Ryanair - nevytištěná letenka

Moderátor: j.ree

jardazel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 07. 2011, 01:24
Stav: Offline

Ryanair - nevytištěná letenka

Příspěvek od jardazel »

ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda nemá někdo zkušenosti s tím, že přišel na letiště bez vytištěné letenky (boarding pass) od společnosti ryanair. Dnes ráno mě to čeká a potřeboval bych nějaké pozitivní informace. Nemám možnost to nikde už vytisknout a doufám, že seženu něco na letišti v Corku,ale letím ráno, tak toho nebude moc otevřeno.

děkuji


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od HighFlyer »

Pozitivni informace moc necekej. Zalezi ciste na libovuli zamestnancu letiste. Mas asi 10% sanci, ze se nad tebou nekdo slituje, prokaze ti laskavost a vytiskne ti to zadarmo. S pravdepodobnosti 90% na tebe bude aplikovan poplatek €40 za znovuvytisteni palubni vstupenky, jak je uvedeno ve Vseobecnych podminkach, se kterymi jsi mel moznost se seznamit pred odletem.

Dej vedet, jaks dopadl.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od prodejce »

HighFlyer píše: S pravdepodobnosti 90% na tebe bude aplikovan poplatek €40 za znovuvytisteni palubni vstupenky


Skláním se nad tvou detailní znalostí přepravních podmínek Ryainaru. Že se vybírá 40 EUR jsem netušil.
Ale - proč nenapíšeš nějaký tripreport !!?

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od goro »

v UK se počítá stejná částka (40) v librách, takže je to vlastně ještě dražší.
určitě bych zkusil ve městě nějakou internet kavárnu nebo v nejhorším ukecat nějakej obchod, kde by tě nechali udělat oc a vytisknout boarding pas.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od HighFlyer »

goro píše:v UK se počítá stejná částka (40) v librách, takže je to vlastně ještě dražší.

Ano, v UK je to v librach, ale jardazel odlital dneska rano z Corku, takze je pravdepodobne lehci "jen" o 40 éček.
určitě bych zkusil ve městě nějakou internet kavárnu nebo v nejhorším ukecat nějakej obchod, kde by tě nechali udělat oc a vytisknout boarding pas.

No to bych mu taky poradil, kdyby si nevzpomnel v 01:31 v den odletu (a neletel brzy rano...)


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:Skláním se nad tvou detailní znalostí přepravních podmínek Ryainaru. Že se vybírá 40 EUR jsem netušil. Ale - proč nenapíšeš nějaký tripreport !!?

Tripreporty z mych cest Ryanairem by byly dosti nudne. Z dosavadnich 31 segmentu jednou drobne zpozdeni, jednou delsi zpozdeni. Jinak 29x odlet na cas, prilet na cas (nebo driv). Dodatecne poplatky na letisti a jina podobna prekvapeni jsem nikdy nezazil.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od dydzej »

HighFlyer píše:
goro píše:v UK se počítá stejná částka (40) v librách, takže je to vlastně ještě dražší.

Ano, v UK je to v librach, ale jardazel odlital dneska rano z Corku, takze je pravdepodobne lehci "jen" o 40 éček.
určitě bych zkusil ve městě nějakou internet kavárnu nebo v nejhorším ukecat nějakej obchod, kde by tě nechali udělat oc a vytisknout boarding pas.

No to bych mu taky poradil, kdyby si nevzpomnel v 01:31 v den odletu (a neletel brzy rano...)

Treba ho napadlo zabehnout do Radissonu Blu naproti terminalu (cca 300 m) a pozadat o vytisknuti palubky na recepci.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od HighFlyer »

dydzej píše:Treba ho napadlo zabehnout do Radissonu Blu naproti terminalu (cca 300 m) a pozadat o vytisknuti palubky na recepci.

Treba jo, ona takova 'pokuta' 40 eur muze lidi motivovat k ledascemu, vcetne kreativniho zapojeni sedych bunek mozkovych a pricne pruhovane svaloviny :)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od romul »

HighFlyer píše:Treba jo, ona takova 'pokuta' 40 eur muze lidi motivovat k ledascemu, vcetne kreativniho zapojeni sedych bunek mozkovych a pricne pruhovane svaloviny :)


Nemám s ryanairem žádnou zkušenost (ani po tom upřímně řečeno netoužím), jen mně zajímá jestli není možné akceptovat el. verzi letenky v mobilu, notebooku, tabletu či v jiném hw. Elektronizace postupuje rychle a řada dopravců již hard copy nevyžaduje. Když už el. verzi jízdenky akceptuje i pražská MHD...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od HighFlyer »

romul píše:Nemám s ryanairem žádnou zkušenost (ani po tom upřímně řečeno netoužím), jen mně zajímá jestli není možné akceptovat el. verzi letenky v mobilu, notebooku, tabletu či v jiném hw. Elektronizace postupuje rychle a řada dopravců již hard copy nevyžaduje. Když už el. verzi jízdenky akceptuje i pražská MHD...

Myslim si, ze to mozny neni. Ale nevylucuju, ze tuto moznost Ryanair zavede, pricemz za jeji vyuziti bude uctovat poplatek 30 éček :mrgreen:

xmartinmx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 07. 2011, 15:23
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od xmartinmx »

Na letišti v Dublinu jsou u stánku Ryanair k dispozice počítače a je možno si boarding pass vytisknout. V Corku jsem ti takového nezahlédl, ale nevylučuji, že to tam není někde taky schované.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od romul »

xmartinmx píše:Na letišti v Dublinu jsou u stánku Ryanair k dispozice počítače a je možno si boarding pass vytisknout. V Corku jsem ti takového nezahlédl, ale nevylučuji, že to tam není někde taky schované.


Vytisknout zadarmo? Nečekaný komfort...

xmartinmx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 07. 2011, 15:23
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od xmartinmx »

romul píše:
xmartinmx píše:Na letišti v Dublinu jsou u stánku Ryanair k dispozice počítače a je možno si boarding pass vytisknout. V Corku jsem ti takového nezahlédl, ale nevylučuji, že to tam není někde taky schované.


Vytisknout zadarmo? Nečekaný komfort...


taky mě to překvapilo .. ale jsou tam, vč. tiskáren :D a vedle cedulka, že kdo si to nevytiskne, zaplatí 40E

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od HighFlyer »

xmartinmx píše:taky mě to překvapilo .. ale jsou tam, vč. tiskáren :D a vedle cedulka, že kdo si to nevytiskne, zaplatí 40E

A jaky je poplatek za vyuziti pocitace a tiskarny? Tipoval bych €39 :mrgreen:

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: ryanair nevytištěná letenka

Příspěvek od PDan »

xmartinmx píše:Na letišti v Dublinu jsou u stánku Ryanair k dispozice počítače a je možno si boarding pass vytisknout. V Corku jsem ti takového nezahlédl, ale nevylučuji, že to tam není někde taky schované.

...ale nejdriv tam musis vlozit kreditku ;-) (respektive ti to behem procesu oznami, ze ti strhavaji u dane rezervace 40 eur), pokud myslite ty klasicke http://www.upgradetravelbetter.com/wp-c ... -kiosk.jpg


Odpovědět