Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Moderátor: j.ree

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Globik »

prodejce píše: Ale v případě Skypickeru je rozdíl v ceně třeba 50%.


No jasně, ale Ty jsi psal "o korunu". A to u té expedie fakt jen o korunu nebylo. Bylo to určitě o řádově jednotky procent. A když jsem porovnal u některého letu .com., co.uk, .it, tak tam byl zase další rozdíl (jasně, každá mutace v jiné měně, ale já jsem to většinou přepočítával na koruny a to by rozdíl dělat nemělo nebo když na dolary, tak by zase po přepočtu neměl být hmatatelný rozdíl GBP-EUR).


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od prodejce »

Globik píše: No jasně, ale Ty jsi psal "o korunu". A to u té expedie fakt jen o korunu nebylo. Bylo to určitě o řádově jednotky procent.

V případě pelikána nebo letušky by vyšetřování a protiakci skutečně spustila už první koruna pod webem airline. Pokud šlo o u expedie o jednotky procent, tak to opravdu tipuju do oblasti kurzových rozdílů. V té době se to tolik neřešilo a řešit se to začalo až s nástupem AirFastTickets.com, to byl jakýsi spouštěč. Nicméně povídání o dějinách kurzové politiky při prodeji letenek skutečně neřeší případ Skypickeru, kde po pětiminutovém prohlížení vidím úlety o 50% pod cenu.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od HonzaLB »

Při pohledu na hlavní investory ve Skypicker lze jen doufat, že si pan Oliver svůj sen splní co nejdříve:-)I když jsou zdroje z cinklých zakázek jsou tučné...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od hafi »

prodejce píše: řešit se to začalo až s nástupem AirFastTickets.com, to byl jakýsi spouštěč

Btw. máš nějaké info, kdo to nakonec zaplatil? Dostaly aerolinky svůj fare?

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od dejavu »

Nejsem v tom odborník, ale třeba před koncem roku jsem hledal známému open jaw letenku PRG-LAS/SFO-PRG. Bylo to vystavené na AF, metal kombinovaný AF s Deltou a ČSA. Nejnižší cena na US Expedii, oproti webu AF nebo Delty o víc jak 10 procent, jiné OTA to vůbec nenašly. Ale to je možná právě pro ten open jaw...


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od prodejce »

hafi píše:Btw. máš nějaké info, kdo to nakonec zaplatil? Dostaly aerolinky svůj fare?

Abych řek pradu tak nevim. Vim že vyčíslená škoda byla 30 nebo 40 milionů EUR, ale po tom, kdo to nakonec zaplatil jsem se nijak nepídil.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od hafi »

Vzpomínám, že tehdy byly oblíbené letenky mj. i s ČSA na BTS, KSC, WAW, Německo, ... kdy to s nimi šlo koupit za pár (desítek) korun, ačkoli oficiálně fare byl řádově 3000 a víc. My takto byli ve čtyřech v HAM, dohromady za 28 Kč zpáteční + na dalších letenkách jsem podstatně ušetřil (s vědomím možného rizika). V součtu šlo určitě o tisíce letenek jen pro ČSA (ikdyž zdaleka všechny nebyly proletěny). Pokud by to nedostali zaplaceno, předpokládám, že by aerolinky buď v nějaké fázi odmítli akceptovat vydané letenky nebo by to aspoň marketingově prodali, jak je okradl zlý řecký prodejce (ikdyž celkově mohlo jít řádově "jen" tak o 10m tržeb). Tedy předpokládám, že to zatáhla IATA z nějakého pojištění, jen jsem byl zvědavý, jak toto funguje.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od prodejce »

Ano, obecně platí, že to aerolinkám zaplatí pojišťovna kontraktovaná IATou. Zda-li tomu tak ovšem bylo i v tomto případě, či zda to pojištovna zaplatila v plné výši, nebo zda část doplácela IATA ze svého, tak to opravdu nevím.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od HighFlyer »

Dekuji vsem diskutujicim za 22 vcerejsich odpovedi, nicmene zdurazuji tema tohoto vlakna: "Skypicker plánuje vlastní aerolinku."

Drtiva vetsina vcerejsich odpovedi se tyka hlavni cinnosti Skypickeru (prodej letenek), pro ktere je uz zrizeno vlastni vlakno v tematu "Cestujeme letadlem -> Levne letenky".

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od dejavu »

Takže zpátky k tomu plánu: prý se jim nejlépe zdá JV Asie. A já se ptám, je tam trh otevřený, že tam může vstoupit kdokoliv, jako v EU? Nenarazí na povolení?

Navíc mi z laického hlediska přijde, že je tam čím dál větší konkurence, třeba Malindo (malajská armáda a Lion air) a další. řekl bych, že v regionu jede snad víc low-costů než v Evropě. Ale na druhou stranu, s ohledem na možnosti pozemní dopravy je tam asi ještě prostor. I když klientela nebude nejmajetnější.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od HighFlyer »

dejavu píše:Takže zpátky k tomu plánu: prý se jim nejlépe zdá JV Asie. A já se ptám, je tam trh otevřený, že tam může vstoupit kdokoliv, jako v EU? Nenarazí na povolení?

Pokud si to letadlo vezmou na ACMI od nekoho v tom regionu (a jenom budou prodavat letenky), tak tim asi regulatorni pozadavky splni.

Navíc mi z laického hlediska přijde, že je tam čím dál větší konkurence, třeba Malindo (malajská armáda a Lion air) a další. řekl bych, že v regionu jede snad víc low-costů než v Evropě. Ale na druhou stranu, s ohledem na možnosti pozemní dopravy je tam asi ještě prostor. I když klientela nebude nejmajetnější.

Presne tak, to se mi zda jako daleko vetsi riziko. Pul roku budou litat "jakoby dokolečka", mozna se jim to bude i rentovat, ale pak jim na ty linky skoci dravec s nizsimi cenami a lepsimi casy a maji po ptakach.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Robert »

Jsme ohledně Skypickeru skeptický, celé mi to přijde hodně nafouknutá bublina. To ostatně vyplynulo z mých dřívějších příspěvků na toto téma. V mezičase jsem se pokusil vzít Skypicker na milost a několikrát vyzkoušel ten úžasný vyhledávací algoritmus pro hledání levných letenek. Bohužel musím konstatovat, že Skypicker mi nic úžasného nenalezl. Daleko lépe jsem pochodil na azair.

Abych nebyl off-topic, tak k tématu letecké společnosti. Pronajímat si letadla formou ACMI si myslím, že není tak výhodné, když se musí uhradit potřebný zisk společnosti, která takto pronajímá. Samozřejmě se může jednat o různé sezónní pronájmy, kdy společnost nemá využití pro vlastní letadla. Jak už tady někdo napsal - konkurence spíše stále roste. Velké low-cost společnosti dosahují úspor ve velkých objednávkách letadel apod., takže si myslím, že se Skypicker na jejich náklady nikdy nemůže dostat. Pan Dlouhý mluví, jak kdyby aerolinky data o tom, kam létá kolik cestujících a co hledají neměly. Takže asi jen opravdu PR, kdyby to skutečně realizovali, tak bych to viděl na začátek jejich konce.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Robert »

Přidávám něco k tématu - http://www.tyinternety.cz/startupy/kiwi ... elke-veci/ - Skypicker utratil 800000 USD za doménu kiwi.com.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od micaello »

Asi jsem hlupák, ale v čem je Skypicker tak vyjímečný? Co ho odlišuje od ostatních vyhledávačů? Ten poprask kolem něj mi přijde až příliš vyhypovaný..

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Erix8 »

micaello píše:Asi jsem hlupák, ale v čem je Skypicker tak vyjímečný? Co ho odlišuje od ostatních vyhledávačů? Ten poprask kolem něj mi přijde až příliš vyhypovaný..


Mají přeci unikátní algoritmus: "Ani sto Číňanů by nás nedohnalo, ve vyhledávání nejvýhodnějších letů jsme unikátní" podle Lucie Brešové :D

Jinak klasická situace dneška - start-upy novináři milují, stejně jako vyjádření "exponenciálně rosteme", "nejsme v zisku, ale kdybychom dnes chtěli zítra jsme", "původně jsme chtěli prodávat až bude hodnota firmy 100 mil. USD, ale teď už min. za desetinásobek" atd. Zkrachuje 9 z 10, v průměru. Třeba bude SP ten desátý, uvidíme za pár ...


Odpovědět