Konec Visa Electron u Ryanairu

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od Fabo »

To plati jen u pridani nove karty drzitelem stareho uctu...


lizinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 09. 06. 2009, 13:31
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od lizinka »

Ohledně MasterCard prepaid stále koluje spousta nejasností. Pro úvod do problematiky tak může být užitečný tento článek http://www.aletenky.cz/novinky/Ryanair-bez-poplatku-6-euro-S-MasterCard-prepaid Jsou tam v tabulce porovnané všechny možnosti získání MasterCard prepaid. Nejlíp vychází pořád Wirecard, když ji dobijete přes Fio.

fuji720
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06. 05. 2011, 19:19
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od fuji720 »

Ahoj, nepřevedl by mi někdo na můj mywirecard účet 600 EUR. Mohu předat eura, vložit na účet, převést.


dííííky

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od Lanbub »

:?: :lol: mě taky, mě taky :lol:

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Zdravim,

mam na ucte u wire card momentalne nabito 107 eur, cca 25 jsem tam nabijel nekdy loni a ten zbytek dneska, jenze se mi nejak kousla rezervace letenky na webu FR, tak pokud ma nekdo zajem, preprodam mu svoje eura (prevedu vam na vas wirecard ucet) za prislusny obnos v CZK(detaily domluvime).

Plus se zeptam zkusenejsich, puvodne jsme chtel koupit tri letenky, celkem v hodnote cca 8 tisic, tzn asi 300 eur, dal jsem na wirecard webu "deposit money", ale napsalo mi to, ze tydeni limit je 150 euro.

Ptam se, jak to delate vy, kdyz na posledni chvili zjistite, ze na wirekarte mate malo penez, letenky stoji vic nez 150 euro...nekde na netu jsme cetl, ze pry jde normalne behem chvile dobit treba trikrat za sebou behem hodiny pokazdy tech 150(tzn celke m treba 450) a ta hlaska, ze je tam "jen tak", ale chtel bych to od nekoho potvrdit....p


stone
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 02. 2012, 15:34
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od stone »

Zdravím,
platili jste někdo poslední dobou s wirecard u ryanairu? Bylo všechno v pořádku?
V okýnku, kde se vyplňují údaje k platební kartě při objednávání letenek se poměrně nově objevila kolonka "Billing Address" nebo něco podobného a ať tam zadám, co tam zadám, tak platbu nelze provést. Neměl někdo podobný problém?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od pavelpmi »

Funguje, aby to bylo bez poplatků, nesmí rezervace začínat ve Velké Británii nebo Itálii.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od hafi »

Včera jsem wirecard platil, adresu jsem uvedl tutéž co na wirecard (s vyjimkou ze mi to nevzalo cislovku v poli mesto), a proslo to.

petr690
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 25. 04. 2008, 20:02
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od petr690 »

Čerstvá zkušenost: Platba jednosměrné letenky Girona - Bratislava pomocí prepaid card od Moneybookers proběhla bez admin poplatku 6 EUR. Přitom Ryanair uvádí
No fee applies to payments by MasterCard Prepaid in all markets (excludes flights originating from the following countries - U.K, Ireland, Italy, Germany & Spain)


Když navíc pomocí známého hacku přinutíte stránky Ryanu účtovat místo v Eurech v CZK, neplatí člověk ani poplatek za konverzi měny u Moneybookers. K tomu ještě Ryan poskytnul exkluzivní kurz 23.18 CZK / EUR.

Alespoň jedna dobrá zpráva při tom vše zdražování :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od pavelpmi »

Španělsko s prepaid bez poplatku do 14. dubna včetně.

Brasi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18. 03. 2012, 17:43
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od Brasi »

Zdarec mohl bych se zeptat jak prinutit tedy ryanair stranku uctovat v eurech misto korun?Jak se to píše v předchozích příspěvcích.Diky za opdově

petr690
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 25. 04. 2008, 20:02
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od petr690 »

Brasi píše:Zdarec mohl bych se zeptat jak prinutit tedy ryanair stranku uctovat v eurech misto korun?Jak se to píše v předchozích příspěvcích.Diky za opdově


Vtip je v tom, že si otevřeš v prohlížeči dvě okna ryanair.com. V prvním zvolíš odlet z eurozóny do své destinace a dáš hledat.

Potom v druhém okně zvolíš odlet z Brna někam (stejný počet pasažérů jako v prvním případě) a dáš hledat. Pak se přepneš do prvního okna a po kliknutí na "SELECT AND CONTINUE" se již účtuje v korunách.

Nutno dávat dobrý pozor v dalších krocích, aby počet osob a tvá destinace opravdu seděla :)


Odpovědět