Eurowings

Moderátor: j.ree

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Eurowings

Příspěvek od pavelpmi »

Zrovna jsem se díval na lety z Barcelony do Vídně (mám teda už na Vánoce koupené s Rakušákama) a zjistil jsem, že trasu kromě Nikiho, Vuelingu a Austrian budou od zimy lítat i Eurowings. Tak zakládám téma. :D

Už v únoru teda bylo oznámeno, že Vídeň bude první zahraniční bází Eurowings, že mají lítat s A320 v barvách společnosti, ale že ten má být "operated by Austrian Airlines". A teď na Austrian aviaton.NET píšou, jak mají z Vídně Eurowings létat: od 9. listopadu do Barcelony, Palmy, na Stansted a do Říma. V letním řádu pak mají prý týdně létat čtyřikrát do Říma, sedmkrát na Stansted a do Palmy, šestkrát do Barcelony, dvakrát do Valencie, jednou do Bastie a do Fara + ještě dva denní lety do Hannoveru.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od micaello »

Ano ano, a mají to za pěknou cenu 80EUR rt :clap:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od pavelpmi »

A je to tady, místo s Austrian poletím s Eurowings. :roll: To jsem si maloval, jak si dám něco z DO & CO à la carte Menü, a ke všemu ještě poletím v Barceloně na/z T2. :crazy:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Fabo »

Ja bych to stejne zkusil. to DO&CO menu je fakt dobry. Pokud je to operovane OS, tak by se snad i povedlo.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od pavelpmi »

Ne, bohužel asi ne, Operated by:Eurowings. DO & CO mi píšou na můj let OS397/8, že "Diese Flugbuchung ist noch nicht bestätigt", a pak, že na letech OS8849/50 "à la carte Menü auf diesem Flug nicht verfügbar."


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od pavelpmi »

Tak už sem s nimi letěl: Letěl A320 se sharklety v barvách společnosti, na sharkletech měl fosforeskující barvu. Protože jsem měl letenku původně s Austrian, u Eurowings mi dali tarif Smart, který zahrnuje zavazadlo, svačinu s vodou a dalším nealko nápojem dle výběru a sedadla s většími rozestupy. Místa bylo fakt hodně a přestoupit pak na Vueling bylo dost krušné. Svačina byl 70 g kousek chleba se salámem, anebo nedobrá malá bulka se sýrem.

IMG-20151227-WA0001.jpg
IMG-20151227-WA0001.jpg (42.01 KiB) Zobrazeno 12011 x

Jenon místo z hlavního T1 v Barceloně, odkud lítali Austrian, Eurowings lítají z nízkonákladového T2. Ve Vídni snad přistávalo letadlo samo, protože nám řekli, že si máme vypnout všechnu elektroniku, že nestačí flight mode. Mlha byla tak hustá, že by se dala krájet. No a zavezli nás někam do pole, což nebylo úplně praktické, protože jsem měl kabát v kufru.

A dnes bylo na letišti takto,

WP_20151219_001.jpg
WP_20151219_001.jpg (114.61 KiB) Zobrazeno 12011 x

zatímco hned po startu bylo vidět, že už v centru Vídně mají krásný sluneční den.
WP_20151227_001.jpg
WP_20151227_001.jpg (82.83 KiB) Zobrazeno 12011 x

Skumin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 16. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Skumin »

Ahoj, možná to bude trochu off-topic dotaz, ale zkusím to: našel jsem si přes ITA Matrix jistý let s Eurowings, ale nemůžu jej nikde za cenu z Matrixu najít. To samé se mi děje i s alternativním letem s Travel Servicem, zkoušel jsem třeba i tento návod, ale bez úspěchu. Dva dotazy: máte nějaký tip, kde sehnat letenku za cenu z Matrixu? Případně je možné, že se prostě Matrix plete a taková letenka neexistuje/nedá se sehnat za takovou cenu?

matrix.png

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Night fly »

Skumin píše:Ahoj, možná to bude trochu off-topic dotaz, ale zkusím to: našel jsem si přes ITA Matrix jistý let s Eurowings, ale nemůžu jej nikde za cenu z Matrixu najít. To samé se mi děje i s alternativním letem s Travel Servicem, zkoušel jsem třeba i tento návod, ale bez úspěchu. Dva dotazy: máte nějaký tip, kde sehnat letenku za cenu z Matrixu? Případně je možné, že se prostě Matrix plete a taková letenka neexistuje/nedá se sehnat za takovou cenu?


B je spravne. Zejmena u Travel Service je to zcela obvykle, s nim ma Matrix docela problem. U EW jsem na to zatim nenarazil, ale stat se to muze.

Skumin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 16. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Skumin »

Night fly píše:
Skumin píše:Ahoj, možná to bude trochu off-topic dotaz, ale zkusím to: našel jsem si přes ITA Matrix jistý let s Eurowings, ale nemůžu jej nikde za cenu z Matrixu najít. To samé se mi děje i s alternativním letem s Travel Servicem, zkoušel jsem třeba i tento návod, ale bez úspěchu. Dva dotazy: máte nějaký tip, kde sehnat letenku za cenu z Matrixu? Případně je možné, že se prostě Matrix plete a taková letenka neexistuje/nedá se sehnat za takovou cenu?


B je spravne. Zejmena u Travel Service je to zcela obvykle, s nim ma Matrix docela problem. U EW jsem na to zatim nenarazil, ale stat se to muze.


Tak to moc potěšen nejsem. Každopádně děkuji za odpověď!

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Marty-t »

Protože má Eurowings wet lease od AirBerlinu, kterému zaráz onemocnělo přes 200 pilotů na protest proti nejistotě - musel včera i Eurowings škrtat lety - cca 30 letů 13.9. - viz. https://www.austrianwings.info/2017/09/ ... streichen/

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Marty-t »

Podle rozhodnutí dozorčí rady LH by Eurowings měl od AirBerlinu převzít 41 A320tek a 20 Dášenek (Dash 8 Q400). A to navíc k současným 20ti letadlům co pro Eurowings létají na WetLease... Tak to jsem zvědavý jesli nepřekopou a nezvětší zásadně svoji síť - protože lety AB často dublovaly spojení LH group... Navíc od zimního vlakového řádu spojí po Německu ICE rychlovlak MUC s BER pod 4 hodiny. I tam tedy nebude třeba tolik lítat. ( http://www.manager-magazin.de/unternehm ... 53170.html ) Tak třeba to celé povede k tomu, že i v ČR a SK uvidíme taky víc spojení Eurowings, ne jen těch pár co jsou nyní v PRG...

k mému zasnění mne dovedl zdroj:
https://www.austrianwings.info/2017/09/ ... berlin-zu/

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Marty-t »

Tak dle zdroje http://www.routesonline.com/news/38/air ... h-in-1q18/ je už jasné jak chce Eurowings naložit od ledna s letadly po AirBerlinu - hurá z Německa a Vídně na jih nebo na sever - kdepak na východ - tam jen linka do KRK... Ale je tam i posílení linek kromě BER a DUS i z blízké VIE a NUE...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Marty-t »

Vypadá to, že Eurowings si ujasňuje jak naložit s Dášenkami po AirBerlin/LGW... První co jsem registroval bude lítat STR-WRO - škoda, že zatím nic z CZ/SK trhů (STR-PRG 2x týdně by třeba po opuštění ČSA nebyla úplně nesmyslná...), ale třeba tato nová linka někomu ze severních východních Čech a Jeseníků pomůže:

EW2730 STR1030 – 1215WRO DH4 135
EW2730 STR1320 – 1500WRO DH4 7

EW2731 WRO1255 – 1440STR DH4 135
EW2731 WRO1530 – 1710STR DH4 7

zdroj: https://www.routesonline.com/news/38/ai ... ce-in-s18/

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Marty-t »

U Eurowings hrozí stávky. Na včerejším jednání nimi vyhrožovali odboroví předáci svazu Verdi ve snaze domoci se spolehlivějšího plánování služeb včetně pohotovostí. Termín stávky zatím nebyl upřesněn. Zdroj: http://www.airliners.de/verdi-streiks-eurowings/47702

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Eurowings

Příspěvek od Marty-t »

Dosud relativně benevolentní Eurowings přitvrzuje co se týče kontroly příručních zavazadel. V základním tarifu je možné přepravovat jedno osmikilové 55 x 40 x 23 cm zavazadlo. Striktní kontroly se dají očekávat i na druhém nejpopulárnějším odletovém letišti občanů ČR a jedničce pro občany SK - ve VIE.

Navíc v nejlevnějším tarifu Eurowings negarantuje, že příruční zavazadlo na gatu neodeberou a po vzoru Ryanu nepřeloží do nákladového prostoru. V cíli pak přijede spolu s ostatními kufry na pásu. Cílem je zrychlení odbavení a zvýšení přesnosti letů. Zdroj: http://www.airliners.de/eurowings-handg ... bord/49810


Odpovědět