Ryanair a změna jména cestujícího

Moderátor: j.ree

pablohoney
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04. 11. 2009, 17:34
Stav: Offline

Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od pablohoney »

Ahoj všem,
obracím se na toto fórum s žádostí o radu. Poslední 3 roky jsem soukromě neletěl, takže nevím, jak moc se změnily způsoby nízkonákladovek. Hodně informací jsem nasál na tomto fóru, ale nikde jsem nenašel, jestli může být problém chyba ve jméně cestujícího a jak moc se kontrolují cestovní doklady. Je to spíš taková chybička... Konkrétně: letím v lednu PRG >> HHN a zpět s FR, křestní jméno druhé cestující jsem zabookoval jako "Jirinka", ačkoliv se samozřejmě jmenuje "Jirina". Prostě mi to ujelo... Příjmení je samozřejmě v pořádku. Je to prokotina, ale zrovna Ryanair se asi snaží vytáhnout poplatek za cokoliv, takže tohoto by se mohli chytit. Nevím.
Je možné to ještě (do dnešní půlnoci) řešit pomocí levné nové letenky za cca 160 Kč, což bych byl raději než platit 100 € za změnu jména (pokud by to šlo těsně před odletem, jinak bychom samozřejmě zkusili s tímto projít).
A ještě jedna otázka: je problém s českými jmény s diakritikou? Zadáváte je při bookingu?
Díky za odpovědi.


MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Tak diakritika se neresi a ten tvuj preklep bych taky vubec neresil....uz tu takove dotazy byly...

pepe.1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 21. 05. 2009, 22:22
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od pepe.1 »

Ja davam vsetko zasadne bez diakritiky, to samozrejme nevadi, oni ani nevedia, aky je rozdiel medzi Novakova a Nováková. A co sa tyka toho druheho, ja by som to naskenoval a v skicari upravil :-)

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od Spenlik »

Ja bych to vubec neresil, kor kdyz je to v křestným jméně. Vždy to udávám bez diakritiiky..

pablohoney
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04. 11. 2009, 17:34
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od pablohoney »

Díky, uklidnili jste mě. Nebudu to nijak zvlášť řešit. Navíc v aktuální akci Ryanairu stojí zpátečka do HHN na můj termín pořád slušných 260,- Kč. Zvláštní, koupil jsem je minulý týden za 0,01+107 Kč, do včerejška stály 78 Kč. Pořád bez poplatků.
Jinak letíme z Prahy na Gran Canarii v termínu 13. - 18. 1. přes HHN. Je tam sice šílenej 14i hodinovej přestup přes noc, ale vyzkouším si alespoň, jestli se to dá zvládat. Za tu cenu... 260,- Kč + 43,68 € to ujde.


suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od suhajek »

Já nezadávám diakritiku nikde. Po zkušenostech s tím, že cizí systém co moc CZ neumí z mojeho jména udělá změť různých znaků to raději nerisknu a nikdy jsem neměl problém.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od Zlin142 »

pablohoney píše:je problém s českými jmény s diakritikou? Zadáváte je při bookingu?


Vzhledem k tomu, že i např. strojový kód v občance nebo pasu pracuje se jménem a příjmením zcela prostým jakékoli diakritiky, tak u letenek požívám jméno vždy BEZ DIAKRITIKY.

frenzyfish
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02. 02. 2010, 18:20
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od frenzyfish »

Zdravim, mam podobny problem, letim s pritelkyni z frankfurtu na gran canaria (mame obednanou i zpatecni letenku) a bohuzel se mi podaril preklep v jejim prijmeni. Misto Majerovajsem napsal Majetova.. online checkin nas teprv ceka. Mate nejaky tip jak to resit, pripadne to neresit vubec? 100 euro se opravdu platit nechystame:-) diky za rady

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od HighFlyer »

Vem je s sebou obe :)

Preklep v jednom pismenku by nemel byt problem. Uz to tady par lidi resilo a vzdy udajne bez problemu.

pablohoney
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04. 11. 2009, 17:34
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od pablohoney »

Zdravím,
tak u mě to dopadlo dobře. Při kontrole jenom mrkli na BP a občanku, pípli čtečkou a utrhli. Dost rychle; Čech by si toho možná všiml, ale krajany jsme a gatu pravděpodobně neměli.
S jedním písmenkem uprostřed slova bych si už nedělal hlavu, zvlášť když se člověk on-line odbaví ještě s konkrétním dokladem a uvádí kromě data narození i jeho číslo.

eddiie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 29. 09. 2009, 13:37
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od eddiie »

Mne sa stalo, ze som zadal namiesto slovakia slovenia. Po online checkine pri tlaceni palubnych listkov som to opravil v Opere v zdrojovom kode dal refresh vytlacil a bolo to ako original. Jednoducha cesta ako opravit male preklepy.

A76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 05. 2010, 18:44
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od A76 »

mate zkusenost s uplne jinym cestujicim :?:

Koupil jsem pred par mesici letenky pro sebe a pritelku, prisel jsem na to ze se mi kurvi, takze nikam neleti.

Vzal bych kamose, mam potvrzovaci mail a ceka me Online Check-IN.
Jak to probiha? Ze bych tam natvrdo nacpal jeho cislo pasu a inicialy...

Co si myslite?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od flyingblue »

A76 píše:mate zkusenost s uplne jinym cestujicim :?:

Koupil jsem pred par mesici letenky pro sebe a pritelku, prisel jsem na to ze se mi kurvi, takze nikam neleti.

Vzal bych kamose, mam potvrzovaci mail a ceka me Online Check-IN.
Jak to probiha? Ze bych tam natvrdo nacpal jeho cislo pasu a inicialy...

Co si myslite?


A jak se dostanes pres "pasovku"?

A76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 05. 2010, 18:44
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od A76 »

to by me prave zajimalo :cry:
jestli je zavazny uz to jmeno co je pri objednani, nebo je dulezitejsi ten Check-in s cislem pasu

A76
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 05. 2010, 18:44
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od A76 »

tak zmena jmena jde :)

http://www.ryanair.com/en/questions/how ... -i-do-this

gugl preklad:
Osobní jména je možné změnit pomocí těchto metod:

* Až 4 hodiny před odletem letadla naplánovat čas přes Spravovat Moje Rezervace části stránek se zvýhodněnou úrokovou sazbou. Vezměte prosím na vědomí - jméno cestujícího je možné změnit pouze prostřednictvím této metody předtím, než cestující kontrolují v on-line.
* Alternativně Ryanair call centrum (v závislosti na otevírací dobu), můžete změnit jméno cestujícího do 4 hodin před plánovaným odletem čas. (Full sazby platí)
* Na letišti jméno cestujícího může být změněn až 40 minut před plánovaným odletem čas (Full sazby platí)

Název změny nejsou možné, pokud všechny lety sektoru v rezervaci byl letecky převezen.

Tam je změna jména poplatek na osobu. Č. jízdné rozdíl je účtován při změně jména cestujícího pouze.


http://www.ryanair.com/cz
https://www.bookryanair.com/SkySales/FR ... e&lc=en-cz

Obrázek


Odpovědět