Low-cost airlines - Itálie

Moderátor: j.ree

Odpovědět
BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od BA001 »

Nová low-cost společnost v Praze?
Nejdřív to byly jen takové drby, ale v posledních dnech se ty drby objevily i na celkem seriózních stránkách, takže třeba o tom někdo víte víc:
řeč je o nové italské low-cost společnosti Volareweb, o které proběhla nějaké zprávička na airways.cz i v Aktualitách. Tuhle společnost zakládá finanční skupina Volare Group (kromě Volare Airlines vlastní také Air Europe). Nová společnost by měla lítat s šesti A320-200 půjčenými od Volare Airlines. Volareweb chtějí lítat na vnitrostátních linkách (destinace: Milano, Řím, Neapol, Palermo, Benátky, ceny už od 9 euro), ale chtěla by také konkurovat evropským (hlavně britským a německým) low-costům, kteří si v Itálii vybudovali řadu oblíbených destinací (namátkou Pisa, Ciampiano, Bergamo) a Ryanair má dokonce v Bergamu regionální mini-hub. Volareweb zvažují pravidelné no-frill lety do těchto evropských měst: Barcelona, Londýn, Brusel, Paříž, Bukurešť(!) a Praha.
Problém je v tom, že stránka www.volareweb.com momentálně nefunguje a tak jsem informace nemohl ověřit. Nevíte náhodou někdo něco víc?


Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od Richiee »

Bukurešt?No to je síla,ale je vidět,že by se tam mohlo něco dít!
Praha?To nevim,ale asi to bude pravda.Vemte si to s GgermanWingsem-no PRG je v jednání,stejně jako WAW nebo BUD a bylo to jistý!Jupííííííííí!Zase se mi nabízí otázka,když furt říkáte že v PRG jsou jen ČSA:A Volareweb ve VIE,BUD,WAW?

michalplot
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 13. 01. 2003, 21:15
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od michalplot »

Trochu sem brouzdal po netu a zjistil sem následující. podle internetových stránek www.bis-nis.com začnou pravidelný linky od 2. dubna. Mezinárodní destinace který zatím uvádějí jsou Paříž, Frankfurt, Brusel a Madrid. Lítat by se mělo z Milána a Benátek a ceny by měly začínat podle tohoto serveru už od 1 EUR do 59 EUR.
Jinak sem prolezl víc stránek a všude zatím uvádějí to samé. Tak si budem muset počkat jak to s volareweb.com a PRG nakonec dopadne.

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od BA001 »

Volareweb opravdu míří do Prahy, ta zpráva už je definitivně potvrzená. Teď už jen zbývá počkat si pár dní na zprovoznění internetové stránky Volareweb, abychom se dozvěděli, kdy do PRG Volareweb začnou lítat a odkud přesně. Mimochodem, potvrzená je i ta Bukurešť a ostatní destinace, o nichž tu byla řeč (Barcelona, Madrid, Brussel, Paříž, Londýn + zmiňovaná italská města).

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od Richiee »

Skvělýýýý!A kde jsi to vzal?


BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od BA001 »

Tak především už funguje (alespoň formálně) internetová stránka Volareweb a schválně se tam zkus zaregistrovat Richiee a určitě tě potěší, které letiště najdeš v nabídce Select nearest airport. :)

Hodně zajímavý je i postoj Alitalie. Ta totiž prohlásila, že zvažuje spolupráci s některou italskou low-cost společností, přičemž vlastní low-cost společnost určitě zakládat nehodlá. Ihned se objevila domněnka, že by se mohlo jednat právě o Volareweb, neboť Alitalia a Volare group spolu úzce spolupracují. Kontrakt o code-sahringu a spolupráci s low-cost partnerem chce Alitalia uzavřít v nejbližších měsících nebo dokonce dnech.

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od Richiee »

Mrknu na to no!Já prostě tu PRG miluju a ukážu světu jak jsem lepší :o)))
Jinak Alitalia vyměnuje MD80 na svých linkách za A319 a pomalu vyřazuje některý MD80.Nechce s nimi lítat i do PRG?Jo a slyšel jsem že Aer Lingus má velkej zájem o PRG a na příští letový řád bud' přidá lety nebo větší typ letadla

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od Richiee »

Maj moooooc hezký zbarvení,radost pohledět!

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od Pan Am »

Aer Lingus chce létat do Prahy denně.

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od Richiee »

Zajímavý že tady nechce RyanAir konkurovat.Aer Lingus sem docela často lítá s B734 a ted' ty speciály s A330 a A321.Několikrát tu už byl i s A320.

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od BA001 »

Stránky Volareweb už konečně fungují (tedy jen v italštině), i když se načítají trochu pomaleji. Volareweb na stránkách totiž nabízí v promo-akci letenky už za 1 euro, takže stránka teď zažívá značnou návštěvnost. Praha mezi těmi prvními destinacemi Volareweb není. Zato jsou tam jiné pozoruhodné linky, např. jihoitalské Bari-Paris Beauvais, nebo Catania-Brussel.

Volareweb vlastně nemá klasickou velkou základnu, používá více letišť: Milano/Orio al Serio hlavně pro vnitrostátní lety (Fiumicino až 6x denně!, Catania), Malpensu pro mezinárodní lety (Beauvais, Gatwick, Brussel, Mallorca, Bilbao, Valencie, ale také Cagliari), Benátky (Beauvais, Hahn, Madrid, Gatwick, na Sicílii Palermo, Catania, na Sardínii Olbia, Alghero, Cagliari a Bari na jihu). Další linky směřují do Brusselu nebo do Hahnu.
Letový řád, který je na stránkách Volareweb je platný do 25. října a bohužel, zatím nezahrnuje PRG. Musíme si holt počkat. Vlastně by mě docela zajímalo, z kterého letiště k nám Volareweb vlastně chtějí lítat, že by z jižní Itálie? Na Malpense i v Benátkách přece čeká konkurence AZ/ČSA, nemluvě o Bologni a Fiumicinu a obsazenost letů na těchto trasách není rozhodně nejlepší. Ačkoli do takového Cologne/Bonn taky nelítají ČSA plný...

Změněno uživatelem - BA001 na 07/02/2003 18:59:43

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od sever2 »

Nemyslím, že se Volareweb bojí konkurence OK/AZ.

Spíše mě zaráží, jak proboha chce Alitalia spolupracovat s low-cost aerolinkou. To si chtějí vyměňovat pasažéry. Opravdu to AZ prohlásily?! Ono totiž u nich a třeba takových Air Portugal je možných mnoho věcí.

Tak například současný CEO TAPu dosazený vládou, prohlásil, že by nejradši z TAPu učinil low-cost dopravce.....hehe už apoň víme, proč se nikdo nehrne koupit menšinový podíl v TP. Ono totiž nalít tam peníze a pak poslouchat perličky tohohle politika je dost odvážné.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od sever2 »

Trasy Volareweb - platnost od 30. března!

from Bari to :
Beauvais.

from Brindisi to :
Hahn - Milan - Venice.

from Catania to :
Milan - Naples - Venice

from Milan to
Beauvais - Brindisi - Catania - Rome Fiumicino.

from Naples to :
Brussels - Catania - Palermo.

from Palermo to :
Naples - Venice.

from Rome to :
Milan.

from Venice to :
Alghero - Beauvais - Brindisi - Cagliari - Catania - Hahn - London Gatwick - Madrid - Olbia - Palermo.

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od BA001 »

Z Británie a Irska se low-costové tornádo přehnalo nad Německem, způsobilo tam trvalé následky a míří k Itálii :) Volareweb už mají několik dalších následovníků: kromě Wind Jet (zmínka v aktualitách) bude brzy startovat další společnost Agent Air. Základnu bude mít na Malpense/resp. Orio al Serio, provozovat bude osm B737-300 (konfigurace pro 149 pax!) V Itálii budou Agent Air lítat do Catanie, Neapole, Říma, Bari, z evropských destinací Londýn, Frankfurt, Paříž a Madrid, další destinace by měly pak být Turín, Ženeva, Bologna a Benátky pospojované buď s Milánem nebo s městy na jihu Itálie. U Wind Jetu jsem adresu nenašel, ale Agent Air ji už má:
http://www.agent-air.com/default.asp

Kromě několika dalších low-cost společností, které by v Itálii mohly ještě letos vzniknout se tu formuje i pár full-service společností, operujících na kratších tratích a posilují také charterové aerolinky. Z těch nových dopravců se mi zalíbila Elbafly (jestli mě paměť neklame teprve druhý dopravce, který bude pravidelně lítat na Elbu) s dvěma Droniery 228-200. Provoz zahajuje na začátku letní sezóny, tj. 16. května, destinace Pisa a Miláno (denně). Z těch charterovek expanduje Blue Panorama (do Afriky s dvěma půjčenými B757-200), nové linky otevírá moje oblíbená Meridiana (měl jsem s nimi předloni v létě skvělou zkušenost). Meridiana je takový hybrid mezi low-costem, charterovkou a full-servicem, ale tehdy se mi zdály opravdu moc dobří. ( http://www.meridiana.it/english/ )

Změněno uživatelem - BA001 na 19/02/2003 21:10:34

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Low-cost airlines - Itálie

Příspěvek od Richiee »

Newíte někdo jak to wypadá?
Budou nám lítat nad hlawama?


Odpovědět