Konec Visa Electron u Ryanairu

Moderátor: j.ree

Odpovědět
goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od goro »

pajoo píše: odporucam ale viac embosovany NETELLER MC Prepaid uplne zadara :) a nabijanie je tiez bezkonkurencne najlacnejsie 1.75%...

to jo, ale jakmile kupujete letenky v jiné měně, než je účet NETELLERu (obvykle EUR), tak vám ke konverznímu kurzu napaří přirážku 2.99%. V tom případě nabíjíte jakoby za 4.75%, což je mnohem víc, než u wirecard, která má konverzi bez přirážky, platíte pouze nabití 3% z karty nebo tam dostanete peníze levně převodem

Poměrně hodně letenek se kupuje v CZK, GPB, PLN, SEK, .. záleží, odkud člověk letí. Tam vás pak neteller odře na poplatcích víc než wire.

Ale jinak Neteller taky mám , a můžu potvrdit, že zřízení je zdarma, bez poplatků, karta přijde poštou.
Celý proces aktivace ale není nic jednoduchého. Naskenovat pas, občanku, nechal si poslat a poté naskenovat papírový výpis z své banky pro ověření adresy. Poté absolvovat ověřovací hovor v angličtině do Kanady.. ale jde to.

Případně taky můžu v nouzi vypomoct při koupi letenek, pokud si nestíháte kartu založit.

Jaké výhody oproti wire / netelleru má moneybookers nevím, jejich systém poplatků jsem nepochopil. Vyplatí se těch 10 eur / rok?


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od maf »

Ci sa moneybookers karta oplati, to je individualne.
Kazdy si musi sam zvazit, kolko leteniek a za aku sumu rocne zhruba nakupi. Mne sa to oplati dam 10 eur rocne a hotovo. Vyhoda moneybookers je, ze maju ucet aj v SK a CZ banke a karta sa da nabit prevodom z uctu - vtedy sa neplatia ziadne poplatky. Cize neteller je o 10 eur rocne lacnejsi, ale o 1,75% drahsi, takze kazdemu sa oplati nieco ine

https://www.moneybookers.com/app/?rid=263427

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od goro »

Problém s kartou Mastercard prepaid je asi u RYANAIRU

Včera to začalo tím, že po pěti úspěšných platbách (celkem 70€) se mi najednou objevilo tohle:
Obrázek
celý obrázek chyby zde.

Nakonec se mi podařilo kontaktovat Neteller, který mi sdělil, že:
- jejich limit je 10 transakcí a 2250€ za 24 hodin
- že já jsem tento limit nepřekročil, kartu mám v pořádku, zůstatek nad 100€
- že v systému nevidí ani žádné zamítnuté transakce (zkoušel jsem to vícekrát, pokaždé s výše zobrazenou chybou)
- problém je tedy skoro určitě u Ryanairu, z nějakého důvodu to moji kartu začalo odmítat
- když platba neprojde (např. kvůli zůstatku), chyba vypadá jinak. Payment declined.. Takhle to vypadá, jakoby ta karta vůbec neexistovala = jako bych dal špatné číslo. Údaje jsou ale opsané 100% správně.

Setkal se s tím už někdo?
Co byste navrhovali dělat?
Je nějaká možnost kontaktovat FR jinak, než tou jejich linkou se zlodějským tarifem?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od Globik »

Setkal jsem se s tím mám pocit u Holidayautos.co.uk. Zadal jsem číslo virtuální e-MC a stránka mi to okamžitě vrátila, že je číslo chybné. Okamžitě myslím okamžitě, tedy vůbec se to neodeslalo. V bance mi řekli, že na kartě nebyl vůbec žádný pokus. Z toho vyplývá: pokud Ti to stránka vyhodila okamžitě a ne po odeslání a ověřování (což vždy trvá minimálně cca sekundu, obvykle mnohem déle), je chyba na straně webu Ryanairu. Tedy Tvojí kartu neakceptuje, i kdybys tam měl milion. Pokud je to novinka, je to změna nebo nová chyba, ale každopádně na jejich straně a odstranit to musejí (pokud ovšem mají zájem) jen oni.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od goro »

ano, myslím si, že je to přesně takto.
zkouším průběžně, jestli to najednou nezačne fungovat, ale pořád mi to hází stejnou chybu. A je to hned po kliknutí na tlačítko, vůbec tam nelítají ty letadýlka jako že probíhá komunikace s bankou. Neteller trvá na tom, že u nich vše OK, žádné pokusy o platbu, nic zamítnutého, zůstatek v pořádku > problém musí být u ryanairu.
Dnes jsem volal na ticket desk do Irska, tam byla paní velice ochotná, ale prý tohle ona neví, a dala mi jiné číslo, kde ovšem už nikdo nebyl. Tak uvidíme zítra.
Myslíte že je možné, že mi Raynair jentak najednou zablokoval kartu?


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od Globik »

Spíš si myslím, že zablokolvali nějakou serii.

vlada.sc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 01. 2011, 17:00
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od vlada.sc »

Ahoj, mám novou kartu Neteller, vše zařízeno, indentita ověřena, účet upgradován a platba mně dnes taky neproběhla. :eh:
Při odesílání mně naběhly "letadýlka", dokonce mně to hodilo i kód rezervace, ale s tím, že platba neproběhla, ať to zkusím znovu.
Zkusím se poptat u Ryanaira. Pokud bych na to přišel, napíšu.

schvanc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 07. 2010, 21:52
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od schvanc »

Ja mam Neteller kartu vydanou v prosinci 2010 a dnes jsem v pohode za Ryanair letenky platil. Jen me prekvapilo, ze na kartu mohu poslat penize pres debetni Visu jen 4x denne :-/

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od hafi »

když už jsme v tématu k vise electron...

kde jí sehnat nejlevněji, nebo ideálně zadarmo poté co skončí koncem od dubna účet zadarmo od poštovní spořitelny? Myšleno na platby zdarma pro EasyJet

mBank bussines je pro me pasé, Axu prý Easyjet bere jako Visu classic, víc mě nenapadá, nejlevnější možná u Fia za 20 Kč/měsíc. Někdo má lepší nápad?

edit: tak pro studenty do 30 let by mel byt zdarma i prislusny ucet ceske sporitelny a k nemu electronka

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od goro »

NETELLER - můj problém (se "zablokovanou" kartou - viz výše) je vyřešen.
A nebudete mi věřit, čím to bylo! :lol: :lol: :lol:
Volám na Ryanair reservation centre a ozvala se mi velmi ochotná paní, která v klidu vyslechla můj problém a potom mi řekla:
Aha.
Jděte na hlavní stránku ryanair.com.
V horním rohu přepněte jazyk na Ireland (english).
A zopakujte celý proces rezervace.


Já na to: To nebude fungovat, zkoušel jsem to hodněkrát, pořád to píše payment error! Něco jste mi museli udělat s mojí kartou!

paní na to v klidu: Zkuste to, jak jsem vám řekla a uvidíte :)

Já: dobrá, já to teda zkusím, ale uvidíte, že budu za chvíli volat znovu :evil:

Rozloučení, poděkování... asi dvacátý pokus o koupi letenky... a ... to snad není možný!!! ... létají letadýlka!!! Paráda!
Pak už to bylo jasný, reservation confirmed... najednou to funguje. :shock:

taková blbost, koho by napadlo, že platba kartou je nebo není možná podle toho, jaký mám nastavený jazyk. Nouzově jsem letenky tehdy koupil přes wirecard, ta byla na zvolený jazyk méně vybíravá :) Ale až vám Netellerka nebude fungovat, víte co zkusit :)

Čili už můžu zase vesele kupovat letenky (visí mi tam eura)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od Globik »

goro píše:V horním rohu přepněte jazyk na Ireland (english).

taková blbost, koho by napadlo, že platba kartou je nebo není možná podle toho, jaký mám nastavený jazyk.

Jelikož Ireland není jazyk, tak to není tím, jaký máš nastavený jazyk. Nýbrž jakou máš nastavenou domovskou zemi.

venab
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 02. 2011, 12:24
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od venab »

muzete mi prosim poradit? dokoncil sem registracu na wirecard ale nechapu jak si nechat odecot penize ze sveho uctu

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od goro »

venab píše:muzete mi prosim poradit? dokoncil sem registracu na wirecard ale nechapu jak si nechat odecot penize ze sveho uctu

wirebank zrušila možnost dobití účtu z platební karty pro nově registrované uživatele.
Tahle možnost zůstala pouze těch, co mají funkční účet z minulých let.

Pro stávájící uživatele jsou jen 2 možnosti:
1) poslat peníze mezinárodním převodem na německý účet v eurech. poplatek wirebank je 1€, ale poplatek vaší bance za odchozí zahraniční platbu bude ještě větší. nejlevnější je tuším Fio (2€, resp. 50kč). Pokud převádíte vetší částku, vyplatí se to dokonce víc, než nabití kartou. Ale převod pár dní trvá a pro menší obnosy je to drahé.
Také je tam pravidlo, že dokud nemáte ověřenou identitu (aktivní wirecard plus), můžete přijmout peníze pouze z účtu vedeného na vaši osobu.

2) poprosíte pěkně nějakého uživatele wirecard, který má možnost nabíjet účet kartou, aby vám převod udělal. Ze své karty si dobije eura na svůj účet (zaplatí 3% poplatek za dobití), a pak peníze převede na váši wirecard. Převody mezi účty wirecard nejsou omezeny a jsou zdarma.
Vy pošlete ekvivalent dobité sumy v korunách na český účet uživatele, který vám pomohl.

případně za 3) použijete jinou kartu, než wire. Neteller nebo Moneybookers. Každá má ale nějaké nevýhody (Moneybookers není zdarma a Neteller vyžaduje pro vydání karty kompletní proces ověření identity (poslat sken pasu, ověření adresy, telefonát do Kanady ověřující vaše číslo.. celá procedura trvá několik týdnů). Neteller má taky vyšší konverzní poplatek (pokud nakupujete letenky v CZK, GBP, apod.)
Naposledy upravil(a) goro dne 25. 02. 2011, 15:00, celkem upraveno 1 x.

Lubor
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 27. 09. 2006, 15:56
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od Lubor »

len taky detail - vramci EU sa da pouzit regulovany prevod, ktory je ovela lacnejsi. Jednou z podmienok je vystavenie prevodu v EUR, to by sa malo dat aj z uctu v CZK. Skuste si zistit v banke.
Napr. v slovenskej VUB stoji normalny medzinarodny prevod cca 20€, regulovany prevod v EU je za 15 centov.. mBank samozrejme zadarmo

venab
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 02. 2011, 12:24
Stav: Offline

Re: Konec Visa Electron u Ryanairu

Příspěvek od venab »

a neni tam treba nejaky ten "identifikacni prevod" 1-3eura? nebo to jde aj takto udelat?


Odpovědět