to musím něják řešit.
V cestovaní letadlem patřím mezi nováčky.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověd nebo pomoc.dik


Podle všeho došlo k nějaké chybě a nejspíš to dopadne tak, že zaplatíš za odbavení zavazadla na letišti, tj. 20 GBP tam a to samé při cestě zpět (a při troše štěstí možná i za check-in na letišti, tj. 10 GBP tam a zpět taktéž 10 GBP) http://www.ryanair.com/site/CZ/faqs.php?sect=CHARGES.
Řešit to přirozeně můžeš zavoláním na zákaznickou linku Ryanairu http://www.ryanair.com/site/CZ/faqs.php?sect=CONTACT&div=call_ctr, ale když zavoláš z okna výsledný efekt bude zhruba stejný a ještě ušetříš za hovor do zahraničí... :wink: :evil: neboť Ryanair vyznává obchodní filosofii že "platíte za letenky tak "málo" takže s vámi můžeme vyjebávat dle libosti"
Vítej do světa cestování s Ryanairem - když vše funguje a jde hladce je to super a stojí to málo, ale když se vyskytne nějaký zádrhel je to pěkně na pikaču (a docela drahou pikaču). Jako začátečník jsi možná měl nejdřív nabrat zkušenosti s nějakou solidnější aerolinkou, která s cestujícími nejedná jako s dobytkem.


luke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 05. 2009, 19:12
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od luke »

MiraCBaBRNO píše:Staci ti v klidu jen to rezervacni cislo, vypada nejak takhle:NA4RTS, to jim ukazes (takze si vytisnkni ten konfirmacni email, je tam cislo a dalsi veci) a das pas a to je vsechno co potrebujes.
Prijdes k prepazce das jim ten kod a pas, pak kufr, vymenou za kufr dostanes listecek s cislem kufru a jdes k odletu...


jeste se připojím se začátečnickým dotazem :-)
Mám taky on-line odbavení a jedno zavazadlo do zavazadlového prostoru. Pochopil jsem tedy správně že zavazadlo odevzdám u přpážky, ale sebe musím odbavit už z domova(a zřejmě si i vytisknout)?
díky.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od persona »

zlin142: není to trochu přehnané? Cattle carrier, Ryanairesque experience a podobných přirovnání je plný britský tisk, který se pravidelně rozhořčuje, jak je to to cestování s Ryanem nechutně drahé a nedůstojné. Pokud má člověk 80% letenek s touto společností za 500 Kč úsek a méně, nemusí to člověka tak trápit, když jednou připlatí. Já začínal se Smart Wings (měl jsem štěstí) a skoro hned pak Ryanair a nějaké trauma to na mě nezanechalo :D

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od vmachalik »

Poraďte mi, budu potřebovat pro let do Londýna a zpět pas nebo stačí občanka pro online checking a kontrolu na letišti?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od Malvolio »

vmachalik píše:Poraďte mi, budu potřebovat pro let do Londýna a zpět pas nebo stačí občanka pro online checking a kontrolu na letišti?

Stačí občanka.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od vmachalik »

Takže pasová kontrola se konat nebude i když není UK v Schengenu???

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od Malvolio »

vmachalik píše:Takže pasová kontrola se konat nebude i když není UK v Schengenu???

Pasová kontrola se konat bude, ale ukázat na ní stačí občanku.

luke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 05. 2009, 19:12
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od luke »

ještě prosím o odpoveď na:

jeste se připojím se začátečnickým dotazem :-)
Mám taky on-line odbavení a jedno zavazadlo do zavazadlového prostoru. Pochopil jsem tedy správně že zavazadlo odevzdám u přpážky, ale sebe musím odbavit už z domova(a zřejmě si i vytisknout)?
díky.


za pár dní odlétám :-)

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od vmachalik »

Jak to udělat,aby se check-in provedl pro cestu tam a zároveň i ZPĚT!!!
A ještě při vyplňování údajů nevím, jestli mám nechat položku "Check in for Outbound Flight" zaškrtnutou nebo ne (a co to znamená).
Dík.
v.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od vmachalik »

Mám dotaz, zda se Vám stalo někdy, že po online check-in se vám vygeneruje palubní lístek jen pro cestu tam a zpět NE??? (mám zaškrtnuto "reprint for Outbound Flight").
Dík za rady.
v.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Odbavení zavazadel online ryanair

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

To se muze snadno stat tehdy, kdyz je zpatecni cesta vic nez za 14 dni od data check inu.

Jeste jednou jinak.Online check in jde 14dni predem az 3hodiny(ted nevim presne), tzn. letim treba 16.6. tam a az 20.6. zpet, tzn. dnes 3.6. pujde check in jen na let tam...a sedmeho pujdu uz na obe cesty.


Odpovědět