Wizzair - odbavení na internetu

Moderátor: j.ree

Odpovědět
11Heidi11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08. 03. 2012, 16:58
Stav: Offline

Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od 11Heidi11 »

Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Letos letíme poprvé se společností Wizzair do Barcelony - terminál 2, jenže když jsem se dívala, že je časové rozpětí 7 dní až 3 hodiny předem, kdy si můžu letenkku vytisknout, tak mě to zarazilo, letíme na 9 dní a netuším kde si v Barceloně zpáteční letenkku vytisknu. Máte s tímto někdo zkušenosti? Dá se letenka vytisknout třeba na letištěi? Mám odbavení i na zpět přes internet, nijak sem nad tím totiž neuvažovala, protože u Ryanair maj lhůtu 15 dní. Děkuju moc za rady :wink:


11Heidi11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08. 03. 2012, 16:58
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od 11Heidi11 »

Ještě mám dotaz. Když máme letenky do říma od 20. 6 do 27.6 půjde letenka tohot 20 vytisknout už i ta zpáteční?

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od rpet »

sice jsem v barcelone nikdy nebyl, ale troufnu si rict, ze snad uz i tam maji internetovy kavarny - cimz bude tvuj problem docela zdarne vyresen.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od Ace2 »

Já bych spíš řekl, že z Barcelony nejde mít on-line letenku, protože Barcelonský letiště na to nemá systém a je třeba zajít s číslem rezervace, nebo pasem normálně na check-in.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od pavelpmi »

W!zzair píše:Internetové odbavení je v současné době k dispozici na následujících letištích:
... Barcelona - Terminál 2


Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od Ace2 »

tak už to tam mají také, naposledky jsem tam letěl, tak to BCN ještě neumělo.

11Heidi11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08. 03. 2012, 16:58
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od 11Heidi11 »

A jak to tedy probírá? Budu mít vytištěný rezervační kod. Půjdu s ním normálně k odbavení a tam mi letenku vytisknou a nebo je tam internet zvlášť a platí se za to něco navíc?

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od 737 »

11Heidi11 píše:A jak to tedy probírá? Budu mít vytištěný rezervační kod. Půjdu s ním normálně k odbavení a tam mi letenku vytisknou a nebo je tam internet zvlášť a platí se za to něco navíc?



Pokusím se to vysvětlit celé. Jsou 2 způsoby odbavení - internetové a na letišti. Internetové odbavení u Wizz Airu probíhá standardně tak, že na webových stránkách Wizz Airu klikneš na odkaz internetové odbavení, zadáš potřebné údaje a vytiskneš si palubní vstupenku. Totéž uděláš pro zpáteční let. V podstatě budeš mít 2 papíry pro každý let (dohromady tedy 4, v případě, že letíš tam a zpátky). Je to proto, že jeden nechávají tobě, druhý si tam vždycky na letišti nechají pro sebe (při nástupu do letadla), takže musíš mít oba. Co dál... Pokud máš zavazadla k odbavení, dostavíš se zhruba 1,5h-2h před plánovaným odletem k odbavovací přepážce na letišti, kde si zavazdla dobavíš. Poté projdeš pasovou a bezpečnostní kontrolou do tranzitní části, kde si zjistíš gate, ze kterého ti letí letadlo. Pokud máš pouze příruční zavazadlo, tak odbavovací přepážky neřešíš a jdeš rovnou přes pasovou kontrolu do tranzitní části. Za odbavení přes internet se u Wizz Airu nic nedoplácí, je zcela zdarma. Naopak odbavení na letišti je zpoplatněno. V případě, že se odbavíš on-line a potřebuješ si odbavit i zavazadla, tak taky nic neplatíš. Poplatek za odbavení na letišti de facto zahrnuje pouze vytištění palubní vstupenky zaměstnancem u odbavovací přepážky. Důležité je, že pokud máš u své rezervace zadáno, že se budeš odbavovat on-line (při každé rezervaci se tě to ptá, jakým způsobem se budeš odbavovat) a ty se nakonec odbavíš na letišti (tedy, že si palubní vstupenku nevytiskneš sama), bude ti na místě naúčtován daleko vyšší poplatek za odbavení, než když si rovnou při rezervaci zvolíš, že chceš odbavení na letišti - v tomto případě budeš platit samozřejmě taky (rovnou při platbě za rezervaci, na letišti už ne), ale daleko méně. Odbavení na letišti potom probíhá tak, že příjdeš, na informační tabuli s plánovanými odlety si vyhledáš svůj let, podíváš se, jaké je číslo tvé odbavovací přepážky, ke které poté zamíříš. Tam se prokážeš platným pasem nebo občanským průkazem a případně jim ukážeš kód své rezervace. Na základě toho ti vydají palubní vstupenku. Takže asi tak...

11Heidi11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08. 03. 2012, 16:58
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od 11Heidi11 »

Děkuju. Mě zajímá jesi je možnost na letišti v Barceloně si letenku vytisknout zdarma! V té 7denní lhůtě to doma nestihnu (jako např. u Ryanairu ti maj lhůtu 15 dní), jedeme na 9 dní. To mě zajímá, mám koupeno odbavení na internetu, nerada bych lítala někde po internetových kavárnách..asi to neumím vysvětlit, co mám na mysli:D

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od goro »

Heidy, jako nejjednodušší možnost vidím právě nějakou internetovou kavárnu ve městě.
Na letišti bývá přístup k počítačům s internetem mnohem dražší, o tisku ani nemluvě, pokud to tam vůbec jde - prostě na tom na letišti rejžujou :( Jak Wizzair, tak provozovatelé IT na letištích.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Wizzair - odbavení na internetu

Příspěvek od beardie »

lepsie hotely maju pre svojich zakaznikov aj pocitac s internetom a tlaciarnou


Odpovědět