Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od Steve »

Ono je z finančního hlediska lepší letět do LPA v červnu než v březnu, v březnu je sice letenka o litr levnější, ale v červnu se výrazně ušetří za ubytování, občas i polovina ceny oproti březnu..


mofoli76
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 06. 2009, 14:29
Oblíbené typy letadel: Boeing 777
Boeing 757
Airbus 340
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od mofoli76 »

takže od 1.marca je z Bratislavy späť Girona 3x týždenne a od 29.marca Palma Mallorca 4 x týždenne.kurňa,ja viem,že Bologna moc neišla,ale tá mi strašne chýba.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od j.ree »

aj mi z ktw

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od procvi »

mofoli76 píše:takže od 1.marca je z Bratislavy späť Girona 3x týždenne a od 29.marca Palma Mallorca 4 x týždenne.kurňa,ja viem,že Bologna moc neišla,ale tá mi strašne chýba.


Nápodobně, byl to takový strategický bod a dalo se jet do všech směrů vždy za něčím :-)

ivan_k
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 15. 08. 2010, 11:34
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od ivan_k »

Zdravím, chcem sa spýtať skúsenejších. Plánujem let BTS - LPA a zaujíma ma nasledovné info:

1) Je vhodný júl/červenec z pohľadu počasia a cien ubytovania? Pozeral som zbežne ceny ubytovania a zdá sa mi to pomerne lacné, no pre istotu sa pýtam, či napríklad nebudú predražené iné služby v tej dobe. V zásade moc termínov na vyberanie nemám, môžem cestovať len v marci, júli, auguste a prvej polovici septembra.

2) Cena za letenku sa momentálne pohybuje od 39 do 49 € / 1 cesta / 1 osoba. Myslíte si, že je vhodné to zobrať alebo to ešte môže podľa vás klesnúť? Na druhej strane, ak budem čakať, môže zase zdražieť ubytovanie, nie?

3) Na ostrove chcem stráviť 7 dní, takže ideálne na prílet a odlet sú pondelok-pondelok alebo piatok-piatok. Problém je, že v tom prípade musím buď priletieť na Gran Canaria o jedenástej večer alebo odlietať naspäť do BA o šiestej ráno. Do taxíka sa mi príliš investovať nechce, ale ak to bude nevyhnutné, prežijem to. Máte tipy, ktorý z tých termínov (prílet neskoro večer / odlet skoro ráno) je z hľadiska cestovania z/na letisko lepší?

Vďaka za akúkoľvek radu.


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od Zdenek »

Co na tom ostrově chceš dělat. Nemyslím to ironicky. Chceš se plácat u moře nebo poznávat?
Pokud poznávat, tak se stejně bez auta neobejdeš, takže čac příletu/odletu nevadí.
Osobně bych si vypral začátek září (teplejší moře). Ale já jsem spíš na chození po ostrově.

ivan_k
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 15. 08. 2010, 11:34
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od ivan_k »

Určite plácať pri mori - plánujem to ako letnú dovolenku, poznávacích výletov mám cez rok dostatok :) Auto si brať neplánujem, vzhľadom na vodičské schopnosti si na to netrúfam.

Práve som sa pozeral, že cez júl a august a časť letov aj na konci júna a začiatkom septembra, má Ryanair regular fare, takže letenky sa predražia :/ Září by som bral taktiež všetkými desiatimi, lenže vtedy je tam očividne sezóna v plnom prúde a drahé ubytovanie (uvítam akékolvek osobné skúsenosti s lacným ubytovaním).
Uvažujem nad tým, že risknem termín na začiatku mája - dobré ceny leteniek aj ubytovania. Jediná nevýhoda je, že budem musieť upraviť plány na VŠ a dúfať, že sa netrafím do nejakého nenahraditeľného testu ;)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od MEA »

dve drobnosti - auto sa oplati aj preto, ze na kanaroch su nejake minimalne, alebo ziadne dane (nech si nerozmyslia zotrvanie so spanielmi), takze tam benzin stoji o dost menej ako v normalnej eu. druha vec - obcas sa da za obdobnu cenu letiet aj s fly nikim z viedne (raz sa mi zadarilo za 99e RT na ostrov Lanzarote (pekny aj vdaka architektovi Cezarovi Manrique, ktory nedovolil ho architektonicky sprasit). (sprasiť)

mofoli76
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 06. 2009, 14:29
Oblíbené typy letadel: Boeing 777
Boeing 757
Airbus 340
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od mofoli76 »

BÁZA,ja som to vedel,konečne BÁZA !!!!
Síce nie 20 nových liniek,ale len 16,ale je to tu !!! Nádhera vidieť lety s Ryanom na Rhodos,Larnacu,Maltu,do Zadaru,Porta,Madridu....
http://sk.wikipedia.org/wiki/1._apr%C3%ADl

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od Night fly »

mofoli76 píše:BÁZA,ja som to vedel,konečne BÁZA !!!!
Síce nie 20 nových liniek,ale len 16,ale je to tu !!! Nádhera vidieť lety s Ryanom na Rhodos,Larnacu,Maltu,do Zadaru,Porta,Madridu....
http://sk.wikipedia.org/wiki/1._apr%C3%ADl


Predbehol si ma :wink: :thumbup: Ja som prave vymyslal nieco na temu "CSA kupuje A380 a zacne lietat do SGN, HAN a ULN" alebo "Air France kupuje Lufthansu a Sarkozy bude CEO nove vznikle spolecnosti".

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od Clovis_Cz »

Nemáte někdo bližší info ohledně linky do LPA? Bude ještě v provozu, nebo jí ruší? Dal jsem si vyhledat lety na prosinec a nikde nic, poslední tam jsou koncem října, ale u jiných destinací se už konec roku nechá normálně koupit... Nebo něco dělám špatně? ;)

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od maf »

Clovis_Cz píše:Nemáte někdo bližší info ohledně linky do LPA? Bude ještě v provozu, nebo jí ruší? Dal jsem si vyhledat lety na prosinec a nikde nic, poslední tam jsou koncem října, ale u jiných destinací se už konec roku nechá normálně koupit... Nebo něco dělám špatně? ;)


Este nie su vsetke zimne linky v predaji. Zimu zvyknu ohlasit 30.8. +-. Ak niektore linky su na zimu v predaji a niektore nie, neznamena to, ze tie co nie su, ze ani nebudu. Treba pockat.
Minulu zimu bolo napr. Alicante, tak myslim kanarske maju dobre vyhliadky.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od procvi »

Clovis_Cz píše:Nemáte někdo bližší info ohledně linky do LPA? Bude ještě v provozu, nebo jí ruší? Dal jsem si vyhledat lety na prosinec a nikde nic, poslední tam jsou koncem října, ale u jiných destinací se už konec roku nechá normálně koupit... Nebo něco dělám špatně? ;)


Už se prodává i v zimním leťáku :-) Ale s BGY z Brna to vypadá bledě pořád :cry:

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair +20 nových liniek z Bratislavy

Příspěvek od Clovis_Cz »

procvi píše: Už se prodává i v zimním leťáku :-) Ale s BGY z Brna to vypadá bledě pořád :cry:


Díky za info :thumbup: hned jsem nakoupil :wink: :D


Odpovědět