Pegasus

Moderátor: j.ree

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od jencik »

To asi nie, na skytrax som pisal len longhaul recenzie. Takto, tento rok som zazil 6h a 8h let u TVS a urcite radsej by som ho prezil v lietadle Pagesa ako TVS :D . Kazdopadne zo Sabihy mozes bud autobusom a metrom na Taksim, autobusom a trajektom do mesta (Kadikoy pristav) alebo Havatas jazdi priamo aj ku Taksimu, cesta cca 2 hodiny podla dopravy a za 14 lir.


Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Keano »

Tak co se týče mých zkušeností Pegasus, Turkish airlines a Anadolu Jet ( low cost od THY), tak Pegasus je jasně nejhorší. Pokud můžete, vybírejte u THY. Pegasus má velkou oblibu rušit lety a služby na palubně nic moc. U THY je full jídlo vždy v ceně a Anadolu nabízí aspoň malý snack + vodu + čaj/kafe. Zpoždění mívá spíše Pegasus než ty ostatní dvě letecké splečnosti, např při letu ASR-SAW měl pegasus startovat asi 20 min před námi ( Anadolu), ale tento let odložili o více jak hodinu a my jsme letěli na čas. Podle vztekajících se turků Pegasus musí dávat přednost Anadolu.
A ceny u Pegasa taky nejsou nic moc, Anadolu vychází mnohdy lépe. Dokonce VIE-IST, IST-VIE mi vždy vyšlo lépe s THY.
Porovnání mám z tras VIE-IST, ASR-SAW, SAW-NAV, SAW-ADB, SAW-ESB a SAW - Tel Aviv.

Doprava ze SAW do centra Istanbulu je komplikovanější, než z Atatürka. Člověk může buď použít Havatas ( 14 TRY - 120 CZK), nebo MHD. MHD je výrazně levnější a časově to vychází +- stejně. Jsou-li zrovna velké zácpy ( ty jsou skoro nonstop), je rychlejší MHD.

A ještě bych zapomněl na komunikaci s Pegasem, ta je šílená. Dovolat se jim většinou nelze a nezbývá, než přijet osobně na SAW ...

Přeji všem šťastné a příjemné cesty s Pegasem :)

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od kocour65 »

Kolik ted stoji zeton na mhd a kolik istanbulkarta - stala 10 lir a 4 z toho na jizdu - je to stejny.

Anubis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 11. 2013, 15:36
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Anubis »

Naopak, ja mám s Pegasus(om) zatial len pozitívne skúsenosti- výraznejšie meškanie som zažil len raz, na európskych linkách je miesta na nohy dostatok (nie vždy platí na lety s PegasusAsia), taký refund letenky išiel rýchlo a bezproblémovo cez webovú stránku.

Inými slovami, som s nimi spokojný- ale ak iné spoločnosti ponúknu lepšiu cenu a časy, vyberiem si výhodnejšiu ponuku

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od pepa007 »

tatranka píše:Mohu se zeptat, jak je to s těmi akcemi na dokoupení jídla? Klidně bych ho přiobjednal.


Když si vyhledáš let, tak jsou u něj 4 tarify: basic, essentials, advantage a extras. Basic je čistá letenka, v essentials je navíc zavazadlo 20kg, v advantage je ještě navíc volba sedadla+studený jídlo, v extras je všechno včetně tureckých lázní :wink:

Advantage stojí o 12 EUR víc, což je v pohodě, protože jinak jen sama sedačka u okna stojí 13 EUR. Ale zase pokud ti nezáleží na sedačce, tak za 20 kg kufr se samostatně platí jen 5 EUR (např. u Ryanairu je to 25 EUR).

Je tam i čudlík s nápisem "compare packages", z čehož musejí mít anglofonní dobrou srandu, protože hovorově to znamená "porovnat si pindíky" :D


Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Keano »

Anubis píše:Naopak, ja mám s Pegasus(om) zatial len pozitívne skúsenosti- výraznejšie meškanie som zažil len raz, na európskych linkách je miesta na nohy dostatok (nie vždy platí na lety s PegasusAsia), taký refund letenky išiel rýchlo a bezproblémovo cez webovú stránku.

Inými slovami, som s nimi spokojný- ale ak iné spoločnosti ponúknu lepšiu cenu a časy, vyberiem si výhodnejšiu ponuku



Tak to máte štěstí :). Zkušenosti mé i mých známých jsou opačné. Dokonce i když byla od Pegasa 30% sleva na international flights, tak jsme o Pegasovi neuvažovali.

Poslední zkušenost s Pegasem: Plánovaný odlet IST-Tel Aviv 12.1.2016, 4.1.2015 přišel email, že let je zrušený. Dva dny se nebylo možné k nim dovolat (z TR čísla na různá TR čísla). Byla nutná návštěva SAW.
Zpáteční letenka byla na 19.1.2015, 6.1.2015 přišel email o zrušení letu, další postup byl stejný.

Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Keano »

pepa007 píše:
tatranka píše:Mohu se zeptat, jak je to s těmi akcemi na dokoupení jídla? Klidně bych ho přiobjednal.


Když si vyhledáš let, tak jsou u něj 4 tarify: basic, essentials, advantage a extras. Basic je čistá letenka, v essentials je navíc zavazadlo 20kg, v advantage je ještě navíc volba sedadla+studený jídlo, v extras je všechno včetně tureckých lázní :wink:

Advantage stojí o 12 EUR víc, což je v pohodě, protože jinak jen sama sedačka u okna stojí 13 EUR. Ale zase pokud ti nezáleží na sedačce, tak za 20 kg kufr se samostatně platí jen 5 EUR (např. u Ryanairu je to 25 EUR).

Je tam i čudlík s nápisem "compare packages", z čehož musejí mít anglofonní dobrou srandu, protože hovorově to znamená "porovnat si pindíky" :D



Ano, u Pegasa se platí za všechno a když má člověk zavazadlo, tak to většinou vyjde dráž, než THY. Navíc Pegas mám pocit nelétá z IST, ale jen ze SAW.

Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Keano »

kocour65 píše:Kolik ted stoji zeton na mhd a kolik istanbulkarta - stala 10 lir a 4 z toho na jizdu - je to stejny.


Žeton netuším, mám tu svoji kartu a jeden žeton se mi jen válí v šuplíku :D
A žetonů je taky více druhů...

Když pojedete víc, můžete si pak tam přes terminál pár lir vrátit. A s tím přestupem to je myslím jinak u MetroBusu

IistKart.jpg
IistKart.jpg (34.64 KiB) Zobrazeno 8737 x

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od pepa007 »

Keano píše:Ano, u Pegasa se platí za všechno...


...stejně jako u každé jiné low cost aerolinky


Keano píše:...a když má člověk zavazadlo, tak to většinou vyjde dráž, než THY.


Zas to nepřeháněj. Třeba zpátečka z Prahy vyjde s Pegasem na 120 včetně zavazadla, sedačky a snacku, totéž u THY za 171.


Keano píše:Navíc Pegas mám pocit nelétá z IST, ale jen ze SAW.


...který je od města asi o 20km dál než Ataturk, takže žádný drama. To není jak BCN vs Girona.

Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Keano »

pepa007 píše:
Keano píše:Ano, u Pegasa se platí za všechno...


...stejně jako u každé jiné low cost aerolinky

U Anadolu ne. Já tady srovnával tyto tři.


Keano píše:...a když má člověk zavazadlo, tak to většinou vyjde dráž, než THY.


Zas to nepřeháněj. Třeba zpátečka z Prahy vyjde s Pegasem na 120 včetně zavazadla, sedačky a snacku, totéž u THY za 171.

Podívej se na cestu IST-VIE, 14.1.2016 . THY 30 kg, jídlo, sedačka - 274 TRY.
Pegasus - 293 TRY, 25 kg a odlet z SAW.

Ceny letenek IST-VIE sleduju už od léta. Ve velké většině případů je THY výhodnější. U letů do PRG to může být jinak, na ty jsem se nedíval.



Keano píše:Navíc Pegas mám pocit nelétá z IST, ale jen ze SAW.


...který je od města asi o 20km dál než Ataturk, takže žádný drama. To není jak BCN vs Girona.


Ano, jenže je rozdíl jet metrem a nebo po dálnici, která je nonstop zasekaná. Havatas je v tomto dost na nic.

Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Keano »

Jsem to nějak špatně odcitoval ... :/

Jsou to možná moje subjektivní pocity, ale co jsem slyšel a i sám zažil, to jsem popsal. Cenu letenky VIE-IST jsem sledoval přes léto a netu jsem našel, že Pegasus je levnější než THY. Ovšem zkušenosti moje i mých přátel jsou opačné. Nezávisle na sobě jsme sem letěli 3 Češi a jedna Slovenka, všem nám vyšli THY levnější.

Ertai
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 02. 2016, 23:37
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Ertai »

dobry večer, do mail mi prislo toto :
Dear Guest;PC 453 from Istanbul to Prague on the 10.05.2016 has been cancelled. Please contact Pegasus call center + 90 850 250 67 02 for changing or cancelling your booking.Thank you for your understanding.Sincerely,
Pegasus Airlines Customer relation

jak sem pochopil neni to u pegasu zas takova vyjimka, lec co se tyka zařizování letenek sem celkem zelenáč, takže podobnou situaci řeším poprvé... jediné řešení je zavolat na to turecké číslo a domluvit se na nahradni let? diky

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Marty-t »

Boeing tureckých aerolinek nezvládl přistání a skončil na srázu nad Černým mořem

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bo ... 1466738411

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od PV »

Marty-t píše:Boeing tureckých aerolinek nezvládl přistání a skončil na srázu nad Černým mořem

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bo ... 1466738411



Boeing? Snad to někdo řídil,ne? :wink:

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pegasus

Příspěvek od Hansie »



Odpovědět