Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Moderátor: j.ree

mrktrn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14. 04. 2016, 16:45
Stav: Offline

Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od mrktrn »

Dali jsme si práci vytvořit tuhle infografiku s rozměry zavazadel, tak se s tím podělím :)
http://dobaletova.cz/tipy-a-rady/rozmer ... akladovky/


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od j.ree »

Fr ma 2 prirucaky ...

Odesláno z mého T01 pomocí Tapatalk

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od micaello »

mrktrn píše:Dali jsme si práci vytvořit tuhle infografiku s rozměry zavazadel, tak se s tím podělím :)
http://dobaletova.cz/tipy-a-rady/rozmer ... akladovky/


AirOne už neexistuje.
Ryanair dovoluje vzít na palubu nejen příruční zavazadlo, ale také menší tašku/kabelu/notebookovou brašnu atd...

PS: Pokud si nejdete pro letenku na check-in přepážku (případně neodevzdáváte zapsané zavazadlo), je váha u přiručáku jedno (nikdo to před vstupem na palubu neváží).

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od Filisipi »

Já nejsem primárně proti takovýmto webům, ale formulace typu "čert aby se v tom vyznal" je nesmysl. Ty aerolinky to tam mají poměrně jasně napsáno. A stále platí "nechci slevi zadarmo" aneb když chci něco levně, musím číst.. :) Jen blb se může divit že když si koupí letenku do BGY, musí jet nějak daleko vlakem a nemůže si vzít dvě hokejový tašky..

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od prodejce »

Skypicker affiliate...


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od persona »

Není už nějaká diplomka na tuzemské weby, které radí, jak létat levně? Musím se smát té misi. Tohle slůvko a ještě vize spolu se strategií zamořuje stále více dokumentů.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od Fabo »

persona: to neni uplne marne tema :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od prodejce »

Spíš by to chtělo najít nějaký levnoletenkový web, který nemá afilácké ambice. Existuje vůbec nějaký? Ony když jsou ty články prokládané odkazy na polykam.sk, nebo teď na skyficker, tak ty cestovatelské rady znějí "upřímně" jako od Standy Křišťála.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od Filisipi »

prodejce píše:Spíš by to chtělo najít nějaký levnoletenkový web, který nemá afilácké ambice. Existuje vůbec nějaký? Ony když jsou ty články prokládané odkazy na polykam.sk, nebo teď na skyficker, tak ty cestovatelské rady znějí "upřímně" jako od Standy Křišťála.


Cestujlevne se mi zdá celkem vyrovnaný. Jasně upozorní co kdy, kde a jaké jsou podmínky. Někdy jsou tam i printscreeny z rezervačních systémů dopravců s cenou. Je ale pravda, že poslední dobou se snaží letenky prodávat sami a kvalita webu se tím horší. Stále je ale poměrně vysoká, e-mailove odběry nevyjímaje.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od persona »


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od prodejce »

Filisipi píše:Cestujlevne se mi zdá celkem vyrovnaný. Jasně upozorní co kdy, kde a jaké jsou podmínky. Někdy jsou tam i printscreeny z rezervačních systémů dopravců s cenou. Je ale pravda, že poslední dobou se snaží letenky prodávat sami ...

Sami nikoliv, prodejcem je Student Agency.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od hafi »

a vyrovnaný taky těžko, bo na tý stránce je těžký najít link, který by nebyl afil...nicméně mi samotný afil nepřijde až tak škodný, prostě něco je platit musí. Spíš mi přijde divný, když to příliš nepřiznaj, tj. tváří se jak to je super nejlevnější, ale ve skutečnosti tam furt je pár set poplatek za vystavení, který třeba jiný weby neúčtujou. To už mi přijde víc fér přístup azairu, který to tam na rovinu napíše: kup levně u aerolinky, nebo o xy dráž jinde a podpoř tím nás.

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od David Eiselt »

Jednou za rok sem přijdu a nestačím se divit, co vše se tu probírá :)

Na affil si zvykejte.. Bannery, PPC, PR články atd. už jsou dávno za zenitem. Affil je 2. nejvýkonnější marketingový kanál a je logické, že firmy chtějí investovat svůj marketingový budget co nejchytřeji = nejvýnosněji. Není tedy lepší okamžik, kdy zaplatíte až za skutečného zákazníka.

Zároveň výrobce kol se stará o to, aby kola jezdila a byla v pořádku. Už ale tolik nemusí rozumět tomu, kde je nejlépe prodat. Proto bude pořád existovat další krok prodejního procesu.

Co se týče CL tak tam si na nic nehrajeme - férovostí nejdál dojdeš. O tom jak náš byznys funguje píšeme v sekci O nás. Na druhou stranu nejsme blázni a nebudeme se podkopávat cenou feečka jak to dělají oranžoví bratři ze Slovenska. Ze vzduchu živi nejsme.

A že existují portály, které ti prodají letenky o 500,- levněji? Nejdřív bych si o tomto tématu něco nastudoval a poté svěřoval své údaje, včetně pasů, platební karty atd. :ymapplause: No a nebo kolikrát si stačí přečíst obchodní podmínky či jen dojít k závěrečné platbě, kde najednou zjistíš, že Visa a MC = + 700 Kč.

Pak existuje ještě jeden důvod, proč přemýšlíme i nad kvalitou - člověk, který letí jednou do roka nebude rozumět fičurám a tajům španělským OTA, registrovaným ve Švédsku, ale tvářící se německy s .de koncovkou, kde při platbě musíš dávat pozor na to co odklikáváš a pak ještě použít tu správnou kartu, prostě tomu všemu nerozumí a snadno uklouzne. To si dnes už nemůžeme dovolit.

mrktrn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14. 04. 2016, 16:45
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od mrktrn »

micaello píše:
mrktrn píše:Dali jsme si práci vytvořit tuhle infografiku s rozměry zavazadel, tak se s tím podělím :)
http://dobaletova.cz/tipy-a-rady/rozmer ... akladovky/


AirOne už neexistuje.
Ryanair dovoluje vzít na palubu nejen příruční zavazadlo, ale také menší tašku/kabelu/notebookovou brašnu atd...

PS: Pokud si nejdete pro letenku na check-in přepážku (případně neodevzdáváte zapsané zavazadlo), je váha u přiručáku jedno (nikdo to před vstupem na palubu neváží).


Ještě se mi nestalo, že by zavazadlo kontrolovali při boardingu (většinou jen při check-in desku, kde jsem neměl ani zavazadlo k odbavení ale musel jsem tam jít pro razítko). Ale velikost zavazadla mi kontrolovali už hodně krát.

Matt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 31. 05. 2006, 20:55
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Airbus A380
Stav: Offline

Re: Srovnání velikostí a cen zavazadel pro nízkonákladovky

Příspěvek od Matt »

mrktrn píše:
Ještě se mi nestalo, že by zavazadlo kontrolovali při boardingu (většinou jen při check-in desku, kde jsem neměl ani zavazadlo k odbavení ale musel jsem tam jít pro razítko). Ale velikost zavazadla mi kontrolovali už hodně krát.


Já to zažil před 4 roky v Lutonu před odletem s Ryanair na Kanáry. Dole před gate měli váhy a příručáky vážili všem bez rozdílu. Můj vážil 10,1 kg a neprošel jsem, musel jsem z něj těch 10 deka vyndat. V gate pak ještě měřili rozměry pomocí kartonový krabice.


Odpovědět