Vueling

Moderátor: j.ree

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od procvi »

pavelpmi píše:procvi: 55x40x20 cm, 10 kg
http://www.vueling.com/en/vueling-servi ... ip/luggage


Díky a klasicky check-in mají zpoplatnění nebo ne ?


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od pavelpmi »

Ne, ale můžeš udělat 7 dní dopředu, a když máš koupené/v ceně sedadlo, tak hned při koupi.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od s543 »

Tak jsem si já blbec necelý měsíc dopředu u nich koupil 5 letenek a po 10 dnech to dopadlo takto:
2xORY-CMN - přesunuto z CMN do RBA - pro mě zcela nepoužitelné - zrušeno a peníze mám již zpět.
1xCMN-ORY - zrušeno bez náhrady - peníze pořád nemám
1xCMN-BCN-PRG - pozunuto o 14 hodin - no budiž ale radost z toho nemám.

Je to jenom moje smůla nebo se chovají dramaticky hůř než všechny ostatní LCC dohromady ?

kolopolo55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 07. 2014, 17:42
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od kolopolo55 »

Dne 24.06.2014 jsme měli letět z Roma (FCO) na Menorku (MAH).
Jenže náš let zrušili, překvapilo nás jednání Vuelingu během hodiny a půl pro nás přijel autobus a zavezl nás do čtyřhvězdičkového hotelu Rome Marriott Grand Hotel Flora
s výhledem na Vatikán, dostali jsme večeři i snídani a rano pro nás znovu přijel autobus a letěli jsme pravidelným letem druhý den.
Myslím, že taková reakce u nízkonákladovek nebývá častá :)

Jinak mám nárok na ňákou kompenzaci, když let zrušili, sice přebukovali, ale stějně... a ten přebukovaný let měl zpoždění více jak tři hodiny, takže teoreticky bych mohl požádat o dvě kompenzace ne?

A nemá někdo zkušenost s kompenzacemi u Vuelingu?

Díky

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od RadekB »

Na checkmytrip nejde najit rezervace, na webu Vuelingu je to zase divne, poradite nekdo prosim kde jinde se to da prehledne zkontrolovat ?


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od alesesl »

Co rikate na novou linku VY z PAR do PRG?
http://www.airways.cz/clanek/2015-08-28 ... e-do-prahy

Konkurence pekne houstne, ale na teto trase si myslim je ji potreba.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od pepa007 »

Tak co, ve světle nedávných událostí, myslíte že ta linka nakonec otevře? Mám trochu pochybnosti, prodeje teď budou asi na bodu mrazu. Na druhou stranu v únoru/březnu se to možná zase srovná, otázka je jestli na původní nebo i vyšší úroveň.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od micaello »

http://avherald.com/h?article=498f1b2a&opt=0
Letadlo Vuelingu se ohlásilo až po vizuálním kontaktu s piloty stíháček..

Dostane za to aerolinka pokutu?

lufthonza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 01. 2012, 21:33
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od lufthonza »

Tento týden "bezva" zkušenost s tímto dopravcem: v neděli let v pohodě, zcela zaplněno, ale na čas a vcelku příjemný palubní personál. Zato úterní návrat-děs běs. Nástup do letadla bez jakékoliv info náhle přerušen, po nějaké době zrušen, návrat zpět ke gate. Kromě toho, že byla sdělena jedna věta (nějaký technický problém), žádné další info. Po víc než půl hodině změna letadla i gate. Po přesunu k novému gate nulové informace kdy bude nástup. Nakonec odlet se sekyrou 1:50. V polovině letu v náhradním letadle technické problémy s elektroinstalací (info jen španělsky-řešíme drobné technické problémy...), rozšroubovali i technické skříňky na stropě, vyřešili to až za několik minut. Poté po zbytek letu (hodina) palubní personál nekomunikoval, schoval se za závěs, zamkl toaletu, vážně uklidňující.... Že to byla "drobnost" asi nejlíp popíše fakt, že návrat zpět do Barcelony byl opožděn celkem o pět hodin než to v Praze opravili. Takže Vueling.... never again !!

stepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 01. 2015, 15:06
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR / PRG
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od stepi »

V lednu jsem si booknul u VY let MRS-BCN na 25.dubna. Ted jsem chtel udelat na webu checkin a vyskocilo na me, ze zmena casu letu, z puvodnich 17:35-18:40 je nakonec 22:05-23:10. Nabizeji zmenu na jiny datum zdarma nebo vraceni penez. O zmene casu mi sami vubec nedali vedet, zadnej email nebo SMS, jako chodi bezne u ostatnich.

Muzu po nich chtit nejakou kompenzaci, kdyz se mi ta zmena fakt nehodi, a s ohledem na to ze mi to nerekli a ze jsem to taky klidne mohl zjistit az v den odletu pri checkinu? Nebo se to bere, ze mi proste dat vedet nemusi, a ze si mam pokazde kontrolovat sam, jestli neni zmena?

Diky.

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od pachezz1 »

Mě teda změna v lednu normálně přišla emailem, nakonec asi třikrát.
Ve finále mi z původního pátečního VIE-CDG a pondělního CDG-VIE udělali asi o dva týdny později prvně CDG-VIE a asi půl hodiny po příletu do VIE zase zpět do CDG, vyřešeno zavoláním na jejich linku - u o2 kolem 35kč za minutu neb jde o španělsko.
Na lince pani ochotná, nabídla jiný možný termíny a potvrzení přišlo opět mailem.
Jestli je možná i refundace ti ale nepovim.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od Nemec »

Neví prosím někdo, jak/jestli jde koupit let VY pomocí aviosů od Iberie? Nemůžu na to přijít a google nepomaha

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od pavelpmi »

Jde, na hlavní stránce Iberie při vyhledávání letů dát Pagar con Avios, Vueling taky nabízí platbu Aviosy.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Vueling

Příspěvek od zdenda »

lufthonza píše:Tento týden "bezva" zkušenost s tímto dopravcem: v neděli let v pohodě, zcela zaplněno, ale na čas a vcelku příjemný palubní personál. Zato úterní návrat-děs běs. Nástup do letadla bez jakékoliv info náhle přerušen, po nějaké době zrušen, návrat zpět ke gate. Kromě toho, že byla sdělena jedna věta (nějaký technický problém), žádné další info. Po víc než půl hodině změna letadla i gate. Po přesunu k novému gate nulové informace kdy bude nástup. Nakonec odlet se sekyrou 1:50. V polovině letu v náhradním letadle technické problémy s elektroinstalací (info jen španělsky-řešíme drobné technické problémy...), rozšroubovali i technické skříňky na stropě, vyřešili to až za několik minut. Poté po zbytek letu (hodina) palubní personál nekomunikoval, schoval se za závěs, zamkl toaletu, vážně uklidňující.... Že to byla "drobnost" asi nejlíp popíše fakt, že návrat zpět do Barcelony byl opožděn celkem o pět hodin než to v Praze opravili. Takže Vueling.... never again !!

Chapu,asi jak kdy,ja s nimi letel 1x v dubnu PRG ZRH a vse v pohodě hlavne bez zpoždění, ne jako někdo:-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Vueling

Příspěvek od JackBrno »

zdenda píše:
lufthonza píše:Tento týden "bezva" zkušenost s tímto dopravcem: v neděli let v pohodě, zcela zaplněno, ale na čas a vcelku příjemný palubní personál. Zato úterní návrat-děs běs. Nástup do letadla bez jakékoliv info náhle přerušen, po nějaké době zrušen, návrat zpět ke gate. Kromě toho, že byla sdělena jedna věta (nějaký technický problém), žádné další info. Po víc než půl hodině změna letadla i gate. Po přesunu k novému gate nulové informace kdy bude nástup. Nakonec odlet se sekyrou 1:50. V polovině letu v náhradním letadle technické problémy s elektroinstalací (info jen španělsky-řešíme drobné technické problémy...), rozšroubovali i technické skříňky na stropě, vyřešili to až za několik minut. Poté po zbytek letu (hodina) palubní personál nekomunikoval, schoval se za závěs, zamkl toaletu, vážně uklidňující.... Že to byla "drobnost" asi nejlíp popíše fakt, že návrat zpět do Barcelony byl opožděn celkem o pět hodin než to v Praze opravili. Takže Vueling.... never again !!

Chapu,asi jak kdy,ja s nimi letel 1x v dubnu PRG ZRH a vse v pohodě hlavne bez zpoždění, ne jako někdo:-)

Jakože ne jak ty? :D


Odpovědět