Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Moderátor: j.ree

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Robert »

Několik vyjádření Olivera Dlouhého v novém rozhovoru k tématu vlastní aerolinky:

https://nazory.e15.cz/rozhovory/ceny-le ... hy-1346376

V minulosti jste opakovaně zmínil možnou expanzi a spuštění vlastní aerolinky.
Je to spíš můj osobní projekt, o víkendech ve volném čase si dělám analýzy, zjišťuji, u kterých tras by dávalo smysl jejich spuštění.

Například?
Byly bychom schopni naplnit letadlo na dálkové lince z Barcelony do amerického Baltimoru nebo z Barcelony do Bangkoku v Thajsku. Byznys modelů existuje strašně moc, bylo by třeba zjistit a určit, který je pro nás nejlepší. Nepředpokládám, že bychom vybrali hotovost a za dvě stě milionů dolarů koupili nejnovější Boeing. Spíše bychom spolupracovali se stávající aerolinkou, které bychom trasu navrhli, ona by ji operovala a my ji prodávali. Až přijdeme na řešení s minimální mírou rizika, tak k nastartování projektu může dojít.

Jednáte už s některými aerolinkami?
Některé aerolinky už vyjádřily zájem. Čekají, až jim dáme seznam možných tras.

O které se jedná, kolik jich je?
Nemohu jmenovat, je jich do pěti. Nejedná se ale o žádné ze známých aerolinek, jednáme spíše s menšími charterovými společnostmi, které se živí pronájmem letadel cestovním kancelářím.


Takže teď se čeká, až jim Kiwi dá seznam linek =))


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Petr31 »

Robert píše:Několik vyjádření Olivera Dlouhého v novém rozhovoru k tématu vlastní aerolinky:

https://nazory.e15.cz/rozhovory/ceny-le ... hy-1346376

V minulosti jste opakovaně zmínil možnou expanzi a spuštění vlastní aerolinky.
Je to spíš můj osobní projekt, o víkendech ve volném čase si dělám analýzy, zjišťuji, u kterých tras by dávalo smysl jejich spuštění.

Například?
Byly bychom schopni naplnit letadlo na dálkové lince z Barcelony do amerického Baltimoru nebo z Barcelony do Bangkoku v Thajsku. Byznys modelů existuje strašně moc, bylo by třeba zjistit a určit, který je pro nás nejlepší. Nepředpokládám, že bychom vybrali hotovost a za dvě stě milionů dolarů koupili nejnovější Boeing. Spíše bychom spolupracovali se stávající aerolinkou, které bychom trasu navrhli, ona by ji operovala a my ji prodávali. Až přijdeme na řešení s minimální mírou rizika, tak k nastartování projektu může dojít.

Jednáte už s některými aerolinkami?
Některé aerolinky už vyjádřily zájem. Čekají, až jim dáme seznam možných tras.

O které se jedná, kolik jich je?
Nemohu jmenovat, je jich do pěti. Nejedná se ale o žádné ze známých aerolinek, jednáme spíše s menšími charterovými společnostmi, které se živí pronájmem letadel cestovním kancelářím.


Takže teď se čeká, až jim Kiwi dá seznam linek =))


..svět se úplně zbláznil...mě ale nejvíc dostává, že každou chvíli někde čtu článek, jak se všelijaké mluvící hlavy a jiní chytrolíni včetně politiků nad OD a Kiwi rozplývají, jaká je to úžasná firma, jak roste, jakou má hodnotu a podobně. Jsem zvědav, jak dlouho to jeho letadlo bude ještě lítat....

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od JackBrno »

Petr31 píše:..svět se úplně zbláznil...mě ale nejvíc dostává, že každou chvíli někde čtu článek, jak se všelijaké mluvící hlavy a jiní chytrolíni včetně politiků nad OD a Kiwi rozplývají, jaká je to úžasná firma, jak roste, jakou má hodnotu a podobně. Jsem zvědav, jak dlouho to jeho letadlo bude ještě lítat....

Jo, tohle je naprosto k nepochopení. Přišel s jednou myšlenkou, která ovšem vůbec nefunguje tak, jak je prezentováno a všichni se z toho můžou zbláznit. A vypatlaní politici se nenamáhají použít mozek a ještě ten nesmysl dotují z našich daní...


Odpovědět