Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Moderátor: j.ree



Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Fabo »

No, nevim co na to rici...
zajimalo by me, zda uz na to nekdo delal nejakou analyzu, nebo to je takove to fantazirovani v kantyne...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od prodejce »

Nemůžu si pomoct, ale pán je trošku mimo, i když mu stoupá obrat. Chlubit se tím, že použiju nasbíraná zákaznická data PROTI aerolinkám, které mi dodávají můj hlavní produkt, to je spíše pokus o sebevraždu než něco na chlubení.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od lukaskr »

hlavně moc nechápu proč u nich někdo kupuje letenky, zkoušel jsem několikrát vyhledat spojení a nepovedlo se mi ani jednou, aby byli levnější než jiné OTA...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od beardie »

prodejce píše:Nemůžu si pomoct, ale pán je trošku mimo, i když mu stoupá obrat. Chlubit se tím, že použiju nasbíraná zákaznická data PROTI aerolinkám, které mi dodávají můj hlavní produkt, to je spíše pokus o sebevraždu než něco na chlubení.

vidi prilezitost a chce to vyskusat
pri pouziti wet leasingu s tym nema ziadne starosti, len predat dostatocne mnozstvo leteniek


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od pepa007 »

to je takovej marketing ve stylu O'Learyho - vypustí se nějaká fantastická zpráva ve stylu že se "analyzuje" jestli by šlo lítat "na stojáka", protože takové zprávy se všechny média chytnou :-)

já osobně vůbec nechápu, kdo kupuje letenky přes tyhle vyhledávače? podle mě je teda Skypicker super, používám ho na to vyhledávání, ale vždycky jdu nakonec na web konkrétní aerolinky, kde to koupím. Protože stejně potřebuju ještě nakonfigurovat sedadla, zavazadla, atd. Jedinej smysl vidím v tom, že teďka začali nabízet pojištění přípoje pro lowcosty - tj. když se vám zpozdí jeden ryanair a uletí vám kvůli tomu následující.

teď seriozní dotaz: kupuje tady někdo letenky jinde než na webu letecké společnosti? pokud ano, v čem je výhoda? díky

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od prodejce »

pepa007 píše:to je takovej marketing ve stylu O'Learyho

.. jenže MOL to uměl :D Chlubit se neexistujícím produktem samozřejmě ano, to je dobrej virál, ale pán to nepojal zrovna příliš šťastně vůči svojí vlastní firmě. Vůbec by mě zajímalo co s tím bude dál - teď jsem se na to mrknul, jak pokročili, a vidím, že tam lezou totální nesmysly. Plést se v cenách letenek v rámci jednoho zmačknutí tlačítka "search" až o 100% do plusu a o 50% do mínusu oproti webům aerolinek, to už chce fištróna. :D

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od micaello »

Ja ne :roll: a ta vyhoda by mne teda zajimala taky..napada me snad jen nejaka exoticka nizkonakladovka, jejiz web nehovori anglicky (i kdyz i to se da diky Chrome dnes uz slusne obejit)..

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Erix8 »

... kdo jste nezachytil: http://video.aktualne.cz/dvtv/bresova-a ... a04/(Lucie Brešová, Skypicker).

Jinak Skypicker = klasický model dneška: vizionář, který má online produkt který všichni chtějí a nikdo jiný nemá, má plány a roste exponenciálně. Jen se nepublikuje hospodářský výsledek ...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od prodejce »

prodejce píše:Plést se v cenách letenek v rámci jednoho zmačknutí tlačítka "search" až o 100% do plusu a o 50% do mínusu oproti webům aerolinek, to už chce fištróna. :D

Aha, teď jsem se na jejich facebooku dočetl, že po vložení čísla kreditky a "odeslání" rezervace existuje ještě status VYPRODÁNO. Tak tím se asi ty ústřely do mínusu eliminují, doufejme že ve většině případů. Teď už tedy tomu rozumím trochu více. Jen nechápu, že to podstřelování cen ve výsledcích hledání aerolinkám nevadí. Kdyby letuška nebo pelikán měli na webu ceny byť jen o jednu korunu pod webem airline, tak je aerolinky sežerou zaživa a useknou jim zdrojová data do hodiny. Ještě tomuhle bych chtěl porozumět a pak už asi stran skypickeru budu rozmět úplně všemu :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od pepa007 »

Erix8 píše:...má online produkt který všichni chtějí a nikdo jiný nemá...


Když mrkneš na Google Flight Search, tak je tam relativně nově dodělaná funkcionalita, která je hodně podobná Skypickeru.. Jenom nechápu proč neokopírovali i tu hlavní funkcionalitu Skypickeru - a sice že ti to umí najít navazující lowcost lety. :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:Kdyby letuška nebo pelikán měli na webu ceny byť jen o jednu korunu pod webem airline, tak je aerolinky sežerou zaživa a useknou jim zdrojová data do hodiny.


Je to sice už pár let, ale Expedia mívala někdy nižší ceny. A každá mutace jiné. Je možné, že na to máš nějaké vysvětlení.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:
Erix8 píše:...má online produkt který všichni chtějí a nikdo jiný nemá...


Když mrkneš na Google Flight Search, tak je tam relativně nově dodělaná funkcionalita, která je hodně podobná Skypickeru.. Jenom nechápu proč neokopírovali i tu hlavní funkcionalitu Skypickeru - a sice že ti to umí najít navazující lowcost lety. :crazy:


Google letenky AFAIK neprodava, takze tezko najde neco jako "navazujici lowcost lety".

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od Globik »

pepa007 píše:

teď seriozní dotaz: kupuje tady někdo letenky jinde než na webu letecké společnosti? pokud ano, v čem je výhoda? díky

1) Kombinace různých aerolinek, to Ti web aerolinky někdy neumožní
2) Weby některých aerolinek umí jen RT/OW a Ty potřebuješ open jaw nebo návrat jinam
3) Když máš něco speciálního, tak Ti to prodejce udělá, ale web aerolinky třeba ne.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker plánuje vlastní aerolinku. Má létat "jakoby dokolečka".

Příspěvek od prodejce »

Globik píše:Je to sice už pár let, ale Expedia mívala někdy nižší ceny. A každá mutace jiné. Je možné, že na to máš nějaké vysvětlení.

Tak nevím o kolik to bylo, pokud by se jednalo o kurzové rozdíly, tak k tomu asi nic neřeknu, nehledě k tomu, že i proti kurzovým rozdílům plynoucích z cross-border prodejů se v poslední době (rok, dva) dost intenzivně bojuje. Ale v případě Skypickeru je rozdíl v ceně třeba 50%.


Odpovědět