Kde koupit kufry? :-)

Moderátor: j.ree

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od pepa007 »

prosím o radu, trochu specifický téma :-)

nevíte kde koupit výhodně kufry? myslím tím že třeba spousta leteckých společností má svoje brandovaný zavazadla, který se dají objednat na palubě, případně z jejich eshopu, apod. a jsou to často zajímavý nabídky, případně nějaký duty free na letištích apod.

prostě má někdo nějakej dobrej tip v tomhle směru? odkazy vítány. děkuju


lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od lukoslaf »

sice ti neodpoviem ale akurat som chcel zalozit podobnu temu. tento tyzden som definitivne pochoval moj prirucny kufrik, tak som chel zistik ake pouzivate, a aky by ste odporucili. rozmery viac menej klasicke okolo 55/40/20. inac ja som kupoval cez ebay, a raz volakadial z ciech, ale tu stranku si uz nepamatam. taktiez diki za tipy a rady :thumbup:

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od procvi »

Jsem narazil na tento carry-on z Ikea:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50209083/
Pár lidí jsem už s ním na letech Ryanairu viděl.

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od lukoslaf »

diki, budget mam tak do 150 eur.

po predoslich skusenostiach budem asi skor preferovat hard case, aj ked vyhoda predosleho prirucaku bola sikovna zipsovka na prednej a zadnej strane kde bola letenka a pas vzdy pekne poruke + moznost rozsirenia.

nieco ako toto http://www.mall.sk/palubne-batoziny/sirocco-cestovni-kufr-t-781-3-45?param1=BLACK

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od micaello »

Moje zkusenost hovori, ze do hardcase kufru se vejde vzdy mene veci nez do softcase (jaky jsi dal v odkazu)..a pokud jde o prirucak, kde s tim tezko bude hazet nejaky cicmunda na letisti..nevidim duvod volit hardcase ;)


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od dejavu »

Není to asi ideálně dostupné, ale kufry kupuju ve státech v obchodech typu Ross, TJ Maxx, Burlington a podobně :-)
Cena značkových je tak třetinová oproti ČR, výdrž výborná. Občas mají i vyšší řady, viděl jsem tam i Rimowu.
TK Maxx je pak i v Německu a v Polsku, tam jsem ale na kufry nekoukal.

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od lukoslaf »

micaello píše:Moje zkusenost hovori, ze do hardcase kufru se vejde vzdy mene veci nez do softcase


Je to 50 na 50. podla toho co tam chces natisnut. Bratov hard case je rozmerovo totozny s mojim zosnulim soft case. Problem je, ze u soft case je ram nenapadne pod podsivkou a tym padom som tam nemohol vtesnat moj kontroler (pioneer ddj-ergo) - (do toho bratov vliezol krasne). Ine samozrejme je, ak clovek chce do prirucnej napchat len formovatelne oblecenie...

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od romul »

Neřešte kufry, napiště raději Ježíškovi o retro airline tašku :-)
Přílohy
retro tašky.jpg

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od Globik »

romul píše:Neřešte kufry, napiště raději Ježíškovi o retro airline tašku :-)

Co něco ještě více retro? :)
http://www.panam.com/shop/pan-am-bags.html
Btw.např.na IAD se dají koupit v kamenném obchodě.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od persona »

Podobné tašky jsem viděl v jednom vietnamském krámku v Brně na ul. Kobližná. Pravda, výběr aerolinek byl citelně menší (a i logo mělo sem tam chybičku), ale ruské společnosti byly, myslím, hojně zastoupeny. Měl jsem rukavice a i s nimi mi chyběla odvaha sáhnout si na "pravou kůži" :-)

Ad kufry: mohu přidat jen osobní zkušenost z obchodu (galanterie) v obchodní pasáži Vaňkovka (strana u Zvonařky, přízemí), která je velmi dobrá. Ještě větší retro by pak bylo mít sluhu, který by cca 30 - 50 kg zavazadlo z kůže (LV coby tradiční výrobce cestovní bagáže) nosil za Vámi :-)

A jak již bylo řečeno, měkké, částečně pružné kufry jsou asi lepší a tvarově flexibilnější než "hard" "ledničky" jakkoli občas opatřené lákavým barevným provedením s vysokou mírou lesku.

A pokud něco stylového, pak asi vestu se 17 kapsami určenou pro létání s Ryanem - s tím by člověk v C a F jistě zapůsobil ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=K_8ORU6MGoE

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od dider »

:thumbup: zrovna řeším výměnu příručáku, který mi dělal společnost na mnoha mých cestách. Bohužel ale už má něco za sebou a opotřebovaná kolečka vydávají rachot na celou ulici.

Vybrat nového společníka ale není vůbec jednoduché. Asi to bude opět Samsonite, protože se opravdu osvědčil nejen příručák, ale i jeho velký bratr. Ale váhám a dělám si průzkům. Chci nějaký konzervativní design, ale zatím mi nic vyloženě nepadlo do oka.

Pamatuji si, že jednou dobu bylo možné v Praze koupit značku Carlton a jejich poměr cena-výkon se mi zdála docela dobrá. Rimowa a třeba Tumi jsou už cenově asi mimo, i když Rimowa mě zaujala z důvodu, že se zavazadla prý vyráběji v CZ. Ještě mě napadá třeba Delsey nebo Titan. Titan lze určitě pořídit v DRS.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od procvi »

dider píše::thumbup: zrovna řeším výměnu příručáku, který mi dělal společnost na mnoha mých cestách. Bohužel ale už má něco za sebou a opotřebovaná kolečka vydávají rachot na celou ulici.

Vybrat nového společníka ale není vůbec jednoduché. Asi to bude opět Samsonite, protože se opravdu osvědčil nejen příručák, ale i jeho velký bratr. Ale váhám a dělám si průzkům. Chci nějaký konzervativní design, ale zatím mi nic vyloženě nepadlo do oka.

Pamatuji si, že jednou dobu bylo možné v Praze koupit značku Carlton a jejich poměr cena-výkon se mi zdála docela dobrá. Rimowa a třeba Tumi jsou už cenově asi mimo, i když Rimowa mě zaujala z důvodu, že se zavazadla prý vyráběji v CZ. Ještě mě napadá třeba Delsey nebo Titan. Titan lze určitě pořídit v DRS.


Co vím tak Carlton prodává Baťa:
http://www.bata.cz/web/kategorie/web-ka ... ZhbHNlfQ==

Mě docela zaujal tenhle netradiční:
http://www.mall.cz/palubni-zavazadla/su ... union-jack
, ale taky bych radši nějakej Samsonite, akorát u nás jsou příšerně drahý :/

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od velpa.66 »

Podívej se na sportsdirect.com .Normálně ti to pošlou tuším do 5ti dnů cca za 300,-Kč.
Nějaká lesklá skořepina Union Jack momentálně v akci za 640,-Kč ,nebo si v lednu zaleť do Londýna s Ryanem a máš za cca 2000,- kufr i s výletem.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od HighFlyer »

Pokud je rec o zavazadlech na palubu, tak doporucuji "nezavazadla" :)
http://www.skyscanner.net/news/best-wea ... ge-charges

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Kde koupit kufry? :-)

Příspěvek od flyingblue »

dider píše::thumbup: zrovna řeším výměnu příručáku, který mi dělal společnost na mnoha mých cestách. Bohužel ale už má něco za sebou a opotřebovaná kolečka vydávají rachot na celou ulici.

Vybrat nového společníka ale není vůbec jednoduché. Asi to bude opět Samsonite, protože se opravdu osvědčil nejen příručák, ale i jeho velký bratr. Ale váhám a dělám si průzkům. Chci nějaký konzervativní design, ale zatím mi nic vyloženě nepadlo do oka.



Prosim informuj o vysledku. Muj prirucak Samsonite jiz take vykazuje znamky mirneho opotrebeni a zda se, ze mame stejne zamireno ...


Odpovědět