Pegasus

Moderátor: j.ree

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od PavelD »



Když se kola zaboří do promrzlého bahna, nemůže letadlo spadnout do moře.
To je přeci jasný.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od hafi »

Mě prostě první, co napadlo, že pilot dojel nakonec, chtěl se na tom rozšíření otočit, ale spletl si stranu. Letadlo je u konce RWY, tedy mělo víceméně velmi nízkou rychlost, v takové těžko dostane smyk, a už vůbec ne takový, aby skončilo tam, kde skončilo. Prostě si to fyzikálně představit příliš nedokážu. Samozřejmě alternativa, že přistál daleko, nedobrzdil a v rámci snahy to zachránit to dopadlo takto je, ale na 2,6 km dlouhé dráze předpokládám s ILS mi to přijde divné.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od pepa007 »

hafi píše:Mě prostě první, co napadlo, že pilot dojel nakonec, chtěl se na tom rozšíření otočit, ale spletl si stranu. Letadlo je u konce RWY, tedy mělo víceméně velmi nízkou rychlost, v takové těžko dostane smyk, a už vůbec ne takový, aby skončilo tam, kde skončilo. Prostě si to fyzikálně představit příliš nedokážu. Samozřejmě alternativa, že přistál daleko, nedobrzdil a v rámci snahy to zachránit to dopadlo takto je, ale na 2,6 km dlouhé dráze předpokládám s ILS mi to přijde divné.


zkoušels projít diskusi na Novinky.cz? tam ti to nějakej expert určitě vysvětlí.

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od pachezz1 »

na airliners myslím někdo zmiňoval umřelej přední podvozek...

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Roiman4 »

Někde se píše namrzlá dráha, někde se píše mokrá dráha... :D A diskuze na novinkách ? Ta nikdy nezklamala, příčina nehody se už vyšetřila, viz. níže :D

Třeba letadlo nemělo zimní pneu a nebo jelo rychle,naši policajti by na něco přišli :D,hlavně měštáci :D


Pilot nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze přistávací dráhy, tohle chce tak přistávat dvacítkou a nohu na spojce a ne osahávat letušku!
,,,,
Kdepak, za tohle může technická služba letiště, zapomněli posolit dráhu a také tam nebyla svodidla. DD


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od MEA »

...skôr to zatiaľ vyzerá tak, že po dosadnutí sa pravý motor dostal z voľnobehu na vysoké otáčky. a to sa málokedy stáva "len tak"... žeby podobnosť s A-320 v Sao Paule? TAM to ale dopadlo ďaleko horšie...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Fabo »

podla nepotvrdenych informacii pravy motor mal zamknuty reverz, a kvoli nevypnutiu/nekorektnemu vypnutiu AT presiel pocas vybehu do TOGA modu (netusim ci to suvisi s tym reverzom nejak, nenapada ma ako)

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od JiS_Progressus »

Tak kočár je zpět "na kolech" ...
http://www.telegraph.co.uk/news/2018/01 ... -incident/

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od majkl666 »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda někdo nemá podobnou zkušenost, případně bych byl rád za rady, jak byste postupovali v případě mého problému.
Koupil jsem poprvé u Pegasus airlines letenky PRG - SAW - AUH a povedlo se mi zadat do kolonky jméno své příjmení a do kolonky příjmení své jméno, tedy jmeno je vlastně v pořádku jen je obráceně, řešili byste to nějak s aerolinkou nebo to nechali být a normálně to projde na letištích v PRG a SAW?
Nechce se mi volat na aerolinku a zbytečně na sebe upozorňovat, tuším že mi to zdarma neopraví :crazy:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od hafi »

1) do 24 hodin od koupě to jde změnit (nebo jde zdarma stornovat a koupi znovu)
2) vůbec bych to neřešil


Odpovědět