Transavia do Prahy

Moderátor: j.ree

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od Robert »

HighFlyer píše:
bojler píše:Kde se tohle dá zjistit?

Pocty cestujicich do kazde destinace ti rekne Letiste Praha, zverejnuji to pravidelne. Takze pak uz jenom pocet pax deleno (pocet letu krat pocet sedacek) a vyjde ti z toho load factor. Tento jednoduchy vypocet si muzes udelat sam a nemusis upenlive prosit insidery jako MK o blahosklonnost ;-)

I kdyz se asi nedostanes k cislum po jednotlivych mesicich. Ale z toho si nic nedelej, rocni prumer je dulezitejsi nez udaje za kratsi obdobi.


Můžu poprosit o odkaz na statistiky Letiště Praha s počty cestujících do všech létaných destinací včetně Rotterdamu? Díky.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od HighFlyer »

Robert píše:Můžu poprosit o odkaz na statistiky Letiště Praha s počty cestujících do všech létaných destinací včetně Rotterdamu? Díky.

Zacni tim, ze si stahnes vyrocni zpravu za za obdobi, kdy ta linka je v provozu. Pokud nenajdes, co hledas, tak posli mejla s dotazem.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od Robert »

HighFlyer píše:
Robert píše:Můžu poprosit o odkaz na statistiky Letiště Praha s počty cestujících do všech létaných destinací včetně Rotterdamu? Díky.

Zacni tim, ze si stahnes vyrocni zpravu za za obdobi, kdy ta linka je v provozu. Pokud nenajdes, co hledas, tak posli mejla s dotazem.


Tak jsem se podíval na odkaz, poslední výroční zpráva je z roku 2007 :? a statistika pro všechny linky tam není. Navíc v té době nebyl v provozu Rotterdam. Myslel jsem, že je to veřejně dostupné, jak si v jednom předchozím příspěvku psal...

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od Robert »

To HighFlyer: Kde se tedy dají najít data o počtech všech cestujících z Prahy?

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od Pan Am »

Robert píše:To HighFlyer: Kde se tedy dají najít data o počtech všech cestujících z Prahy?


Podle mě Letiště Praha nic takového veřejně nepublikuje. K dispozici je jen top 15 či 20 destinací.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od HighFlyer »

Od dubna ORY-PRG 5x tydne. Ja osobne mam ORY mnohem radsi nez CDG, ale mozna nejsem vetsinovy uzivatel.

Bude zajimave sledovat, jak se Transavii povede v konkurenci proti EZY, QS, AF a OK.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od Airbus380 »

HighFlyer píše:Od dubna ORY-PRG 5x tydne. Ja osobne mam ORY mnohem radsi nez CDG, ale mozna nejsem vetsinovy uzivatel.

Bude zajimave sledovat, jak se Transavii povede v konkurenci proti EZY, QS, AF a OK.


Jen škoda, že tahle linka je (ostatně stejně jako EZY do CDG nebo RYR do STN) určená především pro svoz zahraničních turistů sem. Ty časy směrem z PRG jsou nešťastné.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od Tonda 2 »

ORY mi připadá taky příjemnější, navíc zajímavá návaznost na lety třeba do Karibiku, ale jak bylo zmíněno, časy nic moc..

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od hafi »

příliš nechápu stížnosti na čas. jo, mohlo to být o hodinu dříve, ale třeba na víkend je to dobré - v pátek po práci člověk nemusí nějak spěchat, večer se jen ubytuje (stejně by víc nestih ikdyby přiletěl v 6), pak má celé dva dny a v neděli večer přiletí ještě jakžtakž rozumně domu.

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od Alca »

Pokud jedeš z letiště taxi, tak je vše OK. Ale Paříž není Praha a veřejná doprava končí ještě dřív, než co u nás. Ono už ani nemusíš stihnout se ubytovat, pokud se neupíchneš rovnou v letištním hotelu.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od hafi »

jo ták...to jsem až tak nezkoumal, to pak jo...(v Paříži jsem nebyl - a kvůli Transavii to neplánuji měnit- takže mi přílet v 11 přišel vcelku OK).

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od HighFlyer »

Airbus380 píše:Ty časy směrem z PRG jsou nešťastné.

Je mozne resit zpusobem QS tam, TO zpatky. I kdyz tim se to zrejme mirne prodrazi, kdyz ma QS nejlevnejsi OW za 2300+ Kc. EZY ma bohuzel ty casy jeste horsi.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od Airbus380 »

hafi píše:příliš nechápu stížnosti na čas. jo, mohlo to být o hodinu dříve, ale třeba na víkend je to dobré - v pátek po práci člověk nemusí nějak spěchat, večer se jen ubytuje (stejně by víc nestih ikdyby přiletěl v 6), pak má celé dva dny a v neděli večer přiletí ještě jakžtakž rozumně domu.


Vím, že to je sice Transavii srdečně jedno ale pro mě je to škoda kvůli možným návazným letům jinam s jinými společnostmi.
A kromě toho, přílet pozdě večer do cizího města nikdy nemám rád. Je to pro mě o dost větší stres (člověk neví, kde to v noci není příliš bezpečné, MHD nejezdí tak často/vůbec, apod. netýká se to jen paříže)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od flyingblue »

Airbus380 píše:
hafi píše:příliš nechápu stížnosti na čas. jo, mohlo to být o hodinu dříve, ale třeba na víkend je to dobré - v pátek po práci člověk nemusí nějak spěchat, večer se jen ubytuje (stejně by víc nestih ikdyby přiletěl v 6), pak má celé dva dny a v neděli večer přiletí ještě jakžtakž rozumně domu.


Vím, že to je sice Transavii srdečně jedno ale pro mě je to škoda kvůli možným návazným letům jinam s jinými společnostmi.
A kromě toho, přílet pozdě večer do cizího města nikdy nemám rád. Je to pro mě o dost větší stres (člověk neví, kde to v noci není příliš bezpečné, MHD nejezdí tak často/vůbec, apod. netýká se to jen paříže)


... a proto muzes letet s nejakou dalsi ajrolinkou ...

dalam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 43
Registrován: 28. 10. 2007, 13:13
Oblíbené typy letadel: A330/A340, DH8D, CRJ9, E195, RJ1H, SB20
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Transavia do Prahy

Příspěvek od dalam »

Zdravim,
Nemáte někdo tušení, jak to vapadá s touto linkou od zimního letového řádu? V rezervačním systému transavie jde tento let rezervovat jen do konce října a dál už nic. :(

Že by ORY bylo jen sezóní :) ? Nebo to už od zimního letového řádu transavia zabalila úplně :shock: ? Pokud se tedy nezvýšil lf, tak by se mi to možná zdálo i reálnější?


Odpovědět