Volareweb

Moderátor: j.ree

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Volareweb

Příspěvek od BA001 »

Pratele, proletel jsem se nedavno s Volareweb do VCE a musim rict a byl jsem dost mile/i nemile prekvapen.

1. Asi jsem posledni kdo netusil, ze free siting je dneska u low-costu naprosto bezna praxe. Kazdopadne to znamena neprijemne fronty u gatu, ponevadz kazdy ma nejakou preferenci co se sezeni tyce.

2. Letadlo bylo tam plne asi 80% a obrovske prekvapeni - temer 20% byli Cesi! Zpet uz byla prodana necela polovina mist.

3. Tam A320 s kozenymi sedackami a TV. Na Italii nezvykle mila posadka (kam se hrabe AZ!). Zpatky necekane vypulirovana A320 (nebylo to modro-oranzove Volareweb, ale charterova uprava Volare, po reg. nekoukam, sorry). Priznam se ze tak cistounke a vonave letadlo jsem jeste nevidel - a to litam dost casto.

3. Jedina zasadni vada: pri odletu zpozdeni 2 a 1/2 hod. Duvod (pry) necekana vymena letadla, protoze do toho puvodniho (pry) uhodil blesk. Nevim, nevim.... Pri odletu ale zpozdeni jen 10 min. Pristani v VCE sice ukazkove, o priblizeni a pristani v PRG nicmene taktne pomlcim...

4. Samotny check-in ve VCE u prepazky Volare byl rychly. Ale jinak je VCE dost hrozne letiste a bezpecnostni kontrola (pro non-EU pro jistotu dvojita) je dost pomala (asi hodinova fronticka)

5. Ale jinak muzu doporucit..... Hodinovy let, ktery si nehraje na vyhlidkovy - viz CSA, no, litam nekolikrat do roka na MXP a priste, pratele, uz se na CSA vykaslu.... :-) Co se srovnani v tride low-costu tyce Volareweb u me jednoznacne vedou ve srovnani s EZY (za posledni rok a pul jsem letel s EZY 3x a z tech 6 letu byl 5x nejaky zasadni problem...) Bohuzel, do Bristolu nikdo jiny primo nelita, tak me to ceka na jare opet :(



Změněno uživatelem - BA001 na 28/11/2003 22:16:52


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Volareweb

Příspěvek od Pan Am »

BA001 - Já mám téměř identickou zkušenost s Volarewebem. V září jsem se s nimi udělal výlet do Benátek, budu se asi opakovat, nicméně popíšu jako BA001, jak to probíhalo:

1. Už před odletem jsem slyšel, že letouny Volareweb mají občas problém s časy odletů. Pro jistotu jsem se před svým odchodem z domova na letiště podíval na webovou stránku benátského letiště, kde se zobrazují online odlety a přílety. Byl tam avizovaný odlet přesně podle letového řádu. Po odbavení mi zbylo něco přes půl hodiny po bloumání po tax-free shopech...tabule ČSL neustále avizovaly, že letadlo odletí podle letového řádu. Když zbývalo do odletu 10 minut zavolala mi manželka, že podle webové stránky letiště v Benátkách letadlo do Prahy ještě neodstartovalo a má odletět za půl hodiny. V minutě plánovaného odletu ČSL "operativně" zařadila na informační tabule novou informaci, že odlet se odkládá o dvě hodiny.
SHRNUTO: to mi ten let pěkně začíná.

2. O free sitingu jsem již věděl a tak jsem zaujal výhodné místo ve frontě. V letadle jsem viděl asi tak 3 místa volná, z 95 % cestovali letadlem Italové.

3. Nepřiletěl letoun Volareweb, ale Volare Airlines - ohledně čistoty a vůně letadla musím naprosto souhlasit s BA001, kožené sedačky, palubní personál velmi příjemný.
SHRNUTO: Letadlo - opravdu příjemné překvapení.

4. Přílet do Benátek - přiletěl jsem tam po půlnoci, k letadlu přijel autobus, nabral cestující a vyklopil je před budovou letiště a odjel. Ale ejhle, skleněné dveře do budovy se neotevírají, přes skla jsou vidět v přítmí pulty pasové kontroly, kde ale nikdo není. Italové začali pískat a křičet - po deseti minutách čekání se náhle rozsvítí a zívající pohraničník jde otráveně otevřít dveře do budovy. Po pasové kontrole ještě studuji monitor s přílety - domníval jsem se, že jsme poslední přílet ten den. Ale byl tam ještě jeden let - ve 2.30 měl přistávat 3,5 hodiny zpožděný let Volareweb :-), tuším z Říma.
SHRNUTO: To letiště je nějaké divné.

4. Odlet z Benátek: přišel jsem na letiště hodinu a půl před odletem s tím, že se odbavím u check-inu a pak si pořádně prohlédnu letiště. U check-inu fronta na půl hodiny. Tak jdu raději rovnou na bezpečnostní kontrolu, která byla jak píše BA001 zdvojená. Zase dlouhá fronta ve které jsem čekal asi 40 minut. Na řadu jsem se dostal v minutě odletu podle letového řádu. Odlet byl však zase zpožděn, tentokrát ale asi jen o třicet minut. Ještě před nástupem do autobusu chtějí již po třetí vidět od všech cestujících pasy, čímž se nástup protahuje.
SHRNUTO: To letiště je naprosto příšerné.

Takže zážitky jsou jako u BA001 smíšené - i já jsem byl mile i nemile překvapen. I na zpátečním letu jsem letěl s Volare Airlines, takže jsem neviděl, jak vypadají letadla samotného Volarewebu. Řada negativních zážitků spadá na vrub letiště v Benátkách. Kdyby létal Volareweb přesně tak to bylo naprosto perfektní.



Změněno uživatelem - Pan Am na 28/11/2003 23:289

Změněno uživatelem - Pan Am na 28/11/2003 23:32:17

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Volareweb

Příspěvek od Robert »

Zajímavé, chystám se s nimi letět do Milána, tak jsem docela zvědavej, jak to bude probíhat.

A.J.Scandall
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 02. 2003, 18:09
Stav: Offline

Volareweb

Příspěvek od A.J.Scandall »

BA001: co myslíš tím, že je let s ČSA do Milána "vyhlídkový"?

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Volareweb

Příspěvek od BA001 »

A.J.Scandall:

srovnaval jsem linky do Benatek, a tady je to opravdu dost znat: CSA s ATR leti do VCE asi pul druhe hodiny, Volareweb s pohodlnou A320 jsou tam za necelou hodinku. Musim uznat, ze s tou A320 je to do severni Italie opravdu jen "skok". Ale linku CSA do Milana mam vyzkousenou a jsem s ni velmi spokojeny. Ani nevim, jestli se uz ranni let do MXP operuje s 734, ja jsem letel do Milana s CSA 3x a pokazde s poloprazdnou 735. No, koncem ledna letim letim pres Milano tak se necham prekvapit.



Změněno uživatelem - BA001 na 15/12/2003 119:48


A.J.Scandall
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 02. 2003, 18:09
Stav: Offline

Volareweb

Příspěvek od A.J.Scandall »

Je fakt, ze tuhle jsem se v MXP dal do řeči s naším zástupcem (či station managerem) a říkal mi, že na Regional Jet čeká jak na smilování boží. Hodně cestujících si právě na lince z Benátek a Boloňi stěžuje na ATR a už mu prej i přišly dopisy ve stylu, že jsme "low-level carrier". Roli asi nebude hrát ani tak ten čas navíc, jako úroveň komfortu.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Volareweb

Příspěvek od stano »

Komfort ATR je na dnesne poziadavky skutocne na nizkej urovni. Letel som s nou niekolko krat a vzdy som si spomenul na ruske AN 24. Pravdu povediac, ATR spolu s AN 24 patria do jedneho vreca a dnes by nemali byt sucastou standardnej leteckej premavky. Jedinu vynimku by som vedel akceptovat, keby tieto typy prevadzkovali low-costs prepravci. Pri cenach leteniek okolo 10-20 Euro by cestujuci mali akceptovat dane typy lietadiel. V principe ale povazujem za nezodpovedne, aby management aerolinii povazoval ATR za porovnatelne s ostatnymi typmi (Boeing,...) a rovnocenne ich nasadzoval. Plati tu velmi presne porovnanie, ked u nas trabanty boli povazovane za rovnocenne auta...Z uvedeneho vyplyva, ze samozrejme, pokial je to mozne, linke s ATR s vyhnem.

ripo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 81
Registrován: 23. 02. 2003, 18:28
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Volareweb

Příspěvek od ripo »

Volareweb 16/3/2004 vstupili do BSP CZ/SK a tak sa dajú predávať linky VA aj cez agentov prostredníctvom rez.systémov


Odpovědět