Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Moderátor: j.ree

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od pepa007 »

Erix8 píše:
micaello píše:Asi jsem hlupák, ale v čem je Skypicker tak vyjímečný? Co ho odlišuje od ostatních vyhledávačů? Ten poprask kolem něj mi přijde až příliš vyhypovaný..


Mají přeci unikátní algoritmus: "Ani sto Číňanů by nás nedohnalo, ve vyhledávání nejvýhodnějších letů jsme unikátní" podle Lucie Brešové :D

Jinak klasická situace dneška - start-upy novináři milují, stejně jako vyjádření "exponenciálně rosteme", "nejsme v zisku, ale kdybychom dnes chtěli zítra jsme", "původně jsme chtěli prodávat až bude hodnota firmy 100 mil. USD, ale teď už min. za desetinásobek" atd. Zkrachuje 9 z 10, v průměru. Třeba bude SP ten desátý, uvidíme za pár ...


Já bych nebyl tak přísnej. Narozdíl od těch 9 z 10 startupů má SkyPicker zákazníky a tržby, a není jich málo. Dále bych nabádal nezaměňovat pojmy "hodnota" (value) a "ohodnocení" (valuation) ;-) Nemálo investorů vidí kapitálovej trh jako jednu velkou hru, a ať je to jak chce, tak vydělat se na něm prokazatelně dá – stačí najít někoho, kdo je ochoten zaplatit víc než jste zaplatili vy.

To může být prakticky velmi dlouhý řetězec, na jehož konci to třeba pohltí někdo jako Google... Facebook koupil WhatsApp za 19 MILIARD dolarů - má WhatsApp takovou hodnotu? Má vůbec Facebook takovou hodnotu, když jedinej jeho příjem je z reklamy? To nikdo neví :-) Ale s valuací se spekulovat dá.

A čím je Skypicker výjimečnej? Ničím :-) Četl jsem teď ve Forbesu překvapivě upřímnej rozhovor se zakladatelem. Ta jejich "unikátnost" spočívá v tom, že dokážou vyhledat navazující lety dvou různých nespolupracujících aerolinek. Nejnověji ti nabídnou i pojištění toho "přípoje" (tj. když ti kvůli zpoždění wizzairu uletí následující let s easyjetem). Ale ten Oliver sám říká, že tohle je věc, která je užitečná jen pro strašně malý procento cesťáků - ale naštěstí pro ně, i tohle malinkatý procento cesťáků je tak obrovský, že se v něm točí obrovský peníze. Ale možná proto jim taky nikdo zatím moc nekonkuruje, protože každej zkouší mířit na masovej trh, a tohle všem přišlo nezajímavý. Ono je dost těžký jít za investorem s tím, že cílíš na 1% populace, a to ještě v daným segmentu na to nejnižší :-)

Humbuk je kolem toho proto, že těch technologických startupů, který by takhle rychle rostly v ČR moc není, naposled to byl možná Slevomat.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:
Erix8 píše:
micaello píše:Asi jsem hlupák, ale v čem je Skypicker tak vyjímečný? Co ho odlišuje od ostatních vyhledávačů? Ten poprask kolem něj mi přijde až příliš vyhypovaný..


Mají přeci unikátní algoritmus: "Ani sto Číňanů by nás nedohnalo, ve vyhledávání nejvýhodnějších letů jsme unikátní" podle Lucie Brešové :D

Jinak klasická situace dneška - start-upy novináři milují, stejně jako vyjádření "exponenciálně rosteme", "nejsme v zisku, ale kdybychom dnes chtěli zítra jsme", "původně jsme chtěli prodávat až bude hodnota firmy 100 mil. USD, ale teď už min. za desetinásobek" atd. Zkrachuje 9 z 10, v průměru. Třeba bude SP ten desátý, uvidíme za pár ...


Já bych nebyl tak přísnej. Narozdíl od těch 9 z 10 startupů má SkyPicker zákazníky a tržby, a není jich málo. Dále bych nabádal nezaměňovat pojmy "hodnota" (value) a "ohodnocení" (valuation) ;-) Nemálo investorů vidí kapitálovej trh jako jednu velkou hru, a ať je to jak chce, tak vydělat se na něm prokazatelně dá – stačí najít někoho, kdo je ochoten zaplatit víc než jste zaplatili vy.

To může být prakticky velmi dlouhý řetězec, na jehož konci to třeba pohltí někdo jako Google... Facebook koupil WhatsApp za 19 MILIARD dolarů - má WhatsApp takovou hodnotu? Má vůbec Facebook takovou hodnotu, když jedinej jeho příjem je z reklamy? To nikdo neví :-) Ale s valuací se spekulovat dá.

A čím je Skypicker výjimečnej? Ničím :-) Četl jsem teď ve Forbesu překvapivě upřímnej rozhovor se zakladatelem. Ta jejich "unikátnost" spočívá v tom, že dokážou vyhledat navazující lety dvou různých nespolupracujících aerolinek. Nejnověji ti nabídnou i pojištění toho "přípoje" (tj. když ti kvůli zpoždění wizzairu uletí následující let s easyjetem). Ale ten Oliver sám říká, že tohle je věc, která je užitečná jen pro strašně malý procento cesťáků - ale naštěstí pro ně, i tohle malinkatý procento cesťáků je tak obrovský, že se v něm točí obrovský peníze. Ale možná proto jim taky nikdo zatím moc nekonkuruje, protože každej zkouší mířit na masovej trh, a tohle všem přišlo nezajímavý. Ono je dost těžký jít za investorem s tím, že cílíš na 1% populace, a to ještě v daným segmentu na to nejnižší :-)

Humbuk je kolem toho proto, že těch technologických startupů, který by takhle rychle rostly v ČR moc není, naposled to byl možná Slevomat.


Pockej, slevomat jako technologicky startup? Mozna mi neco uniklo?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Fabo »

Je na webu, to nestaci? :lol:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od pepa007 »

jo Slevomat je technologickej startup, i když ne čistokrevnej - ve smyslu že bez technologie by těžko vznikl a fungoval. Ale o tom tohle téma fakt není.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:jo Slevomat je technologickej startup, i když ne čistokrevnej - ve smyslu že bez technologie by těžko vznikl a fungoval. Ale o tom tohle téma fakt není.


Ktere technologie, prosim? Technologie webu?


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:
pepa007 píše:jo Slevomat je technologickej startup, i když ne čistokrevnej - ve smyslu že bez technologie by těžko vznikl a fungoval. Ale o tom tohle téma fakt není.

Ktere technologie, prosim? Technologie webu?

Mein Gott, nestaci ti, ze tuto definicni bitvu vedes na Facebooku, na LinkedInu a ja nevim jeste kde? Musis s ni zahlcovat i toto forum?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
flyingblue píše:
pepa007 píše:jo Slevomat je technologickej startup, i když ne čistokrevnej - ve smyslu že bez technologie by těžko vznikl a fungoval. Ale o tom tohle téma fakt není.

Ktere technologie, prosim? Technologie webu?

Mein Gott, nestaci ti, ze tuto definicni bitvu vedes na Facebooku, na LinkedInu a ja nevim jeste kde? Musis s ni zahlcovat i toto forum?


Odpoved na to, co je na slevomatu technologickeho, by stacila :mrgreen:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:
HighFlyer píše:
flyingblue píše:Odpoved na to, co je na slevomatu technologickeho, by stacila

Tak si na to zaloz vlakno v off-topicu a prestan prudit tady.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Robert »


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od prodejce »

A ještě přináším jedno videopokoukání na deštivý sobotní večer. Pan Jiří Hlavenka, bývalý dlouholetý šéf českého ComputerPressu, konečně vysvětlil, jak přesně to bude s novou aerolinkou Skypickeru:

https://www.youtube.com/watch?v=9VCEX91 ... t=1h18m39s

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:A ještě přináším jedno videopokoukání na deštivý sobotní večer. Pan Jiří Hlavenka, bývalý dlouholetý šéf českého ComputerPressu, konečně vysvětlil, jak přesně to bude s novou aerolinkou Skypickeru:

https://www.youtube.com/watch?v=9VCEX91 ... t=1h18m39s


Ta virtualni kreditni karta je zajimava vec, to se muze hodit. Zbytek ... No nevim :-w

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od David Eiselt »

No spíš je zajímavých 95% prodejů plynoucích skrz metasearche.. Prostě skypicker je jen jeden z dalších desítek nových agentur chtějících si ukousnout slávu metas. O žádný český zázrak se rozhodně nejedná! Jen si to umí Oliver v českých médiích sladce podat.

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od David Eiselt »

Tak jsem si video pustil od začátku a nechce se mi věřit 4% z celosvětového objemu pro Skypicker... To dle toho co říkal o číslech, kdy 50 mld. USD tvoří celý trh, mi dělá u Skypicker 0,018% :D mlží sami sobě nebo o co jim jde?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od flyingblue »

David Eiselt píše:Tak jsem si video pustil od začátku a nechce se mi věřit 4% z celosvětového objemu pro Skypicker... To dle toho co říkal o číslech, kdy 50 mld. USD tvoří celý trh, mi dělá u Skypicker 0,018% :D mlží sami sobě nebo o co jim jde?


Jiri jen placa. Ale je to OK, on je jen investor a pokud jim jde o naraisovani dalsich par desitek milionu USD, tak to musi kvalitne nafouknout.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od flyingblue »

Tak ted ma Oliver prilezitost se predvest.

http://www.telegraph.co.uk/travel/news/ ... dy-wants/#


Odpovědět