Ryanair a změna jména cestujícího

Moderátor: j.ree

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od persona »

Ahoj, jen se ujišťuji - změna jména za 100 EUR je za segment nebo za zpáteční letenku, byla li tato takto vystavena? Možná to budu muset poprvé využít. http://www.ryanair.com/en/questions/table-of-fees


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od HighFlyer »

O radek vys (Flight Change Fees) je napsano Per Passenger Per Flight, ale u Name Change jenom Per Passenger. To zni celkem optimisticky, ze by to melo byt za oba segmenty.

Taky asi neni moc bezna situace, kdy by se menilo jmeno jenom u jednoho segmentu - to uz by se asi nekde hromadili hornici. Kdyz uz leti nekdo jinej, tak asi tam i zpatky. To by tedy byla logicka uvaha. Jsou ovsem pripady, kdy se pravidla aerolinek neridi logikou, takze bez zaruky...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od context »

zmena mena je na rezervaciu... ak ma s na rezervacii spiatocku tak plati na oba segmenty
(uz som robil aj zmenu mena u sky na 2x OW za 200€ a aj tak im to moc nepomohlo :twisted: )

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od hafi »

jak se resi zmena jmena u beznych spolecnosti?
co tak vim, tak to v podstate nejde, v principu by to melo jit ale u prijmeni zenskych s argumentem svatby. Jak se to resi? Hovor prodejci nebo letecke spolecnosti? Budou chtit nejaky doklady o svatbe?

Na rovinu receno...pohravam si s myslenkou, ze by treba misto Lucie Novakovy letela nejaka Lucie Svobodová s tim, ze bych zavolal, ze Novakova si vzala po koupi letenky Svobodu. (Argument, ze na dokumentech ma Svobodova napsany rodny prijmeni ignoruju, protoze z Novakova mohla byt po prvnim manzelovi.)

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od Spenlik »

Teda, nějak z toho tvýho vysvětlení nejsem moudrej :D

Ale na vedlejším fóru se to řešilo, a když si koupíš letenku a pak se vdáš/oženíš a vemeš si jméno druhého, tak normálně jdeš na starej pas...


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od hafi »

co kdyz starej pas neni? nechala by si delat novy az po svatbe, ne?

a neni stary pas asi neplatny, kdyz uz clovek daneho jmena neexistuje?

(jakym "vedlejsim foru"? hledam a vic relevantnich odkazu na zmenu jmena nenachazim, tedy krom tohoto, kde pise, ze musel kupovat novy letenky, coz mi prijde divny :? )

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od Spenlik »

Když starej pas neni tak to je špatný...

http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... =36&t=1303

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od hafi »

dik.

V mem pripade jde predevsim o zvedavost, jak je to reseny (skutecnost je takova, ze potrebuju nahradit jednu holku jinou holkou, ale neshoduje se ani krestni jmeno...maximalne bych vedel, ze kdyz potkam holku daneho krestniho jmena, tak ji muzu nabidnout jestli nechce jet s nami zdarma)

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od Spenlik »

Abys sis jí pak nemusel vzít a nelitoval toho :D

filis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 15. 07. 2010, 13:39
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od filis »

Ahoj,
koupil jsem letenku jedné kamarádce, ta nakonec letět nemůže. Místo ní by letěla její sestra... Zjistil jsem, že si Ryanair účtuje 2600 kč za změnu jména. Máte nějaký tip, jak to obejít? On-line check-in jsem zatím neprovedl. Jo a jsou to sestry, takže příjmení mají stejné...
Jedná se o let z Prahy do Stockholmu na konci října (případně pokud si myslíte, že by mohly zbylé letenky prodávat levněji s blížící se dobou odletu).

Díky moc za radu.

Filip

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od HighFlyer »

Jak moc jsou si holky podobny (na fotce na dokladu)? :mrgreen:

filis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 15. 07. 2010, 13:39
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od filis »

Moc ne - jedna je blondata, druha cernovlasa :-) Ale jeste nikdo zadny doklad nevidel - je to jen objednavka pres internet. Spis jen, jestli to jde primo na letisti uhadat a delat blbyho, netusim.

Filip

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od HighFlyer »

Prebarvit vlasy?

(Uhadat to nepujde.)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od Globik »

No nevím, jestli někoho zajímá barva vlasů, když občanka platí 10 let a ženské si běžně vlasy přebarvují.
Hlavně aby někdo tuto radu nevzal všeobecně a pak se nedivil, až skončí v klepetech, až poletí mimo Schengen :D

martin_1985
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 01. 2011, 21:20
Stav: Offline

Re: Ryanair a změna jména cestujícího

Příspěvek od martin_1985 »

Ahoj všem, mám podobný problém, letíme z Brna na Stansted, s kamarádem jsme zařizovali letenky a máme za sebou i online check-in, jen letenky před vytisknutím...bohužel se zjistilo, že špatnou komunikací a mojí chybou je chyba v jednom jméně, konkrétně na letence je Kučerová, ale ve skutečnosti se jmenuje Kucerová...všechny ostatní údaje jsou v pořádku...proto mám otázky:
1) jak moc se kontroluje diakritika u Ryanairu v Brně a hlavně na Stansted, psalo se tu že je to v klidu, ale člověk má přecejen obavy... :crazy:

2) napadlo mě jak se zbavit háčku na vytiskuté letence, vlastně bych jen před vytiskutím v nějakém grafickém editoru ten háček opticky vymazal, pak by na letence bylo stejné jméno jako na občance, ale jde mi o to jestli kontrolujou informace na letence nebo na nějakém jejich displeji, předpokládám, že po načtení čárového kódu se jim na displeji objeví informace o cestujícím a pokud uvidí na občance a na vytiskuté letence Kucerová, ale na displeji Kučerová, tak aby z toho nebyl problém a mohlo se odletět

3) z toho vyplývá poslední otázka: změna jména stojí to těch 100 liber?? a dá se jméno změnit i po online check-in?? Kdybych to nechal tak jak je a až při vstupu do letadla by jí tam nechtěli pustit, dá se to řešit nějak na místě nebo to už je prostě pozdě a odlet se nekoná??

Děkuji za odpověď, podotýkám, že jsem letěl pouze jednou a s nákupem letenky nemám žádné zkušenosti a v angličtině taky zrovna nijak nevynikám, což mi i zmemožňuje zavolat na jejich infolinku...


Odpovědět